minimalna kol. hrane na dan za 3. mesece (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


brandon -> minimalna kol. hrane na dan za 3. mesece (25.10.2009 15:27:56)

Zivjo,

Imamo deklico ki je stara 3 mesece.
Koliko je minimalno hrane ki jo mora dobiti?
Koliko je minimalno da ne dehidrira?

Ze nekaj casa noce dobro piti. Hrano ji dajemo tudi 2x ponoci.
Ce se trudimo pridemo nekje od 500 - 620, v povprecju
540, mleko gostimo z rizkom ker ima refluks.

Ce se je kateri zgodilo kaj podobnega me zanima koliko casa
je trajalo in koliko je otrok pil v tem obdobju.

Je pa res grozen obcutek, vedno ko je cas za hranjenje
dobimo kar fleke ker ne vemo a bo jedla ali ne, in ce ne bo, kako bo potem
z naslednjim obrokom.

LP





manna -> RE: minimalna kol. hrane na dan za 3. mesece (25.10.2009 17:04:07)

Mislim da je ena formula, se mi zdi da je 150ml na kg teže. Torej če ima na primer 4 kg, naj bi popila 600ml na dan. 




manna -> RE: minimalna kol. hrane na dan za 3. mesece (25.10.2009 17:08:07)

No, to ni minimalna količina, ampak priporočena. Minimalna je najbrž precej manj.




Katy78 -> RE: minimalna kol. hrane na dan za 3. mesece (25.10.2009 17:43:18)

Med 120 in 180ml na kg telesne teže na dan, v povprečju pa je 150ml na kg tel. teže na dan. Ampak to je le okvir, saj nekateri pojedo tudi manj od 120ml na kg telesne teže na dan pa vseeno lepo napredujejo, drugi pa pojejo tudi več kot 180 ml na kg tel. teže na dan. Tako da to je res bolj okvir, pravo merilo je to, ali otrok s težo primerno napreduje.




marjetica8 -> RE: minimalna kol. hrane na dan za 3. mesece (25.10.2009 18:16:18)

Mi smo meli čist isti primer. Pri 2. mescih je dobil refluks in je začel ful malo jest. Sem dojila in dodajala. Od začetka smo komaj pršli na tistih 400 ml na dan. Pri 3. mesecih pa je glih tko kot tvoja, popil od 540 - 600 ml na dan. Več nikoli. Pa se je vedno normalno redil in se še vedno! Z refluksom se je zrihtalo nekje pri 4. mesecih. Je kr naenkrat nehal polivat in pol tudi gostit ni blo več treba. Zdej ma skoraj 6. mesecev - sva že začela z gosto hrano in ni nobenih težav[sm=bravo.gif]! Nč skrbet, če se ti redi normalno, potem nima veze kolk poje na dan...




daisyb -> RE: minimalna kol. hrane na dan za 3. mesece (27.10.2009 12:56:02)

moj je star zdaj 4m in nekaj in poje komaj od 600 do 800ml...povprecno okol 700ml. na obrok poje tud zelo malo..okol 100 do 150ml...mu zato ponudim mleko veckrat oz. bolj pogosto..tudi, ce ne joce da je lacen...tako poje mal vec. do 3m se je redil normalno..po 1kg na mesec...v zadnjem mesecu in pool pa je sel gor za kakih 900g....
po moje je odvisno od vsakega otroka kolk poje...eni vec eni manj..sam, da se redijo v mejah normale in, da ne hujsajo. ne rabijo vsi enake kolicine pri enaki starosti...ce je z otrokom vse v redu, je zdrava in zivahna...pol ne se sekirat prevec...






Stran: [1]