pH-metrija (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Tanja_ -> pH-metrija (20.10.2009 10:07:21)

Mamice, katerih otroci so šli na pH-metrijo, zanima me, če je ful grozno za otroka?Vem, da potem, ko je cevka notri je okej, ampak kako pa je, ko mu cevko vstavljajo?Jutri gremo namreč v bolnico in se mi mala že zdaj smili. Najraje je ne bi peljala...




olea -> RE: pH-metrija (20.10.2009 11:06:45)

Najraje je ne bi peljala...

to je stavek ki sem ga največkrat slišala od mamic ki so bile z mano na gastroenterološkem oddelku zarad refluksov in pH metrij. Vsem je bilo žal da so jih pripeljale. Odvisno je koliko je otrok star. pri čisto majhnem še gre, ko je pa večji jih pa kar malo zvežejo, rokice in to, da si ne povlečejo cevke ven. Malo boli ko dajejo cevko notri oz je bolj neprijetno. Potem pa ti dobiš tako napravico in iz nje odčitavaš vrednosti 24 ur. Jaz verjetno svojega malega ne bi peljala na to...razlog: ker dobesedno nič konkretnega ne morjo nardit oz vidt. Razen seveda, če ima otrok strašen refluks, da ga boli želodček, ima močno kislino in mu razžira želodček oziroma ne pridobiva na teži...V takem primeru pa otroček dobi kar močne tablete- Ranital...itd. Ne vem no, odločitev je še vedno tvoja. Jaz osebno bi probala vse drugo pred tem...




Tanja_ -> RE: pH-metrija (20.10.2009 11:22:01)

Smo jo že enkrat odjavili.Potem pa mi je prejšnjo soboto nehala dihat,ker se ji je želodčna vsebina dvignila nazaj.Stara pa je skoraj 5 mesecev.




ledenaa -> RE: pH-metrija (20.10.2009 11:22:44)

Nismo peljali




Tanja_ -> RE: pH-metrija (20.10.2009 11:24:04)


IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Nismo peljali


Zakaj ne?




Eva*** -> RE: pH-metrija (20.10.2009 11:56:34)

Pri nas ni bilo nobenih težav. Stara je bila skoraj štiri mesece.




Tanja_ -> RE: pH-metrija (20.10.2009 13:16:14)


IZVIRNO SPOROČILO: Eva***

Pri nas ni bilo nobenih težav. Stara je bila skoraj štiri mesece.


Hvala, hvala tisočkrat!!!!Si me kar malo potolažila. Sej drugač jaz tud ne pričakujem kakih težav, samo smili se mi....




misamuk -> RE: pH-metrija (20.10.2009 13:25:26)

Mislim, ene pa res malo pretiravate. Otročku ni čisto nič hudega. Morda mu je 2sek neprijetno, potem pa sploh ne čuti več.
Jaz sem bila z našo, ko je bila stara točno 1mesec. Niti glaska ni spustila, ko so ji noter dali sondico. In ja, rokice ima rahlo privezane ob telo potem vseh 24ur, mapak na način, da jih lahko dvigne in maha z njimi, samo do obraza si ne more sežt. Sploh nobene drame.
Pa tudi ni mi jasno, kako ene pišete, da se nič ne vidi s to preiskavo. Seveda se vidi, vidi/zazna se vsako dviganje želodčne vsebine nazaj id želodčka in potem se lahko zelo lepo ugotovi ali je tega veliko, malo, do kje se dvigne (da se morda odkrije skriti refluks), itd.
Draga Tanja, ti kar pelji svojega otročka na to preiskavo. Naša je nehala dihat zaradi polivanja pri 1mesecu, zato so naju dali to preverit. Mogoče ti bo majčkeno zajokal, ampak po moje še to ne, ker bo prehitro konec.
Naj še omenim, da je bila takrat zraven naju na P dvomesečna deklica na "karenci" tj. 48ur je morala biti brez hrane zaradi enih preiskav črevesja. E to bi se pa meni zdelo muka, ko ti otrok 48ur od lakote joka.
držim pesti, da bo vse ok.
Pozdravček




čakam -> RE: pH-metrija (20.10.2009 14:13:23)

Tudi mi smo bili na ph-metriji, ko je bila punčika stara 5 mesecev (zavračanje hrane, hujšanje,...). Mislim, da razen tistih par sekund, ko ji vstavljajo kateter, dojenček čisto nič ne trpi (še je lahko prav normalno, požira brez težav). Nam so ugotovili izjemno močno želodčno kislino in smo še vedno na controlocu in ranitalu (že pol leta). Za nas je bila to zelo dragocena preiskava.
lp.




