zelen kakec (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


lunca77 -> zelen kakec (13.6.2005 10:54:45)

hojla punce!

mene pa neki zanima. moj mali dvomesečnik ma včasih tak temno zelen kakec. sicer se polno dojiva in ima krče. mislite, da je to zaradi krčev al bi blo kej narobe :(? načeloma pa kak normalno ene 3 krat na dan.

hvala in lp lunca77




Minki -> zelen kakec (13.6.2005 11:22:10)

Živjo lunca77,
meni je ravno v petek pediatrinja povedala, da je zelen kakec od zrakca, ki se ga naje dojenček med dojenjem. Seveda so posledica tega zrakca tudi krčki. Med dojenjem je potrebno podirati kupčke, popravljati položaje dojenja tako da se ne sliši, da otrok je (cmokanja, goltanja...) in po hranjenju tudi masaža trebuščka okrog popka v smeri urinega kazalca. To pa bi bilo tudi to. Krčki pa minejo po tretjem mesecu. Jest komej čakam:).

LP,Minki:)




Anonimen -> zelen kakec (13.6.2005 11:22:54)

Ja, zeleno blato je znak krčev.




babylove -> zelen kakec (13.6.2005 12:03:26)

Ni nujno, da so krči krivi za zeleno blato. Razlog je lahko tudi, da se otrok ne doji pravilno in poje samo začetno mleko, ki je bolj vodeno, ne pa tudi mastnega in hranljivega, ki pride proti koncu dojenja. Pri enem podoju ne menjavaj dojke, razen če je prvo spraznil in je še lačen.




lunca77 -> zelen kakec (13.6.2005 12:15:46)

hojla!

zadnje čase se dojiva samo iz ene dojke pa nč mi ne zgleda preveč lačen. sej jst mislim, da bi se to poznalo če ne bi prav jedel bi hujšal in podobno :zmeden:? upam, da je vse ok.

hvala in lp lunca77

krči so pa itak bedni :hudicek::hudicek::hudicek:




Zea -> zelen kakec (13.6.2005 12:22:25)

Zelen kakec je lahko tudi znak dehidracije - to mi je enkrat povedala pediatrinja.




spacey -> zelen kakec (13.6.2005 12:41:06)

Naš tudi tu in tam kaka zeleno (recimo danes zjutraj) in jst predvidevam, da je to zaradi AD3 kapljic. :zmeden2: 8) Ne vem no... :zmeden:




Stran: [1]