[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (19.10.2009 18:12:09)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: Pošteno ali ne? (19.10.2009 18:17:05)

Mene sploh nič ne preseneti več v tej preljubi naši domovini.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (19.10.2009 18:20:32)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: Pošteno ali ne? (19.10.2009 18:25:29)

Ja nevem zakaj tako delajo,če je po zakonu drugače.Tam pa presegaš en evro pa ti vse zavrnejo..pojma nimam res ni fer potem do drugih.




mika -> RE: Pošteno ali ne? (19.10.2009 18:37:00)

Ne, res ni fer...kot,
da so samo Murini delavci potrebni pomoči. Vem da večini ni lahko oz. jim je zelo teško, ampak so ljudje, ki so na istem, če ne še na slabšem, pa bodo izviseli, ker ne štrajkajo na veliko in se ne izpostavljajo javno.





miapia -> RE: Pošteno ali ne? (19.10.2009 19:04:18)


IZVIRNO SPOROČILO: Florina

Mene sploh nič ne preseneti več v tej preljubi naši domovini.

Ja, ampak res.




Anonimen -> RE: Pošteno ali ne? (19.10.2009 19:49:43)

IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

Pa ne, da želim komurkoli iz Mure, da bi moral vrniti denar, ampak tole dejansko ni pošteno. Nekdo, ki je delal v Muri in je izgubil službo, ima lahko kljub temu vsega dovolj (vsaj po cenzusih) - ampak bo IDSP vseeno dobil. Nek kmečki par z Gorenjske bo pa izvisel, ker je njuna zemlja, katere nista niti več sposobna obdelovati, preveč vredna.


Lisička.. si mogoče pomslila da ima 99% vseh žensk, ki so v Muri delale zemljo in zaradi tega ne bodo dobile nič? Cel september so delali za nič, naj dobijo vsaj to.. Ker naprej ne bodo dobili nič. Moja mama je delala v Muri. Veš dokler ne delaš tam, oziroma ti bližnji ne dela ne veš ka je Mura. Cela poletja so 3x tedensko delali dlje časa, ob sobotah... za kaj? Za nikakvo plačo..




Teni_ -> RE: Pošteno ali ne? (19.10.2009 19:57:57)

IZVIRNO SPOROČILO: hippika

IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

Pa ne, da želim komurkoli iz Mure, da bi moral vrniti denar, ampak tole dejansko ni pošteno. Nekdo, ki je delal v Muri in je izgubil službo, ima lahko kljub temu vsega dovolj (vsaj po cenzusih) - ampak bo IDSP vseeno dobil. Nek kmečki par z Gorenjske bo pa izvisel, ker je njuna zemlja, katere nista niti več sposobna obdelovati, preveč vredna.


Lisička.. si mogoče pomslila da ima 99% vseh žensk, ki so v Muri delale zemljo in zaradi tega ne bodo dobile nič? Cel september so delali za nič, naj dobijo vsaj to.. Ker naprej ne bodo dobili nič. Moja mama je delala v Muri. Veš dokler ne delaš tam, oziroma ti bližnji ne dela ne veš ka je Mura. Cela poletja so 3x tedensko delali dlje časa, ob sobotah... za kaj? Za nikakvo plačo..



Vse to je res, ampak niso edini. Ogromno je takih, pa nič.




Anonimen -> RE: Pošteno ali ne? (19.10.2009 20:36:39)

Posteno je za nabiralce politicnih tock.




botrca -> RE: Pošteno ali ne? (19.10.2009 21:20:34)

IZVIRNO SPOROČILO: Florina

Mene sploh nič ne preseneti več v tej preljubi naši domovini.


mene tudi ne...




onka -> RE: Pošteno ali ne? (19.10.2009 21:21:06)

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ne, res ni fer...kot,
da so samo Murini delavci potrebni pomoči. Vem da večini ni lahko oz. jim je zelo teško, ampak so ljudje, ki so na istem, če ne še na slabšem, pa bodo izviseli, ker ne štrajkajo na veliko in se ne izpostavljajo javno.




Kolk takih poznaš?
Drugače pa, HB, vlada že ve, zakaj temu tako.
Pravice pa itak nikoli ne bo, tudi jaz se marsikdaj repenčim....vsaj nekateri naj dobijo




Sonrisa -> RE: Pošteno ali ne? (19.10.2009 23:08:42)

IZVIRNO SPOROČILO: onka

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ne, res ni fer...kot,
da so samo Murini delavci potrebni pomoči. Vem da večini ni lahko oz. jim je zelo teško, ampak so ljudje, ki so na istem, če ne še na slabšem, pa bodo izviseli, ker ne štrajkajo na veliko in se ne izpostavljajo javno.




Kolk takih poznaš?
Drugače pa, HB, vlada že ve, zakaj temu tako.
Pravice pa itak nikoli ne bo, tudi jaz se marsikdaj repenčim....vsaj nekateri naj dobijo

¸

Jaz sem bila ena izmed njih. V prejšnji službi sem imela 470 neto (celih 592 bruto). Pred leti pa sem tudi v proizvodnji delala za 70 tisočakov. Vse je delovalo na principu vzemi ali pusti. In sem pustila. In bi še prej, če bi vedela, da je mož dobil za tisti mesec moje brezposelnosti samo 100 evrov manj, kot je bila moja plača. Jaz pa sem delala vse vikende in praznike, ki bi jih lahko v miru preživela z družino. V tisti proizvodnji pa so plače še vedno mizerne. Kam drugam pa ni možnosti. Ja, in ko tako računaš, kdo bo pa delal, če je lepše doma biti, plačano je pa skoraj enako.

