RE: Jutri bo sneg (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


uškinamama -> RE: Jutri bo sneg (3.11.2009 9:05:18)

Jaz pa ne razumem , da vsako leto določen del ringarajevk in cestna podjetja sneg ujame čisto nepripravljene. Matr no, razumem, da če bi pri nas v ankaranu napadalo danes 20 cm snega, da bi kakšna napisala , da je nepripravljena .





Anonimen -> RE: Jutri bo sneg (3.11.2009 9:11:28)

Mi smo bili pridni, prejšni teden smo dali našemu džipu gor nove zimske gume, ampak smo bejbe vseeno ostale danes doma, čeprav imamo 4x4 pogon. Me je klical prej mož, da je zastoj do Lj., ker je kar nekaj avtov obtičalo zaradi letnih gum

Hči je blažena in komaj čaka, da gremo ven. Lepo, da se otroci še znajo veseliti take osnovne zadeve kot je sneg [sm=smiley1.gif].

Snega imamo ene 8 cm.




Anonimen -> RE: Jutri bo sneg (3.11.2009 9:32:37)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Jaz pa ne razumem , da vsako leto določen del ringarajevk in cestna podjetja sneg ujame čisto nepripravljene. Matr no, razumem, da če bi pri nas v ankaranu napadalo danes 20 cm snega, da bi kakšna napisala , da je nepripravljena .




Kako ne razumeš? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Določenemu procentu ljudi se to pa mora zgodit, da zadostijo statistiki.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Mi smo letos začuda uspeli zamenjat prej. Ko je ravno ena guma puščala, pa sem rekla naj zraven še gume zamenja.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




liliana -> RE: Jutri bo sneg (3.11.2009 9:36:35)

Mene je pa presenetilo, da ni bilo pri nas snega, ko so ga tako napovedovali.....




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (3.11.2009 10:26:35)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




srki -> RE: Jutri bo sneg (3.11.2009 12:38:33)

Ksenjak, upam da je denar že na tvojem računu.

Ah, punce, nič komplicirat s zimskimi čevlji, saj v vrtec se verjetno peljejo, v vrtcu pa tudi ne bodo šli ven, če pada, vsaj predvidevam, ker tudi pajacev ne bodo imeli, zato ni nič zamujeno.




Gina -> RE: Jutri bo sneg (3.11.2009 15:05:24)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Jaz pa ne razumem , da vsako leto določen del ringarajevk in cestna podjetja sneg ujame čisto nepripravljene. Matr no, razumem, da če bi pri nas v ankaranu napadalo danes 20 cm snega, da bi kakšna napisala , da je nepripravljena .

Česa ne razumeš?
A ne razumeš, da imamo ljudje toliko reči na glavi, da nam marsikatera ven uide - celo tako pomembna kot so gume? Ali morda ne razumeš, da je kdo tako nepopoln, da bi morda celo zavestno to prestavljal, ker mu je zoprno čakat pri mehaniku? A morda ne razumeš, da bi nekateri radi menjali gume, pa morda nimajo denarja za nove zimske gume? A bi rada še kakšen vzrok, ki gotovo obstaja? Resnica je, da s tem zakompliciramo lajf sebi in drugim, ampak resnica je tudi, da je življenje dandanšnji tako kompleksno, da je marsikdo v tem norem tempu in tekmovanju s časom in denarjem malo zgubljen. Al ap fejst izgubljen.

Drugače pa je pri nas sneg. Topi se že, ampak bilo ga je kar nekaj. Še kar pa je vse belo.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (3.11.2009 15:38:33)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (3.11.2009 15:42:49)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Nika v službi -> RE: Jutri bo sneg (3.11.2009 15:51:03)

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Jaz pa ne razumem , da vsako leto določen del ringarajevk in cestna podjetja sneg ujame čisto nepripravljene. Matr no, razumem, da če bi pri nas v ankaranu napadalo danes 20 cm snega, da bi kakšna napisala , da je nepripravljena .

