Spanje z dudo (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Mici7 -> Spanje z dudo (29.10.2009 11:41:25)

Pozdravljeni!
Naš malček je star 6,5 mesecev in vedno zaspi z dudo. Težava ni v tem, da zaspi z dudo, pač pa v tem, da odkar smo jo zamenjali za št.2, od 6. meseca naprej, duda ostaja v ustih tudi po eno uro. Prej jo je vedno "pljunil" ven po 10-15 minutah, zdaj pa jo kar drži v ustih. Vem, da to ni dobro. Vzeti jo ponavadi ne morem, ker jo močno drži v ustih, vendar je sesa. Kaj mi svetujete? Ali je prevelika? Ne zdi se mi pametno, da bi še vedno uporabljali tisto do šestega meseca, saj najbrž ni primerna zaradi čeljusti. No, saj nobena ni.




Čebel@ -> RE: Spanje z dudo (29.10.2009 11:43:28)

jaz moji pustim dudo v ustih,ji jo ne jemljem ven......včasih jo sama ven pljune(oz.pade ven),večino jo ima pa cel čas ko spi




PC Baby -> RE: Spanje z dudo (29.10.2009 11:57:13)

Ko zaspi mu jo izvleci ven. Ne bo se zbudil.




baby blue -> RE: Spanje z dudo (29.10.2009 11:58:40)

najina tudi podnevi ponavadi zaspi z dudo v ustih in jo tudi po 15 - 20 minutah sama izpljune če je pa ne ji jo pa kar pustim pa jo kasneje izpljune...




veronikab -> RE: Spanje z dudo (29.10.2009 17:42:17)

Tudi naš jo sam izpljune. En večer, ko je pa ni, in sem bila pametna, ter sem mu jo vzela iz ust, sem pa pol imela 3h budnice, ker ni hotel zaspati nazaj.[sm=zmeden.gif] Od takrat tega več ne prakticiram.




Petka09 -> RE: Spanje z dudo (29.10.2009 18:12:57)

Naša tudi zaspi z dudo, podnevi in ponoči. Včasih jo odvrže prej, včasih kasneje, ne razmišljam... Hodim pač gledat kdaj bo in ji jo takrat odmaknem, da ne leži z glavico na njej. Jaz sem ji tudi enkrat prezgodaj "izpulila" dudo ven, pol se je pa nekaj predramila in začela jokat in komaj sem prihitela in jo potolažila ter dala dudo nazaj.
Torej, kot pravi veronikab, jaz tudi več tega ne počnem in počakam, da sama to nardi.




bambika -> RE: Spanje z dudo (29.10.2009 18:41:46)

Naša tudi zaspi z dudo podnevi in ponoči, vendar jo pa 10 minutah sama izpljune. Sma pa bile prejšnji teden pri zobozdravniku in mi je svetovala naj ji damo tisto do 6. mesecev, ker ni tako velika in manj škodljiva za zobe. Stari smo pa 7,5mesecev.




Mici7 -> RE: Spanje z dudo (29.10.2009 20:07:49)

Hvala lepa.
Se pa ponovno kažejo razlike v svetovanju naših zdravnikov. Nekateri absolutno zagovarjajo: velikost dude mora biti nujno prava glede na starost otroka. Zaradi čeljusti. Spet drugi ravno obratno. No, mi smo upoštevali tistega, ki je povezan s starostjo in imamo pač št. 2. Tudi jaz mu jo pustim odkar se mi je parkrat zbudil in nikakor ni hotel zaspati nazaj....




malaMravljica -> RE: Spanje z dudo (29.10.2009 20:21:24)

Jaz sem pa za darilo dobila dudo, ki vpliva na pravilen razvoj zob, mal je drugace oblikovana. Pa ne vem, verjetn se mu jo da, ko bodo zobki zaceli.




Mici7 -> RE: Spanje z dudo (29.10.2009 21:41:31)

In kakšna je ta duda? 




Stran: [1]