Tanja_ -> RE: pH-metrija (20.10.2009 17:39:14)

čakam in misamuk tisočkrat hvala...Sem ful boljše volje zdaj, ko vidim, da otročki lepo prenašajo. Saj drugače mi je čist jasno, da na preiskavo mora it, sam tok se mi je smilila. Ampak sigurno se to izpelje tako, da je za naše otročke najbolje. Hvala še enkrat.




ledenaa -> RE: pH-metrija (20.10.2009 17:56:19)

misamuk zakaj bi pretirala??
ker ne izpostavljam nepotrebnim preiskavam [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




misamuk -> RE: pH-metrija (20.10.2009 18:56:32)

Glej, zate je to morda nepotrebna preiskava, zame (oz. za mojo piko) je bila pač modra in vsekakor potrebna. Generalno pa sem parkrat slišala na P od zdravnikov (še posebej prim. Sedmakove), da je treba probat vse drugo (recimo UZ in podobno) preden se gre na invazivno preiskavo, tako da jih ne delajo kar po tekočem traku, ampak tam, kjer presodijo, da je res potrebno.
Če je Tanjina punčka nehala dihat, ker je verjetno poaspirirala del vrnjene želodnčne vsebine, je to za mene (in očitno za njo) dovolj velik razlog, da se gre preverit kako močan je res ta refluks in se ga temu primerno zdravi. Če poa otrok parkrat polije (kar delajo vsi dojenčki), pa itak da ga ne bi temu izpostavljala.
Je pač tudi na mami, da presodi, koliko bi morebitna diagnoza in posledično zdravljenje olajšalo otroku hranjenje. Še enkrat pa povem, da zame to ni PRETIRANO invazivna preiskava, vsaj sodeč po odzivu moje pikice.
Ampak vsaka mama je najboljša mama svojemu otročku in vsaka odločitev je individualno pravilna. Jaz sem samo povedala moj vtis, ker sem imela občutek, da se dela halo iz invazivnosti te preiskave. Ja, je invazivna, ni pa to cela drama.
pozdravčka vsem.




BAMBINA_ -> RE: pH-metrija (20.10.2009 22:08:11)

Tanja_, če že imate izkušnjo z zastojem dihanja, nikar ne pomišljaj. pH-metija je vseeno minimalno zlo v primerjavi, kaj vse lahko s tem preprečiš, če ugotovijo kisli refluks. Naj te ne prestrašijo izjave tistih, ki očitno niso imele izkušnje s kislim refluksom (ker še zdaleč ni vsako polivanje tudi kisli reluks) in se ne zavedajo hudih posledic nezdravljenja; zaradi pretiranega izločanja želodčne kisline lahko pride do ranic na sluznici požiralnika, zaradi česar je požiranje oz. hranjenje izredno boleče, ob nezdravljenju pa lahko pride celo do trajne okvare. Lahko pride do resnih dihalnih premorov med spanjem...
S seboj imej tudi dovolj knjigic, igračk, saj bo malčica lažje prestala, če se ji boš ves čas 100% posvečala in jo animirala. Le pogumno! Želim vam vse dobro.




Pi-kica 1 -> RE: pH-metrija (20.10.2009 22:15:05)

Mojemu sinku so jo nameravali delati, a so si premislili, so pa jih delali drugim otročkom. Če ima tvoj otrok težave in so presodili, da je to potrebno, ne oklevaj in pojdi. Res ni nič tako groznega, 24 ur pa se ja da vzdržat. Preiskava res ni zelo invazivna, sploh v primerjavi s posledicami, ki jih lahko prinese kisli refluks. Boljše, da ne veš, kakšnim preiskavam je bil podvržen moj sinko[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image].




Tanja_ -> RE: pH-metrija (23.10.2009 16:26:33)

No, pH-metrija in vse ostale preiskave so uspešno za nami. Mala je vse prestala zelo pogumno, z zelo malo joka. Ugotovili pa so ji kisli refluks, zaradi česar imamo sedaj Controloc. Hvala vam vsem za spodbudne besede.Zlate ste!!!!