Česa ne razumeš?
A ne razumeš, da imamo ljudje toliko reči na glavi, da nam marsikatera ven uide - celo tako pomembna kot so gume? Ali morda ne razumeš, da je kdo tako nepopoln, da bi morda celo zavestno to prestavljal, ker mu je zoprno čakat pri mehaniku? A morda ne razumeš, da bi nekateri radi menjali gume, pa morda nimajo denarja za nove zimske gume? A bi rada še kakšen vzrok, ki gotovo obstaja? Resnica je, da s tem zakompliciramo lajf sebi in drugim, ampak resnica je tudi, da je življenje dandanšnji tako kompleksno, da je marsikdo v tem norem tempu in tekmovanju s časom in denarjem malo zgubljen. Al ap fejst izgubljen.

Drugače pa je pri nas sneg. Topi se že, ampak bilo ga je kar nekaj. Še kar pa je vse belo.


Ja, sori, res je vse to, kar si napisala, Gina, kakor je tudi res, da kar je nujno in potrebno, pač mora biti. Ali pa ne greš na cesto in se ne pritožuješ na moža, sneg in na ne vem koga še. Vsak ima zilijon stvari v glavi, vsakemu je škoda denarja za gume, ampak j.. ga, če se hočemo vozit, jih moramo imet.
A vodo pa ogrevanje plačaš? Kljub hudemu tempu in množici opravkov? Ja, valjda da, saj ti sicer pošljejo opomin oz. te odklopijo.
In vse je zgolj in samo stvar logistike in prioritet.

Jaz vem, da na bus in peš ne grem (razen seveda če pade meter snega), torej avto potrebujem in ker so vremenske razmere take, da je novembra pač sneg kar za pričakovat, torej pravočasno poskrbim, da imam avto primerno obut. In otroka primerno oblečenega. Res se mi zdi skrajno neodgovorno tole pozibavanje po cesti, ko od daleč vidiš, da je avto še v letnih gumah, potem pa vozi kot po jajcih. In ovira druge. Zame je to pač neodgovorno, da ne rečem še povsem neuvidevno do drugih udeležencev v prometu. Tudi zato je toliko nesreč. Žal.




liliana -> RE: Jutri bo sneg (3.11.2009 15:58:22)

Ja, samo pred enim tednom je bilo tam nekje 15 stopinj plusa in jaz še nisem premišljevala na sneg....potem je bil vikend in prazniki povrhu, danes pa je torek....torej smo imeli en snežni dan in en dan časa, da menjamo gume.....

pač nisem tako vesten in vzoren voznik, da bi pri 15 stopinjah plusa konec oktobra stala pri vulkanizerju in menjavala gume, če je pa čas do 15 novembra[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]......pri nas je pravilo, da vsak skrbi za svoj avto torej se niti na moža ne morem jeziti, na sebe pa se itak ne bom, ker nisem povzročila nobene katastrofe, glede na to, da je padlo par kapljic dežja, o snegu pa ni ne duha ne sluha.....tudi napoved za bližnjo prihodnost ne kaže na sneg...in bom šla menjat gume takrat, ko ne bom čakala v vrsti vsaj dve uri......




Gina -> RE: Jutri bo sneg (3.11.2009 16:00:28)

Ja nika, saj noben ni rekel, da to ni neodgovorno in ne glih ok. Napisala sem samo, da je včasih reči za razumet, pa da obsojanje ne pelje prav nikamor, razen v to, da se sam sebi zdiš superioren, ker nimaš takih napak ali felerjev - čeprav v bistvu nisi glih idealen, čist sigurno si na enem področju mal butast, nezanesljiv ali doživljaš poraze. Vsi mi smo taki - in če bi se malo bolj tolerirali, bi bilo življenje lepše.

In ja, elektriko plačaš ali pa včasih tudi ne- ali pa morda šele po drugem opominu. Sneg je tudi opomin, a ni? Včasih je sneg odklop, ampak ponavadi ne. IN ljudje od tega večinoma ne umirajo (umirajo večinoma od preobjestnosti za volanom in od pijanosti za volanom, pa od nespoštovanja sovoznikov na cesti, ali včasih od utrujenosti in zmedenosti), včasih pa si delajo stroške večje kot je treba, če nimajo zimskih gum, ker se zaletijo.
btw, jaz imam zimske gume na avtu, ne pišem kot nekdo, ki je po tvoje tolk zelo neodgovoren.




TomTaylor -> RE: Jutri bo sneg (3.11.2009 20:07:15)


IZVIRNO SPOROČILO: rija

fuj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


podpis




srki -> RE: Jutri bo sneg (4.11.2009 8:23:30)

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

IZVIRNO SPOROČILO: srki

Ksenjak, upam da je denar že na tvojem računu.

