avtosedež jahač (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroška oprema



Sporočilo


livia -> avtosedež jahač (26.10.2009 15:20:19)

Počasi bo treba v nakup jahača oz avtosedeža 15-36kg. Do sedaj smo iemli vse Römer in smo super zadovoljni.
Bi pa vseeno rada še malo preverila te teste zanesljivosti, ki obstajajo še za jahače. A ima kdo kak link kje so objavljeni ti testi?
Hvala.




zaspancek1 -> RE: avtosedež jahač (26.10.2009 17:22:16)

Testi vseh otroskih avtosedezev nemskega ADAC so tu:
http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/default.asp?ComponentID=254397&SourcePageID=130822

Kolikor sem prebrala, jahaci niso ravno dobri in primerni, saj so dosegali zelo slabe rezultate pri bocnem trku, zato skoraj ni novejsih modelov.




lukec -> RE: avtosedež jahač (26.10.2009 18:40:59)

Cybex ima povsod najboljše teste.




lukec -> RE: avtosedež jahač (26.10.2009 18:42:51)

Kolikor sem prebrala, jahaci niso ravno dobri in primerni, saj so dosegali zelo slabe rezultate pri bocnem trku, zato skoraj ni novejsih modelov.


Verjetno misli jahače z naslonjalom 15 - 36, saj za same jahače sploh nima smisla delat testov.




cofek -> RE: avtosedež jahač (26.10.2009 18:48:23)

http://cybex-online.com/site/typo3temp/pics/968365aaf3.png

tale ima trenutno najboljše rezultate - v bistvu ni več jahačev, tko kot je prej zaspancek1 povedala, ampak so zdaj tile...mi ga imamo in smo zadovoljni, samo ko zaspi v njem je pa ves zverižen, pa poležt se ne da (to pa mislim da se tudi ostali ne dajo).




lukec -> RE: avtosedež jahač (26.10.2009 18:55:30)

IZVIRNO SPOROČILO: cofek

http://cybex-online.com/site/typo3temp/pics/968365aaf3.png

tale ima trenutno najboljše rezultate - v bistvu ni več jahačev, tko kot je prej zaspancek1 povedala, ampak so zdaj tile...mi ga imamo in smo zadovoljni, samo ko zaspi v njem je pa ves zverižen, pa poležt se ne da (to pa mislim da se tudi ostali ne dajo).



Ja, mi imamo tega in smo zadovoljni, je pa fajn ker se v našem avtu spustijo naslonjala sedežev tudi zadaj, tako da gre se ta sedež lepo poleže skupaj z njimi, za druge pa ne vem.




vaney -> RE: avtosedež jahač (26.10.2009 20:10:36)

Pa kaj to se uporablja že od 15kg dalje? Jaz si sploh ne predstavljam našega malega, ki ima 14kg (21 mesecev), da naj bi čez par mesecev sedel v tem, se mi sploh ne zdi dobra opora, udobno mi pa tudi ne zgleda. Lahko pa da se motim, seveda...




sazi -> RE: avtosedež jahač (26.10.2009 20:38:07)


IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Pa kaj to se uporablja že od 15kg dalje? Jaz si sploh ne predstavljam našega malega, ki ima 14kg (21 mesecev), da naj bi čez par mesecev sedel v tem, se mi sploh ne zdi dobra opora, udobno mi pa tudi ne zgleda. Lahko pa da se motim, seveda...

Ni vse v kg. Naš kmalu 4-letnik ima tudi 14 kg, pa smo ga ravno ta teden premestili v ta sedež (cybex) - mu je bil prejšnji po višini že skoraj premajhen. Jahač se mi pa za tako male ne zdi primeren.




vaney -> RE: avtosedež jahač (26.10.2009 21:07:09)

sazi, saj meni se tudi ne zdi primeren za tako majhne, zato pa sprašujem...no, zdaj vem[sm=smiley1.gif]




Najaa -> RE: avtosedež jahač (26.10.2009 22:21:30)

Mi imamo tudi cybexa. Pred njim smo imeli pa maxi cosi tobija tak da je bila hčerka v njem do cca 2,5 leti, preden je prešaltala v večjega.




lukec -> RE: avtosedež jahač (27.10.2009 7:11:09)

IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Pa kaj to se uporablja že od 15kg dalje? Jaz si sploh ne predstavljam našega malega, ki ima 14kg (21 mesecev), da naj bi čez par mesecev sedel v tem, se mi sploh ne zdi dobra opora, udobno mi pa tudi ne zgleda. Lahko pa da se motim, seveda...


