|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tametil - spet
13.6.2005 11:30:07   
Wahoo RR
Živjo

Samo tole sem želela prenest...
Ker je Lina stara že 3 mesece in ker sem tukaj gor prebrala da jih lahko jemlješ samo do 3 meseca...in ker tako lepo pomagajao - sem preverila v porodnišnici kako je s tem.

Zagotovila mi je da ne škodujejo in da jih lahko še vedno jem...edino kar je, da če jih ješ pogosto ( 2 zjutraj 1 zvečer - ali obratno ) je fajn naredit malo pavze...par dni...Da vidiš kako je brez...

Če jih pa ješ po potrebi, tako kot jaz...pa ni panike...

Meni pomagajo, hvalabogu
Neposredna povezava do sporočila: 1
   tametil - spet
13.6.2005 12:43:16   
spacey
Lahko samo vprašam kaj je to "tametil"? :ups: 8)

Lp
:kuza:

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   tametil - spet
13.6.2005 13:01:24   
Anonimen
Tablete za povečanje mlečnosti.
Meni tudi te niso pomagale.

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   tametil - spet
13.6.2005 13:48:54   
Urška//
ojla

kaj se te tabl. dobijo tudi brez recepta?

HVALA

urska

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   tametil - spet
13.6.2005 13:50:21   
Anonimen
Moraš imeti recept.

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   tametil - spet
13.6.2005 13:51:06   
Urška//
hvala

kdo pa mi ga napise?

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   tametil - spet
13.6.2005 14:04:12   
Wahoo RR
Meni recept napiše splošni zdravnik. Niso sicer temu namenjene...ampak delujejo tako, da v telesu zadržujejo tekočino in posledično imaš več mleka.

Meni se zelo pozna na mleku, hvalabogu... Vzamem po potrebi 1 tabletko, veliko pijem...in se čez par urc že pozna..

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   tametil - spet
13.6.2005 19:28:10   
tinatona
Meni jih je napisala pediatrinja za tri mesece in rekla da za naprej jih pa ne rabm. Men niso pomagale. Je pa rekla da so hormonske in jih ni predobro predolgo jest. Se pravi največ do tri mesece.

LP Tina :rozica:

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   tametil - spet
13.6.2005 20:10:42   
Wahoo RR
ko sem brala navodila..nisem nikjer zasledila kaj o hormonih...
kokr vem so proti slabosti in bruhanju...

no itak pa že vemo, da vsak zdravnik neki drugač reče...pol pa naj človk ve kaj je prav...

klicala sem na oddelek v porodnišnico kjer sem ležala po porodu...in mislim da ji lahko zaupam...

pa kot sem rekla...zelo rada dojim in pri tem mi res pomagajo...ker ga drugače ni zadosti :(

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   tametil - spet
13.6.2005 20:43:56   
Anonimen
Pušenjak je takole napisal:

"Za tametil pa ni povsem jasnih stališč, kako dolgo naj se ga uproablja. Običajno zadostuje nekaj dni do 2 tedna, toliko, da se "prebije led", predvsem psihosloški moment, ki včasih zaviralno deluje nadojenje, ko porodnica zaradi začetnih težav in "lakote otroka" zgubi živce, zapade v zaključeno zanko stresa, strahu pred neuspehom, nejevolje nad svojo neuspešno "materinsko vlogo" (kar je neumnost a si veliko žensk vseeno to očita!), vse skupaj pa deluje zaviralno na dojenje.
Pri nekaterih redkih pa se po vsakem poskusu prekinitve s Tametilom mlečnost bliskovito in občutno zmanjšpa. Takim redkim sem predpisoval Tametil tudi 3 - 4 mesece, je pa potrebno biti pozoren na morebitne sopojave po daljšem času jemanja, predvsem motnje v motoriki (težje obračanje v postelji, težave pri pričetku hotenih gibov, tremor rok, ipd. - takoimenovani ekstrapiramidalni znaki) Ti po prenehanju jemanja tametila običajno minejo, sopojavi pa znajo koga tudi zelo prestrašiti, pa jih ne poveže z zdravili. V tem primeru je potrebno seveda Tametil ukiniti.
običajno dajemo Tametil samo pri začetku dojenja, ker je za 99% pomanjkanja mleka kriv psihološki faktor, nezaupanje, slaba samozavest ipd. Morda pa ste vi med tistimi 1%, ki objektivno nimajo dovolj mleka. V tem primeru pač uporabljajte Tametil dalj časa. Zdravilo ne škodi, sicer bi ga ne dajali. V večini primerih pa po 2 - 3 tedenski uporabi mlečnost sama doseže zadovoljivo raven in Tametil preprosto ni več potreben. Boste videli, če vam bo mlečnost po dveh mesecih, po prenehanju jemanja Tametila premočno upadla in bi želeli dojiti še naprej, boste zdravilo pač uporabljali naprej."


(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   tametil - spet
13.6.2005 21:18:16   
tinatona
Tako je meni rekla pediatrinja. Res pa je da se sama nisem poglabljala v sestavo. Jaz sem jih jemala do sedaj, pa sem kljub temu brez mleka :((:((:(( . Včeraj sem si v celem dnevu nabrizgala 30ml. Počasi bom res obupala. Ok saj vem da je vsaka kaplja dobrodošla, sam v čem je fora... sem si brizgala 5x - pa mi je ratalo nabrizgat 30ml. Ne da se mi več... res ne morem!!!

LP Tina :rozica:

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   tametil - spet
13.6.2005 21:18:50   
tinatona
Tako je meni rekla pediatrinja. Res pa je da se sama nisem poglabljala v sestavo. Jaz sem jih jemala do sedaj, pa sem kljub temu brez mleka :((:((:(( . Včeraj sem si v celem dnevu nabrizgala 30ml. Počasi bom res obupala. Ok saj vem da je vsaka kaplja dobrodošla, sam v čem je fora... sem si brizgala 5x - pa mi je ratalo nabrizgat 30ml. Ne da se mi več...

LP Tina :rozica:

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   tametil - spet
13.6.2005 21:56:14   
Wahoo RR
tinatona...če ne gre...žal ne gre...
se boš morala sprijaznit...in to definitivno ne pomeni da je kaj narobe...sploh pa ne da si slaba mama...
če si poskusila vse...veliko piti, počivati, tametil, sezam, veliko pristavljati...in če nič ne pali...potem žal :(

vidiš...jaz to vse delam...no, edin sezama ne pijem več, ker ta pa meni ni pomagal...
No in men mleka zvečer čist zmanjka...podojim kokr gre...ampak sam še nateguje joško, nč druzga in pol ji naredim dodatek in spije nekje do 120 ml...odvisno kok je zadnjo rundo dobila pri meni...

čez dan me pa rešuje Tametil...pa ne skos...odvisno kako tamala papa...če lepo spi 3 ure, ga je dost...če pa sve priklopljene na 1 uro ali manj...je pa že kriza...

spumpala sem si ga pa tud jest za en vzorc in sploh ne delam več tega...kokr ga je, ga bo spila...ostalo pa pač dodatek...pa se loh po tleh mečem...

vglavnem..srečno ;)

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.




na kakšen način radi varčujete
Spark



postopno klasično varčevanje z obrestno mero (31%)

naložbeno varčevanje v sklade (6%)

varčevanje kombinirano z življenjskim zavarovanjem (19%)

ne varčujem (44%)


Število vseh glasov: 224

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!