Še enkrat avtosedež (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Nia30 -> Še enkrat avtosedež (14.6.2005 19:32:04)

Zdaj sem verjetno že prav sitna, sam moram vprašat še tole, preden se odločimo za nakup.

Videla sem, da obstajajo tud avtosedeži 9-36 kg. A ga katera ima in kakšen je v primerjavi z 9-18 kg? Kako se obnese pri čist ta majhnih bebicah. Jaz sem skeptična glede uporabe pri čist ta malih, sam je pa v prednosti ker ga lahk do konca uporabljaš.

Kaj je zdaj boljš?

Lp in tisočkrat hvala že v naprej.




Mojca P. -> Še enkrat avtosedež (14.6.2005 20:55:30)

Mislim, da so se dekleta enkrat pogovarjala, da so bolje ocenjeni od 9-18kg.
Mi smo se odlocli kar za tega, saj preden bo imel 18 kg (nasa Eva ima pri skoraj petih letih 16kg))bo stol ze tudi kar nekaj casa v uporabi.
Poskusi kaj vec najti z iskalnikom.:rozica:




Nia30 -> Še enkrat avtosedež (14.6.2005 21:13:00)

Hvala, sem še malo brskala po internetu in našla par testov.

Za tiste, ki jih zanima:
Pomanjkljivost sedežev 9-36 kg je v tem, da mora material (ne samo prevleka) zdržati 11 let. Po 5 letih redne uporabe varnost sedeža ni več zagotovljena.
Torej bomo vzeli 9-18 kg.

Lp




ribica. -> Še enkrat avtosedež (17.6.2005 0:13:17)

Baje je bolje vzeti sedeže posebej, ne kar od 9-36 kg. To pa zato, ker se v tako široki kategoriji, kot je 9-36kg, težko zadosti vsem zahtevam. Se pravi, mora biti in primerno za male bebice, da jim je udobno in fajn, hkrati pa mora biti udobno in varno za večje malčke, ki se v sedežu drugače držijo, naslanjajo glavico itd.
Če proizvajalec ve, da bo v sedežu dojenček, ki pretežno leži, ga lahko prilagodi kar se da. Če pa mora hkrati skrbeti še za to, da bo malček lahko tudi varno sedel, se lahko zgodi, da trpi kakovost samega ležanja.

Upam da sem vsaj malo razjasnila.

Naj pa povem še to, da imamo mi itak sedež od 9-36kg, ker ima not nastavek, ki ga vsatviš za bebico, ko je še manjša. Mi smo zelo zadovoljni. Na koncu je to pač tvoja odločitev.




Stran: [1]