lupinica na zadnjem zicu (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 8:32:55)

jutro punce!
eno mal laicno vprasanje. ko vozite dojencka v lupinici zadaj v avtu... kam mora biti otrok obrnjen. v smeri voznje ali obratno?
jaz mojo malo vozim sicer na sprednjem zicu obrnjeno nazaj,kar vem da je pravilno. kaj pa ko nas gre vseh 5 kam in so vsi trije otroci zadaj?
kam je najbolj priporocljivo fixirat stolcek zadaj? na sredino, ali na stran in v katero smer mora bit obrnjen?
nekje v spominu imam, da je lahko lupinica samo na sprednjem zicu obrnjena nazaj. na zadnjem pa naprej. ampak nikakor ne gre pasu od avta namestit!
vceraj nas je slo vseh 5 pa nisem vedla kako naj jo obrnem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Zoja Lara -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 8:37:28)

Ojla!

Lupinica mora bit na zadnjem sedežu obrnjena nazaj, da ima otrok pogled na zadnji sedež, torej obratno od smeri vožnje, tako, da otroka iz sprednjega sedeža ne vidiš.

Lp




Anonimen -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 8:38:45)

aha, se mi je zdelo da je tako.
hvala




bučkabb -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 8:38:53)

lupinica nikoli ne sme bit obrnjena v smeri vožnje, vedno mora otrok gledat v sedež avtomobila, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] žal je tako pravilno in nič drgač in ni važno kje maš sedež spredaj al zadaj.




Anonimen -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 8:40:57)

ja ok, ni problrma. ker kadar smo brez moza, jo vozim spredaj. ko pa je avto poln, pa so vsi trije otroci zadaj. in nastarejsi lahko " poskrbi " za tamalo.




K_a_t_i -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 9:54:56)

Živjo miska,
fora ni v tem, da kdo lahko ali ne skrbi za dojenčka - tukaj gre izključno za varnost -> namreč v primeru trka/zaviranja dojenčkove vratne vezi še niso dovolj močne, da bi prenesle tisti sumek, ko te "vrže" naprej in nato nazaj v sedež. Zato mora gledati nazaj (ga sedež zadrži).
Sicer pa, če bi jaz imela 3 otroke, bi na sredino dala sedet največjega otroka. Seveda v primeru, da bi sploh lahko izbirala kam naj namontiram kateri sedež...




Anonimen -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 10:00:17)

ja, sigurno je na prvem mestu varnost. samo hotla sem rect, da najstarejsi lahko da tamali dudiko ali pa ji navije lunico da zaigra. ker voznik in sovoznik ne more, ce je otrocek obrnjen nazaj. problem bi bil, ce bi imela 2 majhna otrocka. potem moram nekdo od starsev sedet zadaj.




Najaa -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 10:03:40)

IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

lupinica nikoli ne sme bit obrnjena v smeri vožnje, vedno mora otrok gledat v sedež avtomobila, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]  žal je tako pravilno in nič drgač in ni važno kje maš sedež spredaj al zadaj.


se strinjam.
Ko se nas pelje 5, je lupinica na sredini vzadaj.




K_a_t_i -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 10:11:05)

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

problem bi bil, ce bi imela 2 majhna otrocka. potem moram nekdo od starsev sedet zadaj.

Sploh ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]. Jaz sem svojega sina zelo veliko prevozila naokrog (dolge razdalje) pa nisem lupinice nikdar montirala na sprednji sedež. Nekako sem zbrala varnost pred tem, da ga lahko "popravljam" in gledam. Sej verjetno sem jaz čudna, samo dojenček in sovoznikov sedež meni ne gresta skupaj. No, pa saj to ni bila tema.




Anonimen -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 10:15:36)

kati, kaj pa ce je zacelo detece jokat. ali pa je zgubilo dudiko. potem moras direkt zapeljat s ceste, se odpasat in malega porihtat...




Eillish -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 10:20:08)

Tudi jaz lupinice nisem nikdar montirala na prednji sedež. Če je samo malo stokal, sem se pogovarjala ali pela pesmice, ob hudem joku sem se pač ustavila, tudi na avtocesti, kjer se seveda lahko. Zdaj se vsi trije otroci vozijo zadaj, lupinica je za mojim-voznikovim sedežem.




