|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   umivanje prvih zobk
13.10.2009 7:46:33   
Katy78
S čim ste jih začele umivati? Z navadno otroško ščetko, s tistim naprstnikom ali kaj drugega? Kako se je obneslo? So malčki pustili, da ste jim "šarile" po ustih? user posted image  Imam namreč občutek, da moj lumpi ne bo preveč navdušen.... Bova pa počasi morala začeti, ker ta prvi je že skoraj v celoti zunaj...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: umivanje prvih zobk
13.10.2009 7:57:05   
mam32
Mi smo naši malecki začeli umivat zobke oz zob takoj ko je prikukal na plano (6 mesecih). Imamo pa vsi Curaprox zobne ščetke. Uživa v umivanju zob. Usta odpre že ko vidi hčetko. Za enkrat user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: umivanje prvih zobk
13.10.2009 8:17:07   
ledenaa
Z naprstnikom,kasneje z krtačko.
Obnest se je moralo ,saj je umivanje zobkov nujno

(odgovor članu mam32)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: umivanje prvih zobk
13.10.2009 8:25:03   
Hope2
S krtačko. Že ko ni imel zob, sem mu kupila krtačo, ki ima namesto ščetin neki gumijastega, da si je drgnil dlesni. Poleg tega naju je skoz gledal, kako si midva umivava in zdaj si celo sam sprosi ščetko, tako rad si umiva. Če mu vzamem ščetko, se joka. Mu pa pustim najprej, da si on umije, potem pa mu neki dam v roko, da se zamoti in mu jaz dokončam.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: umivanje prvih zobk
13.10.2009 8:32:09   
milki
Umivanje prvih zobkov je nujno takoj ko pokukajo bele pikice ven.
Zadnjič sem se pogovarjala s pedontologom na predavanju za starše in pravi, da baje starši voziji triletne otroke s popolnoma gnilimi(črnimi) zobki k njej in pol je šele otrok bogi. Je rekla, raje naj doma joka, ko mu umivamo zobke, kot pa pri njej, ko mu jih bo mogla popravljat.
Baje da je največ problemov zaradi sokov.

_____________________________

Aleks 8.5.2008, 56cm, 4270gr
Sergej 20.11.2009, 57cm, 4320gr
Nikolaj 6.5.2012, 56cm, 4370gr

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: umivanje prvih zobk
13.10.2009 8:34:19   
kristinaj
jaz sem naši pri 13m dala otroško zobno ščetko in zobno pasto in smo drgnili in še danes si z veseljem zobke umiva, bolj poje zobno pasto, podrgnem jaz na koncu :=))

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: umivanje prvih zobk
13.10.2009 8:41:32   
koala
Jaz sem svojega sina navajala na šarjenje po ustih od novorojenčka dalje, zato pretiranih problemov s čiščenjem zobkov ni bilo, razen ko je kak nov izraščal. Čisto na začetku(ko še ni imel zopbkov) sem mu usta čistila z gazico, potem sav imela tistega MAM-ovega zajčka. Ko so izrastli prvi zobki sav zobke umivala z naprstnikom in nenedent pasto. Pri približno desetih mesecih je zame to čiščenje postalo preboleče( mu je izraščalo več zob hkrati in je grizel) sav presedlala na ščetko. Zdaj je star 20 mesecev in si zobke najprej zdgrne sam (no bolj grize ščetko) nato pa še jaz poščetkam do konca.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: umivanje prvih zobk
13.10.2009 10:00:29   
Katy78
Hvala punce za informacije. Bom verjetno najprej probala z naprstnikom, pa bom videla, kako bo šlo. Nekatere omenjate zobno pasto - a je to od začetka nujno, ali pa je dovolj, da se zobki samo dobro sčetkajo?

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: umivanje prvih zobk
13.10.2009 10:02:12   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: milki

Zadnjič sem se pogovarjala s pedontologom na predavanju za starše in pravi, da baje starši voziji triletne otroke s popolnoma gnilimi(črnimi) zobki k njej in pol je šele otrok bogi.
Baje da je največ problemov zaradi sokov.


Ja, problem so sokovi oz. sladke pijače, ki jih dobijo otroci po flaški in če imajo flaško sami na razpolago, so zobki veliko časa v stiku s sladkobo in potem zobki gnijejo...

(odgovor članu milki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: umivanje prvih zobk
13.10.2009 10:06:13   
Anonimen
Umivamo s ščetko od vsega začetka. Sprva je blo zanimivo, pol je bil upor par mesecev (ko so lezli ven zadnji zobki), zdaj pa je umivanje nujno. Sama kriči po hranjenju zjutraj in zvečer ščetkoo, ščetko...user posted image

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: umivanje prvih zobk
13.10.2009 14:11:12   
Najaa
Jaz sem tavečji kar s tetra plenico vsak večer zdrgnila. Ko je imela pa ene 3-4 zobke, pa že s ščetko. Vsaka svojo sva imeli, seveda. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: umivanje prvih zobk
13.10.2009 21:20:49   
tejči28
Jaz mislim,da se paste ne sme uporabljat,dokler je  otrok ne zna izpljunit.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: umivanje prvih zobk
13.10.2009 21:34:41   
zaspancek1
Nam pa je otroski zobozdravnik (pa en, ki je predaval v soli za starse tudi) rekel, da se otroska zobna pasta uporablja od zacetka ciscenja. Tisto majhno zrnce graha, kolikor naj bi dal zobne paste, ni problematicno, ce jo poje, vsebuje pa fluor, ki naj bi bil dober za zobke.  Sicer pa v tujini fluor dodajajo tudi v vodo ali pa sol.