Ah, punce, nič komplicirat s zimskimi čevlji, saj v vrtec se verjetno peljejo, v vrtcu pa tudi ne bodo šli ven, če pada, vsaj predvidevam, ker tudi pajacev ne bodo imeli, zato ni nič zamujeno.



no naj povem da naši so šli danes ven, tist ko je bil zimsko opravljena ja, on ko je pač pršu v jakni in v teniskih je ostal v igralnici ostali pa vuuun.
ker nisem bla ziher kaj bojo, je imela pia sabo rezervne0štumfe , termo zokne  pa hlače (kombinezon) in iz ene škatle sem ji privlekla goretex skibucke eno št. prevelike in lansko kapo in rokavice (pač nekak se je treba znajt) in je uživala zunaj (so se sankal iiiiiii,...)



NO, lepo, problem si pa tudi nekako rešila. Joj, ti otroci, kako rastejo, našemu so bili ponavadi lanski čevlji prav še za prvi del zime, letos ga pa tiščijo. Bo treba v nabavo.




felicia -> RE: Jutri bo sneg (4.11.2009 11:01:47)

no v Ljubljani ni bilo snega - žal[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Sem pa kupila mulotu nove škornje pa prihajajočemu članu pajac, na avtu (enem) so gume že zamenjane - in zdej čakamo. Čakamo na sneg in na sankanje - še prej pa se mora mali pozdravit, ker je ponoči fasal vročino - spet![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]





uškinamama -> RE: Jutri bo sneg (4.11.2009 11:07:51)

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Jaz pa ne razumem , da vsako leto določen del ringarajevk in cestna podjetja sneg ujame čisto nepripravljene. Matr no, razumem, da če bi pri nas v ankaranu napadalo danes 20 cm snega, da bi kakšna napisala , da je nepripravljena .

Česa ne razumeš?
A ne razumeš, da imamo ljudje toliko reči na glavi, da nam marsikatera ven uide - celo tako pomembna kot so gume? Ali morda ne razumeš, da je kdo tako nepopoln, da bi morda celo zavestno to prestavljal, ker mu je zoprno čakat pri mehaniku? A morda ne razumeš, da bi nekateri radi menjali gume, pa morda nimajo denarja za nove zimske gume? A bi rada še kakšen vzrok, ki gotovo obstaja? Resnica je, da s tem zakompliciramo lajf sebi in drugim, ampak resnica je tudi, da je življenje dandanšnji tako kompleksno, da je marsikdo v tem norem tempu in tekmovanju s časom in denarjem malo zgubljen. Al ap fejst izgubljen.

Drugače pa je pri nas sneg. Topi se že, ampak bilo ga je kar nekaj. Še kar pa je vse belo.


Ja, sori, res je vse to, kar si napisala, Gina, kakor je tudi res, da kar je nujno in potrebno, pač mora biti. Ali pa ne greš na cesto in se ne pritožuješ na moža, sneg in na ne vem koga še. Vsak ima zilijon stvari v glavi, vsakemu je škoda denarja za gume, ampak j.. ga, če se hočemo vozit, jih moramo imet.
A vodo pa ogrevanje plačaš? Kljub hudemu tempu in množici opravkov? Ja, valjda da, saj ti sicer pošljejo opomin oz. te odklopijo.
In vse je zgolj in samo stvar logistike in prioritet.

Jaz vem, da na bus in peš ne grem (razen seveda če pade meter snega), torej avto potrebujem in ker so vremenske razmere take, da je novembra pač sneg kar za pričakovat, torej pravočasno poskrbim, da imam avto primerno obut. In otroka primerno oblečenega. Res se mi zdi skrajno neodgovorno tole pozibavanje po cesti, ko od daleč vidiš, da je avto še v letnih gumah, potem pa vozi kot po jajcih. In ovira druge. Zame je to pač neodgovorno, da ne rečem še povsem neuvidevno do drugih udeležencev v prometu. Tudi zato je toliko nesreč. Žal.



Sem hotela, točno to odgovoriti. Hvala nika. Posebej tisti del o nesrečah. Ampak dobro, to ni važno. Jaz sem superiorna [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Šaki -> RE: Jutri bo sneg (4.11.2009 11:24:00)

eno vprašanje kje mate snega.ker pri nas ga ni.gorenjska....le kje je?????[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]