plenični izpuščaji (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


simonalokar -> plenični izpuščaji (21.10.2009 11:33:42)

pomoč prosim moja ima že od 4 dne v tem mesecu plenične izpuščaje. in zdajima take ranice da ji gre kar kri ven mažem jo z kanastenom in cicalfate - zdravnica dala in ko nekj pozdravim dobimo nove in nove ranice. ne vem več kako naprej. zdaj še mal mažem z bepanthenom kajti cicalfate je ful močna krem in im povrhu še rdečo rit. uporabljam pamperske - a ji mogoče ne odobra več - stara je 2m in 2t. 

hvala za nasvete




Čebel@ -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 11:36:02)

moja je imela tudi take ranice in peklo jo je ko je lulala......p ji je predpisala eno kremico ki so jo zmešali v lekarni in sem mogla še malo dplačat zanjo,zdraven sem mogla pa še mazati s panetenom in se ji je v 2 dneh čisto pozdravilo




ledenaa -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 11:36:18)

Mogoče ji več pamperske ne ugajajo.
Uporabi  kopel iz hrastovega lubja ,imej jo čimveč nago ,da bo koža na zraku ,ritka mora biti tusi čimveč suha




simonalokar -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 11:38:25)

jo imam čim več nago da se suši rita, sam katere plenice naj grem 




Čebel@ -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 11:42:27)

naši odgovarjajo le pamperske iz millerja




olea -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 12:00:34)

Poskusi z Weledino kremo za ritko!Nam je to super krema in nikoli več ne kupim druge, je pa taka gosta in obstojna...Jaz imam občutek da tiste ki ti jih zmešajo v lekarni vsebujejo polno raznih olj in je še slabše, pa niso obstojne, za tako majhne so pa sploh agresivne..[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka1.gif[/image]




simonalokar -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 12:30:25)

kje pa se jo kupi olea





Anonimen -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 12:45:56)

Miller in DM.Tudi sama jo imam za tamalo in zase in za moza-kozmetiko Weleda mislim,je zelo hvaljena.
Plenicke menjaj za dm-ove,ali Miller,jih tudi hvalijo.Upam,da se hitro pazdravite[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




travica -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 13:43:52)

če že imate pleničke št. 3 lahko tudi Lidlove ali Mercatorjeve - Lumpi vzameš - nam so zelo ok.
Probaj rito s kamilicami umivat.




Monni -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 14:02:29)

Moja je tudi dobila ranice na ritki, ker je po cepljenju za rota virus dobila drisko in ji je razdražilo kožo. Ranice sem spirala s hrastovim lubjem, ritko posušila s fenom in namazala z bepanten plus kremo. Pogosteje kot običajno sem pa menjala tudi plenice, pa ne zradi tega ker bi jih drugače bolj poredko, temveč da sem ji dajala obhladke iz hrastovega lubja. V 3 dneh je bilo zaceljeno. 




Anonimen -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 14:03:05)

poskusi Sudocrem dobi se v DMu nam je  zelo pomagala  pa smo imeli enake težave kot si napisala sedaj uporabljamo samo tole kremo in nima nobenih izpuščajev več.




ajataja -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 14:22:17)

Poskusi menjat pleničke.Mi smo imeli isti problem do 6 meseca smo imeli pamperske potem pa kar naenkrat plenični izpuščaj kar huda oblika.P mi je svetovala naj takoj menjam pleničke in še isti dan sem mu kupila dm-ove in nikol več ni imel p.izpuščaja.




PC Baby -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 15:15:18)

Soseda je imela podoben problem in potem ko so sprobali vse žive plenice, so na koncu šli na navadne iz blaga. Vem, da je to nepojimljivo v današnjem času, da to pereš itd., ampak ranice so se ji pozdravile v enem tednu in nikoli več pojavile. ko je bila stara 2 leti so spet probali s Pamperskami in z malo rdećice vsake toliko je tokrat šlo.




olea -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 16:32:13)

Seveda gre s pralnimi plenicami...brez problema!Jaz jih imam in sem zelo zadovoljna, tudi vnete ritke ne poznamo. Imam plenice Bumgenius.

Weledino kremo lahko kupiš v Muellerju, je tam najcenejša, 4,99€.
Lepo se imej,papa




simonalokar -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 17:49:24)

mamice najlepša hvala




frutolina -> RE: pelnični izpuščaji (21.10.2009 22:08:24)

lahko poskusiš s sudocrem kremo. pri nas je delovala že čez 2 dni . je pa res da ni imel hudih izpuščajev.




jakipaki83 -> RE: pelnični izpuščaji (22.10.2009 14:50:50)

Moj mali gospodič je tud dobil malo rdečice md ritnicama. Pa par pikic je tud zraven. Nič ne krvavi, samo rdeče zgleda. Predvidevam, da je to tudi plenični izpuščaj. A ga lahko s priporočenimi kremami tudi med ritnicama mažem? Do zdaj sem namreč uporabljala samo hladnilno mazilo iz lekarne.




anci banci -> RE: pelnični izpuščaji (22.10.2009 15:42:28)

jaz sem imela podobne probleme (tudi naš je bil rdeč med ritnicama)... 2 dni sem uporabljala praško pasto in je pomagalo-sem ga mazala tud vmes... potem pa sudocrem pa dodatno še hladilno mazilo od Bubchen-a ... in pomaga...
uporabljam pa DM.Baby Love plenice čez dan, čez noč pa Pamperske




botrca -> RE: pelnični izpuščaji (22.10.2009 19:01:20)

Kupi mustela kremo proti pleničnim izpuščajem...zakon krema...nam je v 2-3 dneh odpravila vse izpuščaje. Pa imej jo odkrito oz. ritka mora bit suha ko namažeš. Paše tudi če ji pihaš na ranico...vsaj mojemu je pasalo.




Pacota -> RE: pelnični izpuščaji (22.10.2009 22:02:17)

Ko pri moji pupi vec nic ni pomagalo sem na koncu kupila v lekarni jod, ga po navodilih razredcila in ritko razkuzila, pa je slo koncno na bolje.




škorpijončica -> RE: pelnični izpuščaji (22.10.2009 22:53:39)


Pomaga bepanten- ampak jst nimam tistga rozastga, ampak kar bepanten plus, ki celi rane..pa še en trik sem izumila; zraven previjalne imam vedno vklopljen fen in vsakič ko previjam, sfenam ritko čist do suhega, pa še paše ji. Pa bolj pogosto previjaj, ne uporabljat vlažilnih robčkov, ampak samo krpico in vodo..pa še to; sprobala sem ful različnih kremic in najboljša je od rešilkota, se kupi v BC, narejena je pa samo iz olivnega olja in destilirane vode- manj kemikalij, boje je za ritko.




liliana -> RE: pelnični izpuščaji (23.10.2009 11:15:43)

Pri nas je pomagalo samo to, da smo zamenjali plenice.....mazali smo z vsem živim.....poskusili praktično vse znamke plenic....in ko smo našli tiste, ki so ritki pasale so izpuščaji v treh dneh izginili.....Huggies so pa tiste plenice, ki so naši ritki pasale....




Sara06 -> RE: pelnični izpuščaji (23.10.2009 20:36:50)

Za plenične izpuščaje je tudi zelo dobra krema iz kozmetike Just- Tea tree




Stran: [1]