zgoščevanje AM (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


MALAŠTRUČKA -> zgoščevanje AM (29.10.2009 18:26:59)

naša 3 mesečnica zelo veliko poliva potem ko se naje in sem danes klicalaP imn mi je sestra rekla naj probam zgoščevat z riževo kašico... ni pa nič rekla koliko kašice naj dam na 150ml mleka??  Mi lahko katera pomaga?




sanya -> RE: zgoščevanje AM (29.10.2009 20:43:53)

Ojla,

no jaz sem začela z večerno kašico kakšne 10 dni nazaj (8.11 bo stara 5 m) in sem prvih nekaj večerov dala namesto 1 merice mleka 1 merico kašice. Kašico sem kupila v Mullerju in sicer od milupa schlaf gut. Tako sem delala 3-4 večere, potem pa že 2 merici. In danes sem še vedno na 2 mericah kašice, toliko dam, da gre skozi cucelj. Torej če gre na 150 ml vode 5 meric mleka, potem dam slabi 2 merici kašice in 3 merice mleka. In od prvega večera s kašico mi mala spi od 20 do 5, pol 6 zjutraj. Prej pa se je zbujala še 1-2x na noč kakor kdaj.

No, po moje je kašica razlog njenemu spanju čez noč.

Lp




Greenie -> RE: zgoščevanje AM (30.10.2009 9:04:17)

Samo če daš namesto AM kašico, potem imaš zelo razredčeno mleko (kot bi v alpsko mleko zlila vodo). Jaz dam mleka toliko, kot ga je potrebno in šele nato kašico. Začela sem z eno žličko (2 dni), nato dve in zdaj že 6 malih žličk na 150ml (5 žlic AM).




sanya -> RE: zgoščevanje AM (30.10.2009 9:53:52)

Jaz mislim, da ne, saj ta kašice tudi vsebuje mleko v prahu?! No meni je mala začela spati odkar sem začela s kašico, tako da verjetno je potem tako zadosti sitostno. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Sem pa opazila, da če ji dam že malo več kašice pa se mi ponoči zbuja in joče, ker ji verjetno v trebušku ni dobro. No bom pa tudi sama probala tako kot ti pa bom videla kako dolgo bo potem spala.

Hvala za nasvet. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




manna -> RE: zgoščevanje AM (30.10.2009 9:54:38)

sanya, naša je tudi rojena 8.junija [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

A ve date v vrelo vodo/mleko to kašico ali že malo ohlajeno? Ker meni na škatli piše da je treba dat v vrelo, ampak AM se drugače naj ne bi pripravljalo z vrelo vodo, zato nevem?




Hope2 -> RE: zgoščevanje AM (30.10.2009 12:40:59)

Vse perveč kompliciranja in za enga 3 mesečnega dojenčka ni glih priporočljiva kašica šlafgut[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] .

Kupi navadne riževe kosmiče, obvezno brez vseh dodatkov. (Holle, novalac, milupa, hipp....) en kup firm ima čiste riževe kosmiče, brez sladkorja, brez vsega.

Nato vlij v flaško vročo (ne vrelo) vodo tolk kot ji daš, ko delaš AM, dodaj 1 žličko riževih kosmičev in pusti, da se ohladi na določeno temperaturo in primešaj AM. Vsa znanost. Če je preredko, daj drugič 2 žlički. Obvezno pa cucelj z malo več luknjicami ali pa z zarezo. Spremljaj svojega otroka in njemu prilagaj cucelj in gostoto.

Ko se je mudilo, sem dala vodo+AM+riževe kosmiče vse naenkrat, zmešala in mu ponudila.




Tanja_ -> RE: zgoščevanje AM (30.10.2009 14:27:56)

Sej so najbrž anvodila na riževih ksomičih?Drgač pa pač po občutku, toliko, da je gosto, ampak da je še vedno tekoče?
Zakaj pa ji ne daš adaptiranega mleka ki je antirefluksno?Če sem prav razumela je ne dojiš?




Hope2 -> RE: zgoščevanje AM (30.10.2009 16:17:37)

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja_

Sej so najbrž anvodila na riževih ksomičih?Drgač pa pač po občutku, toliko, da je gosto, ampak da je še vedno tekoče?
Zakaj pa ji ne daš adaptiranega mleka ki je antirefluksno?Če sem prav razumela je ne dojiš?


Ne vem kako je pri njih, ampak pri nas ni bila dovolj AR formula. Zvečer sem mu mogla obvezno dat še zraven kosmiče.




blanč -> RE: zgoščevanje AM (30.10.2009 17:26:15)

Naša tamala tudi poliva in ji moram dodajati rižkota. Meni so v bolnici naročili, da naj kupim tiste,ki so že za dojenčka po 2 tednu in sicer ga imajo v DM piše zadaj na deklaraciji je pa to riževa sluz (reisshleim piše na škatli).Hrano pripraviš za 24 ur in jo shraniš v hladilniku, tako delajo tudi v bolnici in sicer tako, da jaz v malo večjo posodo zlijem 5x 150ml vode jo pogrejem in dodam po navodilih 10 velikih žlic rižkota in ob stalnem mešanju zavrejem in še nekaj časa kuham in tako nastane gostejša voda, ki jo ohladim na 50 stopinji, zlijem v flaške, dodam am 5 meric in zmešam ter shranim v hladilnik.




olea -> RE: zgoščevanje AM (30.10.2009 20:51:21)

Našmu smo moral gostit mleko, ker je isto polival. Mene so v bolnici naučili julija letos, da na 100ml mleka dam 2g riževih kosmičev, to je ena merica ki jo dobiš zraven pri mleku...torej, narediš normalno mleko po navodilih, potem pa noter še eno merco rievih kosmičev. Naš mali je bil takrat star 8 tednov...




Stran: [1]