Jančika_ -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 10:25:35)

Jah, sta se pač malo drla, če se ni dalo takoj ustaviti. Ko se peljemo, se peljemo, in varnost je na prvem mestu. Seveda sem prej poskrbela, da nista imela pri roki česa, s čimer bi se lahko zadušila recimo. Nikoli nisem sedela zadaj in tudi nikoli ju nisem vozila spredaj. Najprej zato, ker je bilo treba it na servis, da so nam izklopili ali vklopili zračno blazino, potem pa zato, ker sem tavečjega dvakrat peljala spredaj in se je drl petkrat bolj kot zadaj, ker me je videl in je pričakoval, da mu bom špilala opico, jaz pa sem bila tudi veliko manj skoncentrirana na vožnjo.




K_a_t_i -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 10:29:36)

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

kati, kaj pa ce je zacelo detece jokat. ali pa je zgubilo dudiko. potem moras direkt zapeljat s ceste, se odpasat in malega porihtat...

Sem pa dala radio malo bolj na glas....
No, to je bilo malo za šalo. Dude ni imel, tako da s tem ni bilo problemov. Sicer pa - če je bil sit in previt itak nisem imela kaj - je bilo treba priti na cilj. Tako ali drugače. Kot pravi Janička - če bi ga videla kako se dere, bi se še težje skoncentrirala na cesto. Res je tudi, da sem šla skoraj vedno na pot ob uri, ko sem vedela, da bo zaspal.




Anonimen -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 10:32:28)

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

problem bi bil, ce bi imela 2 majhna otrocka. potem moram nekdo od starsev sedet zadaj.

Sploh ne [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image] . Jaz sem svojega sina zelo veliko prevozila naokrog (dolge razdalje) pa nisem lupinice nikdar montirala na sprednji sedež. Nekako sem zbrala varnost pred tem, da ga lahko "popravljam" in gledam. Sej verjetno sem jaz čudna, samo dojenček in sovoznikov sedež meni ne gresta skupaj. No, pa saj to ni bila tema.


enako, sem prvega vedno zadaj vozila in sedaj ko sta dva sta ravno tako oba zadaj. z njima sem sedela samo ko smo šli iz P.




Ulla80 -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 10:33:23)

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

kati, kaj pa ce je zacelo detece jokat. ali pa je zgubilo dudiko. potem moras direkt zapeljat s ceste, se odpasat in malega porihtat...


to je eden od razlogov, da ga jst vedno vozim zadaj, tudi če sem sama...ker če ga imaš na sovoznikovem sedežu, te mika da skoz nekaj prčkariš po otroku, pa mu popravljaš dudo, pa ga gledaš kok je lep in ostale oslarije, pa je sekunda zadost, da si dol iz ceste. če ga voziš zadaj teh neumnosti ne morš počet, če je kaj narobe, morš ustavit in it porihtat. katera varianta je bolj varna?




zmajaz -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 10:50:25)

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
kati, kaj pa ce je zacelo detece jokat. ali pa je zgubilo dudiko. potem moras direkt zapeljat s ceste, se odpasat in malega porihtat...


To je o eni strani praktično ja, ampak jaz sem 1x skoraj letela s ceste, ko sem tamali dudiko popravljala. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]  Za to je dovolj samo trenutek nepazljivosti. Sem imela res srečo, da ni bilo nikjer nobenega vozila v tistem trenutku. Bi bilo boljše, da bi bila ta mala na zadnjem zicu in bi pač tisto minutko, kolikor sva še imeli do doma, jokala zadaj, kot da bi zarad popravljanja dude leteli s ceste.




Anonimen -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 11:00:43)

ulla, zmajaz.....sta mi dali mislit, ja!
od danes naprej se nina vozi zadaj!
res se ne da primerjat par minut otrokove slabe volje z zalostjo celega zivljenja![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Katy78 -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 11:08:26)

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

kati, kaj pa ce je zacelo detece jokat. ali pa je zgubilo dudiko. potem moras direkt zapeljat s ceste, se odpasat in malega porihtat...


