hudo napenjanje po GH (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


jutranja rosa -> hudo napenjanje po GH (13.10.2009 22:13:29)

Se je kateri zgodilo podobno, da je dojenčka fajn napenjalo po gosti hrani? Do sedaj sem poskusila pri 5,5 mesecih le kuhan korenček, krompir in bučko ter surov jabolček in banano. Surov jabolček, ki bi lahko bil krivec napenjanja, je jedel včeraj, danes pa banano. Uf se sekiram, da sem naredila nekaj narobe. Revček je zvečer z veliko težavo zaspal po kapljicah sab simplex. Čaja in vode ni hotel ali pa ni znal piti, ker ga samo dojim.




ledenaa -> RE: hudo napenjanje po GH (13.10.2009 22:16:21)

Uvajaš 1 po 1 živilo
1 živilo daješ cca 2- 3 dni po cca 2-3 žličke
In se začne zjutraj ,recimo za malico in ne zvečer

Čaja in vode ne rabi,saj se odžeja s tvojim mlekom




jutranja rosa -> RE: hudo napenjanje po GH (13.10.2009 22:27:14)

Hvala. Mogoče je narobe to, da sem mu dala prehitro preveč. Sem mu dala toliko, kot je sam želel. Očitno je prevelik požerušček :), saj po tednu dni uvajanja poje 7-10 žličk GH.  Uvajam pa GH za kosilo. Bom dva dni poskusila le z dojenjem in potem ponovno z GH.




Anonimen -> RE: hudo napenjanje po GH (13.10.2009 22:30:07)

Uvajaj v dopoldnaskem času, zlat nasvet moje patronažne.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




jutranja rosa -> RE: hudo napenjanje po GH (13.10.2009 22:36:54)

thanks :)...bom :).




Hope2 -> RE: hudo napenjanje po GH (14.10.2009 8:34:59)

Mi smo imeli te težave, kljub uvajanju dopoldan, kar je tudi odličen nasvet, saj imaš tako vsaj bolj mirno noč. Meni so takrat svetovali, da ne preneham, da mu lahko probam zmanjšat količine, če glih je naš tudi bil velik požeruh in je bilo to težko izvedljivo. Sveži hrani pa se na dolgo izogibat, torej nič več surovga jabolčka, vse kuhaj!!!!!! Uporabila pa sem spet antiflat, ki so mu pomagale proti krčem pri prvih mesecih




jutranja rosa -> RE: hudo napenjanje po GH (14.10.2009 9:31:56)

Hvala Hope2 :). Tvoji nasveti so vedno zlata vredni :). Ja, zmanjšanje porcij bo res huda naloga :), ker s takšnim užitkom vse poje. Me pa zanima še, koliko časa in kolikokrat na dan si dajala antiflat ob uvajanju GH? Jaz namesto antiflata uporabljam sab simplex. Sem mu ga dala zvečer in zjutraj. Izgleda, da so se hude urice v trebuščku že malo umirile. 




Hope2 -> RE: hudo napenjanje po GH (14.10.2009 9:47:21)

Dala sem mu po občutku. Sprva sem mu par dni dala kar takoj po GH al pred, nimam pojma več, sori, pa obvezno zvečer prad spanjem. Potem pa samo še, če ga je kaj huje napenjalo, če je imel ful zelen kakec, kak dan ja, kak dan ne, po kakih 2 tednih smo se rešili hudih krčev, za tisto malo napenjanja pa več nisem nič dajala, ker malo napenja skoraj vse otročke, saj se čreva navajajo na GH oz drugačno hrano...




marjetica8 -> RE: hudo napenjanje po GH (14.10.2009 10:02:07)

Uf hvala za tole temo, sem glih danes ponoči, ko nismo nič spali studirala da moram vprasat na forum glede napenjanja po GH[sm=smiley36.gif]!
Mi smo tudi zaceli 2 tedna nazaj s korenckom okrog 13.00h. (s 5 mesci). Dokler je bil samo korencek ni blo hudga, pol sem pa dala ta teden se bucko zraven, je pa grozno in ze cel teden nic ne spimo! Tud jst mu dajem kolkr sam hoce in vcasih spravi tud cel loncek! Bom probala zmanjsat porcije in dajat bolj zjutraj!




jutranja rosa -> RE: hudo napenjanje po GH (14.10.2009 16:06:20)

Samo še nekaj.... bučko olupite ali ne? 




marjetica8 -> RE: hudo napenjanje po GH (14.10.2009 16:10:27)

Jst ja, ma ga glih tko napenja...[sm=smiley13.gif]




jutranja rosa -> RE: hudo napenjanje po GH (14.10.2009 16:12:06)

Jaz je nisem (imam 100% bio bučke [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]) in sem mislila, da je to razlog.




Hope2 -> RE: hudo napenjanje po GH (14.10.2009 18:36:59)

Sprva vse lupila, ker lupine in semena so najhujše




Stran: [1]