KOLIKO ČASA PO JEDI (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


TomTaylor -> KOLIKO ČASA PO JEDI (13.10.2009 19:02:35)

se na mleku pozna? Namreč je kakala zeleno in vidno jo je nekaj matralo, pa ne vem all je kriv moj yajtrk, malica ali kosilo, da bi vedela izločit iz prehrane..[sm=zmeden.gif]




Najaa -> RE: KOLIKO ČASA PO JEDI (13.10.2009 19:16:16)

Sej mogoče veš, če si kaj drugega jedla kot običajno?
Drugače pa ne vem kje sem slišala, da enih 8 ur.




mama_milchy -> RE: KOLIKO ČASA PO JEDI (13.10.2009 19:44:23)

ni nujno, da [sm=duda.gif] muči zaradi mamine prehrane, možno da kaj kej mantra tudi zaradi samega razvoja čreves....
če pa misliš, da je od prehrane pol pa mal preštudiraj kaj si jedla, pa od česa bi otročka mučlo; kot je napisala Najaa 8ur, nekatera živila pa tudi 12 ur




tejči28 -> RE: KOLIKO ČASA PO JEDI (13.10.2009 19:47:24)

če je kakala zeleno,pol ji ni nekaj zelenega pasalo,kar si jedla.Razmisli kaj je to bilo in če ta zelenjava ali karkoli napenja,mogoče je to.




abi -> RE: KOLIKO ČASA PO JEDI (13.10.2009 20:31:15)

Hrana začne prehajati v mleko, takoj ko se začne vrskavati v kri skozi resice tankega črevesa, saj se mleko tvori iz naše krvi, torej lahko že po nekaj minutah. Ena živila so (pozor, to velja za podnevi, med 20h ali že prej in 5h zjutraj prebava običajno počiva) popolnoma prebavljena v 15min, po ure, uri (npr. lubenica, jabolko,...), nekatera pa se lahko prebavljajo in vskravajo v telo več ur, prav tako pa se lahko iz telesa nekatera hrana izloča več dni ali celo tednov (npr. mleko 2-3 tedne). Vpliv hrane na otroka prek materinega mleka pa je običajno zelo pretiran (razen pri kravjem mleku).

Pri kravjem mleku ali izdelkih iz mleka velja podobno, fermentirani so sicer lahko laže prebavljivi, a določene snovi ostajajo v telesu prav tako lahko dolgo. Večina živil pa se izloči v 2-5 dneh, ZELO odvisno od prebave posameznika, ne le od živila.







PC Baby -> RE: KOLIKO ČASA PO JEDI (13.10.2009 22:25:50)

Jaz sem isto vprašala P in je rekla, da pride v mleko v dveh urah, izloči se v 3-5 dneh.




Hope2 -> RE: KOLIKO ČASA PO JEDI (14.10.2009 8:46:49)

IZVIRNO SPOROČILO: tejči28

če je kakala zeleno,pol ji ni nekaj zelenega pasalo,kar si jedla.Razmisli kaj je to bilo in če ta zelenjava ali karkoli napenja,mogoče je to.


Tole pa ne bo glih držalo. Dojenčki kakajo zeleno, če imajo krče, če so bolani. Otrokov kakec ni obarvan zaradi mamine zaužite hrane, v smislu rdeča hrana, rdeč kakec, zelena hrana, zelen kakec. 

Abi je lepo napisala[sm=smiley1.gif]




Stran: [1]