Ja, točno tako. In je bilo tako ko se je vozil še v lupinici in je tako zdaj, ko sedi že v sedežu. Na prvem možnem mestu ustavim in to je to.

Saj če mu duda pade na tla,se moraš tudi ustavit in se odpasat, ne glede na to, ali je lupinica na sprednjem zicu. Pri nas je bilo tako, da je duda največkrat odletela ravno na tla. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




poli* -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 11:20:37)

Mi smo imeli lupinico vedno za sovoznikovim sedeže in sedaj je tudi avt. sedež tam.... baje je tam bolj varno, kot za voznikovim sedežem (na voznikovi strani se vozijo mimo avti in je večja verjetnost, da se ti kdo zaleti v tisto stran, kot pa na sovoznikovo). recimo no..




rina22 -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 14:18:40)


IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

kati, kaj pa ce je zacelo detece jokat. ali pa je zgubilo dudiko. potem moras direkt zapeljat s ceste, se odpasat in malega porihtat...


to je eden od razlogov, da ga jst vedno vozim zadaj, tudi če sem sama...ker če ga imaš na sovoznikovem sedežu, te mika da skoz nekaj prčkariš po otroku, pa mu popravljaš dudo, pa ga gledaš kok je lep in ostale oslarije, pa je sekunda zadost, da si dol iz ceste. če ga voziš zadaj teh neumnosti ne morš počet, če je kaj narobe, morš ustavit in it porihtat. katera varianta je bolj varna?



Se strinjam.




SaaS -> RE: lupinica na zadnjem zicu (2.11.2009 14:19:39)

Tudi jaz sem sinova vedno vozila zadaj v lupinici. Če je začel jokat, sem mu kaj zapela in ga je pomirilo. Če je bilo res hudo sem pač ustavila. Včasih se je pa pač malo jokal, varnost je res prva, kot so že prej napisale.
Tudi, ko sva bila oba z možem v avtu ni nikoli nobeden od naju sedel zadaj, tudi na dolgih vožnjah ne.
Zdaj pri tretjem otroku tudi na poti iz porodnišnice nisem sedela zadaj.




ninocka -> RE: lupinica na zadnjem zicu (3.11.2009 16:42:49)

Ko sem sama, ga peljem spredaj. Tudi prva dva sem.
Ko gremo pa vsi skupaj kam, so pa tamali namesceni zadaj tko - za mano je najstarejsi, na sredini je srednji, za mojim (voznikom) pa tamali.
Srednjega imamo na sredini zato (ker je srednji [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]), ker se njegov sedez zapne s pasi od avta, on pa z pasi od sedeza (9-18kg). Ta velik in ta mali sta pa pri strani, ker je treba lupinico oz. njega pripet s avtomobilskimi pasovi in bi blo to na sredini ful tezko.




K_a_t_i -> RE: lupinica na zadnjem zicu (3.11.2009 17:11:21)

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Mi smo imeli lupinico vedno za sovoznikovim sedeže in sedaj je tudi avt. sedež tam.... baje je tam bolj varno, kot za voznikovim sedežem (na voznikovi strani se vozijo mimo avti in je večja verjetnost, da se ti kdo zaleti v tisto stran, kot pa na sovoznikovo). recimo no..

V bistvu je najbolj varen sedež za voznikovim sedežem. Zakaj? Ker voznik, hočeš nočeš, v stresni situaciji avtomatsko vedno rešuje svoje življenje.




nananaja -> RE: lupinica na zadnjem zicu (3.11.2009 23:03:58)

Moram reči, da sem tudi sama mislila, da se da lupinico obrniti v smeri vožnje, potem sem jo pa poskusila tako namontirat  v tastov avto, ko sem v svojem že imela večji sedež in je prva že imela 11m, pa sem kaj hitro ugotovila, da to ne gre ;) Sej ne da se hvalim s tem ali pa da ne bi upoštevala varnosti v avtu. Pač se mi ni dalo prestavljat valikega stolčka, pa sem hotela ponovno uporabit lupinco, pa sem se uštela.




Stran: [1]