ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


soncica01 -> ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (22.10.2009 19:08:56)

dajte mi prosim povedat, ali je to normalno. Zadnje čase moja punčka, stara skoraj 9 mesecev, ko zaspi (vedno spi na boku) glavo da mocno nazaj. Ne vem, ali ji tako res ustreza in je povsem normalno ali pa je vendarle kaj narobe?

Naj povem, da to dela samo kadar zaspi. Jaz ji zravnam, ko pridem čaz 5 minut pogledat, je glava spet v prvotnem položaju - nazaj. Tak me spominja to na neko gimnastiko :((((





Anonimen -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (22.10.2009 19:10:33)

Moja je parkrat tako spala.Je imela vrat tako nazaj,kot da ne bi imela kosti[sm=zmeden.gif]




Nastya -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (22.10.2009 19:22:55)

Moj sin je star 16 mesecev in kadar spi na boku - lahko rečem, da skoraj vedno ima glavo nagnjeno tako nazaj, očitno mu tako paše in mislim, da tudi s tvojo princesko ni nič narobe, saj z mojim sinom ni nič narobe.

Tako, da mislim, da ji odgovarja ta položaj, če se drugače čisto normalno razvija, se pravi je z njo vse Ok..




tejči28 -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (22.10.2009 19:24:16)

Moj tudi,ko spi na boku da glavo tak čudno nazaj,jaz mislim,da te mu že tak paše,če ne bi se prestavo.




anika87 -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (22.10.2009 19:38:57)

Tudi moj ma glavico ful nazaj, ne vedno, dostkrat pa, ko je na boku.




cita -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (22.10.2009 19:43:44)

Soncica01 tako kot spi tvoj otroček spi moja punca že kar nekaj časa lahko rečem kar skoz pa sem vprašala njeno pediatrinjo pa mi je odgovorila takole da to ni nič narobe ker s tem si odpira dihalne poti...tako je bilo meni povedano je pa tudi mene skrbelo še vedno jo popravljam ampak žal brez uspeha ker ima glavico kaj hiter nazaj...upam da sem kaj pomagala...




Pacota -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (22.10.2009 22:04:00)

Pri moji pupi je bil to eden od znakov za ekstenzijski vzorec. Vendar pri tvoji ne verjamem, da bi bil to vzrok, ker to pocne sele zdaj. Moja je namrec tako lezala ze od rojstva, pa tudi pri pestovanju se je zvijala nazaj...




khurde -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (22.10.2009 22:05:44)

moja je zdej začela tko spat (včasih), stara skor 9 mesecev. pa mi je bilo najprej čudno, pol sem pa eno noč ugotovila, da tut sama velikokrat tko spim [sm=jezicek.gif] pa v bistvu prav paše met tko glavo nazaj [sm=jezicek.gif]




Najaa -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (22.10.2009 22:31:14)

IZVIRNO SPOROČILO: Pacota

Pri moji pupi je bil to eden od znakov za ekstenzijski vzorec. Vendar pri tvoji ne verjamem, da bi bil to vzrok, ker to pocne sele zdaj. Moja je namrec tako lezala ze od rojstva, pa tudi pri pestovanju se je zvijala nazaj...


isto.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.10.2009 22:38:16)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




škorpijončica -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (22.10.2009 22:46:59)


Jst imam pa en mesec in pol staro punčko, pa isto glavico ateguje nazaj..sicer se mi ni zdelo to nič takega, ko pa sem omenila zdravnici pa je rekla, da če ne bo nehala kmalu da bo mogla na terapijo.. Mi prosim lahko poveste več o tem ekstenzijskemu vzorcu? Kaj to pomeni? A sem slučajno jst kriva, da jo narobe držim?




ledenaa -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (23.10.2009 7:09:17)

Z pravilnimi vajami se vse popravi
Na netu ti vse piše,daj v iskalnik pa dobiš tudi vaje ven




kristinaj -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (23.10.2009 8:11:59)

normalno




Najaa -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (23.10.2009 13:42:32)

IZVIRNO SPOROČILO: škorpijončica


Jst imam pa en mesec in pol staro punčko, pa isto glavico ateguje nazaj..sicer se mi ni zdelo to nič takega, ko pa sem omenila zdravnici pa je rekla, da če ne bo nehala kmalu da bo mogla na terapijo.. Mi prosim lahko poveste več o tem ekstenzijskemu vzorcu? Kaj to pomeni? A sem slučajno jst kriva, da jo narobe držim?



malo si poglej pravilen handling. s tem se odpravi zategovanje glavice. P vaju pa lahko napoti v RA, kjer ti bodo pokazali pravilno rokovanje.




srki -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (23.10.2009 14:10:23)

IZVIRNO SPOROČILO: Nastya

Moj sin je star 16 mesecev in kadar spi na boku - lahko rečem, da skoraj vedno ima glavo nagnjeno tako nazaj, očitno mu tako paše in mislim, da tudi s tvojo princesko ni nič narobe, saj z mojim sinom ni nič narobe.

Tako, da mislim, da ji odgovarja ta položaj, če se drugače čisto normalno razvija, se pravi je z njo vse Ok..


Pri nas je isto. Star je 14 mesecev.




NINOLINA -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (23.10.2009 14:52:19)

naš je star 7 mesecev tak spi že od začetka, glava nazaj do hrbta, zdravnica pravi da je ok, sam da mu nesmem nič zalagat za glavo naj ima prosto pot!


lp




Anonimen -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (23.10.2009 14:56:09)

NO, evo...naša tudi zadnje čase tako zaspi. Čeprav se pa steguje tudi v budnem stanju - namesto, da bi se na trebuh obrnila, da jo je pa na rokah držat mala umetnost, pa tudi ne bi. Moram vprašat pediatrinjo. Kar tu mač berem o teh ekstenzijskih vzorcih.[sm=zmeden.gif]




Pacota -> RE: ležanje na boku in glava fejst nazaj!?!? (23.10.2009 22:41:49)

Velikokrat je za blazje oblike ekstenzije krivo nepravilno dviganje, polaganje in pestovanje dojencka. Zato mislim, da bi bilo pametno ze v materinski soli mamicam pokazati pravilen handing.




Stran: [1]