Če imate sedanji sedež do 18 kg potem se nikamor ne mudi. 15 kg je le spodnja meja, ko lahko otrok sedi v takem sedežu. Mi smo ga prestavili šele, ko je s težo presegal sedež skupine ll, se pravi, ko je imel 18 kil.




bučkabb -> RE: avtosedež jahač (27.10.2009 8:10:56)

kolikor jaz vem jahačev nebodo smeli več prodajati, zato pa tud ni večnovih modelov, trgovci pa se trudijo da bi stare zaloge prodali do prepovedi prodaje.

tak da kupi raje kr sedež nad 15 kg




zmajči25 -> RE: avtosedež jahač (27.10.2009 8:17:21)

Jahačev kmalu ne bo več v prodaji, saj ne nudijo nobene opore pri bočnem trku. Mi imamo Maxi-cosi Rodija XR (ki se lahko malenkost poleže) in Cybexa, oba sta v redu, mogoče je Rodi bolj komot, ker naša rada zaspi v avtu in jo damo v "ležeči" položaj, da ji glava ne opleta.




livia -> RE: avtosedež jahač (27.10.2009 10:10:42)

Pa kaj mi pomagajo taki testi, ko niso testirali vseh sedežev. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Jaz bi rada videla primerjavo Cybex in Römer. Vsaj v BC vedno rečejo, da so Römer daleč najboljši.

Pa še to, zame je jahač oz avtosedež 15-36kg eno in isto. V bistvu kupujemo sedež 15-36.




zaspancek1 -> RE: avtosedež jahač (27.10.2009 11:08:22)

livia: na tem linku imas kar nekaj sedezev, moras pa pogledat tudi pod rubriko Testergebnisse der Vorjahre. Res pa ni nikjer zdruzenih vseh sedezev (ker je tudi tezko, ce so bili testirani pred letom 2007). Kolikor sem brala, je recimo Cybex Solution X boljsi od Roemer Kid (test 2008), Roemer Kidfix pa je enako varen (majhna obremenitev pri bocnem in celnem trku). Upam, da sem kaj pomagala.




Lenny -> RE: avtosedež jahač (27.10.2009 12:10:24)

Mi smo tudi pri tretjem sedežu ostali zvesti Roemer-ju. Zdaj sva kupila njihov Kidfix, ker se nama zdi isofix sistem O.K. Mali je star 3,5 let in mu je iz Safefix-a glavica že preveč pogledala čez rob naslonjala.
Kidfix ima fino bočno zaščito in dobro zaščito za glavico.




sazi -> RE: avtosedež jahač (28.10.2009 9:31:40)



Pa še to, zame je jahač oz avtosedež 15-36kg eno in isto. V bistvu kupujemo sedež 15-36.

No, tole je kar fajn razjasnit. Da kupujete sedež, je že super, ampak jahač je pa samo spodnji del sedeža - torej brez naslona in brez opore za glavo.
Testiranih je večina množično prodajanih sedežev, samo niso testirani vsi naenkrat. Malo pobrskaš po tabelah različnih let in najdeš.




Nika v službi -> RE: avtosedež jahač (28.10.2009 9:42:28)

IZVIRNO SPOROČILO: sazi



Pa še to, zame je jahač oz avtosedež 15-36kg eno in isto. V bistvu kupujemo sedež 15-36.

No, tole je kar fajn razjasnit. Da kupujete sedež, je že super, ampak jahač je pa samo spodnji del sedeža - torej brez naslona in brez opore za glavo.
Testiranih je večina množično prodajanih sedežev, samo niso testirani vsi naenkrat. Malo pobrskaš po tabelah različnih let in najdeš.


Točno tako. Mi imamo za našo 4-letnico Römerja, Kidfix, in smo zelo zadovoljni. Verjetno pa še dolgo ne bo zgolj samo v spodnjem delu (jahaču), ampak kar lepo v celem sedežu. Glede varnosti je tako mnogo bolje.




Stran: [1]