ČebelicaMaja -> RE: pH-metrija (23.10.2009 16:33:44)

IZVIRNO SPOROČILO: olea

Najraje je ne bi peljala...

to je stavek ki sem ga največkrat slišala od mamic ki so bile z mano na gastroenterološkem oddelku zarad refluksov in pH metrij. Vsem je bilo žal da so jih pripeljale. Odvisno je koliko je otrok star. pri čisto majhnem še gre, ko je pa večji jih pa kar malo zvežejo, rokice in to, da si ne povlečejo cevke ven. Malo boli ko dajejo cevko notri oz je bolj neprijetno. Potem pa ti dobiš tako napravico in iz nje odčitavaš vrednosti 24 ur. Jaz verjetno svojega malega ne bi peljala na to...razlog: ker dobesedno nič konkretnega ne morjo nardit oz vidt. Razen seveda, če ima otrok strašen refluks, da ga boli želodček, ima močno kislino in mu razžira želodček oziroma ne pridobiva na teži...V takem primeru pa otroček dobi kar močne tablete- Ranital...itd. Ne vem no, odločitev je še vedno tvoja. Jaz osebno bi probala vse drugo pred tem...


veš kaj...vse drugo pred tem... itak, če ima kisli refluks lahko probaš in večina mamic nas je poskusila vse živo vklučno z Ar ukrepi, pa dokler ne dobi otrok Ranitala, Controloca nič ne pomaga...  in brez PH metrije ti ga ne bodo kar tako predpisali, karje seveda tudi prav...

ledena... a zate so to nepotrebne preiskave... kako pa veš, da so nepotrebne, preden izveš rezultate- naša je imela že ranice na požiralniku od kisline, pa sem pri 1 mes. pač mislila, da jo dajejo krči in da pač poliva, tako kot vsi dojenčki- larifari- PHmetrija ni noben bav bav- res da ni prijetna, ampak so še hujše stvari kot to in če pomaga... meni ni prav nič žal, seveda je pa odvisno od težav, ki zdravnika napeljejo na to, da te pošlje.




ledenaa -> RE: pH-metrija (23.10.2009 16:42:28)

čebelica zato ker nisem takšen človek da bom kar tako peljala otroka na določene preiskave
Najprej sprobamo domača zdravila,lekarniška zdravila in šele potem če nič ne pomaga grem
In jaz vem kaj so hujše stvari ,ker smo jih tudi doživeli tako da ....
Ti zaradi mene pelji otroka kamor hočeš,jaz vem kaj in kako bom ukrepala pri SVOJEM  otroku




Katy78 -> RE: pH-metrija (23.10.2009 16:44:59)

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

čebelica zato ker nisem takšen človek da bom kar tako peljala otroka na določene preiskave
Najprej sprobamo domača zdravila,lekarniška zdravila in šele potem če nič ne pomaga grem
In jaz vem kaj so hujše stvari ,ker smo jih tudi doživeli tako da ....
Ti zaradi mene pelji otroka kamor hočeš,jaz vem kaj in kako bom ukrepala pri SVOJEM  otroku



Katera domača in lekarniška zdravila pa lahko sprobaš na nekaj mesečnem otroku? Mogoče nisi dojela, da gre tukaj večinoma za dojenčke do 6. meseca. No, res me zanima, katera domača in lekarniška zdravila bi ti dala pri tej starosti svojemu otroku v primeru, da bi sumila na kisli reflux?




Katy78 -> RE: pH-metrija (23.10.2009 16:45:55)

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja_

No, pH-metrija in vse ostale preiskave so uspešno za nami. Mala je vse prestala zelo pogumno, z zelo malo joka. Ugotovili pa so ji kisli refluks, zaradi česar imamo sedaj Controloc. Hvala vam vsem za spodbudne besede.Zlate ste!!!!


Bravo mala pogumna dojenčica. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Upam, da se bodo težave zdaj umirile. Srečno!




misamuk -> RE: pH-metrija (23.10.2009 20:31:38)

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja_

No, pH-metrija in vse ostale preiskave so uspešno za nami. Mala je vse prestala zelo pogumno, z zelo malo joka. Ugotovili pa so ji kisli refluks, zaradi česar imamo sedaj Controloc. Hvala vam vsem za spodbudne besede.Zlate ste!!!!


Bravo, hrabra mala dojenčica[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] No vidiš, da ni bilo tako hudo. Hvalabogu, da so odkrili, za kaj gre in dali zdravila. Upam, da bo sedaj vse bolje.




Stran: [1]