Aja, zdaj imam službo in tudi boljšo plačo. [sm=smiley1.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.10.2009 7:52:04)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mika -> RE: Pošteno ali ne? (20.10.2009 11:09:52)

IZVIRNO SPOROČILO: onka

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ne, res ni fer...kot,
da so samo Murini delavci potrebni pomoči. Vem da večini ni lahko oz. jim je zelo teško, ampak so ljudje, ki so na istem, če ne še na slabšem, pa bodo izviseli, ker ne štrajkajo na veliko in se ne izpostavljajo javno.




Kolk takih poznaš?
Drugače pa, HB, vlada že ve, zakaj temu tako.
Pravice pa itak nikoli ne bo, tudi jaz se marsikdaj repenčim....vsaj nekateri naj dobijo



Zadnje čase vedno več. Žal.
Pa na DIPO ravno teče ena tema, kako teško je samohranilki prit do pomoči oz., kako hitro ji lahko to ukinejo.




Naja31 -> RE: Pošteno ali ne? (20.10.2009 11:13:09)

IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

IZVIRNO SPOROČILO: hippika
Lisička.. si mogoče pomslila da ima 99% vseh žensk, ki so v Muri delale zemljo in zaradi tega ne bodo dobile nič?

Kakor sem jaz prebrala na Internetu, bodo IDSP dobili vsi, ki so v Muri izgubili službo. Ne glede na družinski dohodek in družinsko premoženje.


Če je to res, potem to ni fer.
Pravila mprajo biti enaka za vse.
Predlagam, da se vsi ostali pri katerih dosledno spoštujejo zakon,pritožijo.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.10.2009 12:00:19)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




marijaa -> RE: Pošteno ali ne? (20.10.2009 13:46:05)

No saj pravzaprav res ni pošteno,  avseeno pravim, dobro, da foušija ne gori, ker potem Slovencev in Slovenije že zdavnaj ne bi več bilo. To socialno pomoč jaz nekako razumem kot odškodnino za vse duševne bolečine. Ma naj imajo.  A v tisto, da  dobivajo brezposelni bivši poslanci ogromna nadomestila vas pa ne gane? Tudi mene v tej naši ljubi Sloveniji nič ne more več presenetit.




mika -> RE: Pošteno ali ne? (20.10.2009 13:57:17)

IZVIRNO SPOROČILO: marijaa

No saj pravzaprav res ni pošteno,  avseeno pravim, dobro, da foušija ne gori, ker potem Slovencev in Slovenije že zdavnaj ne bi več bilo. To socialno pomoč jaz nekako razumem kot odškodnino za vse duševne bolečine. Ma naj imajo.  A v tisto, da  dobivajo brezposelni bivši poslanci ogromna nadomestila vas pa ne gane? Tudi mene v tej naši ljubi Sloveniji nič ne more več presenetit.


Daj se zresni prosim....komu smo fauš[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]..a to da je nekdo potreben socialne podpore[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]...Preberi še enkrat o čem je debata, če pa ne razumeš,  pač ne razumeš, pa trajbaj še naprej  o faušiji.




uškinamama -> RE: Pošteno ali ne? (20.10.2009 14:02:27)

NI zakonito, ni pošteno.

Samo, če pomislim, da odirajo državo (in nas) kvazi nezaposlene, fiktivne samohranilke, lažne ločenke, stanujoči na drugih naslovih...


Se mi ne zdi več tako nepošteno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.10.2009 14:05:20)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mika -> RE: Pošteno ali ne? (20.10.2009 14:10:28)

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

NI zakonito, ni pošteno.

Samo, če pomislim, da odirajo državo (in nas) kvazi nezaposlene, fiktivne samohranilke, lažne ločenke, stanujoči na drugih naslovih...


Se mi ne zdi več tako nepošteno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


Ne sodim k nikomur od teh, ki si jih naštela....tule kar naštevaš goljufajo državljani z lažnimi podatki. V primeru mure pa država deluje proti svojim zakonom.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.10.2009 14:12:24)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




uškinamama -> RE: Pošteno ali ne? (20.10.2009 14:16:21)

Se mislila, da sem bila jasna, ko sem napisala, da ni zakonito .

Sicer pa imam premalo podatkov, da bi napisala kaj več.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.10.2009 14:17:07)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




uškinamama -> RE: Pošteno ali ne? (20.10.2009 14:37:59)

hvala, samo jaz iz prispevka razberem
1. da jim je bilo obljubljeno
2. realnost je na žalost drugačna (citirano iz pisma sindikata)

Zdaj ne vem ali so res vsi , ki so dobili odpoved dobili izplačano isp in koliko od teh je po kriterijih neupravičeno do le-te.

To da je bilo obljubljeno pa , ne vem če bi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] ali [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image].

Če je tako kot predpostavljaš ti lisička, JE NEZAKONITO [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>