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: umivanje prvih zobk
14.10.2009 8:06:15   
Katy78
Naše prvo čiščenje prvega biserčka je bilo zelo uspešno. Lepo je odprl usta in dovolil, da sem zobek ščetkala.user posted image  Sploh nisem mogla verjet. Verjetno mu je pasalo, ker mu je zraven masiralo dlesni. No, po parih minutah se je pa naveličal in začel gristi naprstnik na mojem prstu. user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: umivanje prvih zobk
14.10.2009 12:51:34   
RAKICA2007
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

S krtačko. Že ko ni imel zob, sem mu kupila krtačo, ki ima namesto ščetin neki gumijastega, da si je drgnil dlesni. Poleg tega naju je skoz gledal, kako si midva umivava in zdaj si celo sam sprosi ščetko, tako rad si umiva. Če mu vzamem ščetko, se joka. Mu pa pustim najprej, da si on umije, potem pa mu neki dam v roko, da se zamoti in mu jaz dokončam.


Se podpišem pod tole. S tem da jaz najprej umijem zobke nato pa pustim tamalčki, da se še malo poigra oz. da sama poskusi krtačiti. Moram jo pohvaliti da ji kar gre. Od 1. leta dalje pa dodajamo na zobno ščetko za mali grah otroške zobne paste.

Drugač pa user posted image user posted image user posted image  za prvo uspešno čiščenje biserčka.

LP
Katja

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: umivanje prvih zobk
30.12.2009 10:11:52   
PC Baby
A ste na začetku umivale zobke samo zvečer pred spanjem ali večkrat?

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: umivanje prvih zobk
30.12.2009 11:17:09   
marjetica8
Mene tudi zanima neki na to temo: Naš ma dva spodnja zobka že skoraj uzunaj in sem mu kupla uno gumljasto krtačko in weledin gel za umivanje mlečnih zobkov. Če kira ma ta gel, a jim kej izpirate usta po čiščenju? Sej piše da lahko požre, sam se nekako ne morem sprijaznit z idejo da bo vsak dan za zajtrk in večerjo jedu zobno pasto...user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: umivanje prvih zobk
30.12.2009 11:28:27   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

Mene tudi zanima neki na to temo: Naš ma dva spodnja zobka že skoraj uzunaj in sem mu kupla uno gumljasto krtačko in weledin gel za umivanje mlečnih zobkov. Če kira ma ta gel, a jim kej izpirate usta po čiščenju? Sej piše da lahko požre, sam se nekako ne morem sprijaznit z idejo da bo vsak dan za zajtrk in večerjo jedu zobno pasto...user posted image



Jaz mu jih umivam samo zvečer. Te paste dam pa gor za manj kot grahovo zrno in nič posebej ne izpiram, mu nima kaj škodit tako majhna količina. Ko mu zobke poščetkam s pasto, ščetko sperem in potem še enkrat poščetkam. Zadnje čase se itak precej upira, tako da si ne predstavljam, da bi mu še izpirala. Itak je pa čist navdušen ko vidi ščetko, ker ve, da bo lahko pasto dol polizal in takoj usta odpre, potem, ko je pa ščetkanje na vrsti, se pa buni. user posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: umivanje prvih zobk
30.12.2009 17:29:18   
tulpek
A je potrebno umivanje tudi, če se mali še izključno doji? Za zdaj mu jih občasno drgnem s pleničko.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: umivanje prvih zobk
30.12.2009 17:37:12   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

A je potrebno umivanje tudi, če se mali še izključno doji? Za zdaj mu jih občasno drgnem s pleničko.


Zakaj pa neuser posted image . Saj četudi bi ti pila samo vodo čez cel dan, bi si zjutraj in zvečer umila zobe, najbrž, domnevamuser posted image .

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: umivanje prvih zobk
30.12.2009 18:36:46   
marjetica8
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

Mene tudi zanima neki na to temo: Naš ma dva spodnja zobka že skoraj uzunaj in sem mu kupla uno gumljasto krtačko in weledin gel za umivanje mlečnih zobkov. Če kira ma ta gel, a jim kej izpirate usta po čiščenju? Sej piše da lahko požre, sam se nekako ne morem sprijaznit z idejo da bo vsak dan za zajtrk in večerjo jedu zobno pasto...user posted image



Jaz mu jih umivam samo zvečer. Te paste dam pa gor za manj kot grahovo zrno in nič posebej ne izpiram, mu nima kaj škodit tako majhna količina. Ko mu zobke poščetkam s pasto, ščetko sperem in potem še enkrat poščetkam. Zadnje čase se itak precej upira, tako da si ne predstavljam, da bi mu še izpirala. Itak je pa čist navdušen ko vidi ščetko, ker ve, da bo lahko pasto dol polizal in takoj usta odpre, potem, ko je pa ščetkanje na vrsti, se pa buni. user posted image


Hvalauser posted image ! Jst mu tud dam gor čist malo paste, ampak itak - malo po malo in bo na koncu pojedu celouser posted image  Sicer se pa naš upira ščetkanju s pasto ali brez. Sem glih začela z umivanjem zob, tko da ga je treba še ukrotituser posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
30.12.2009 19:30:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
30.12.2009 19:33:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: umivanje prvih zobk
30.12.2009 20:45:22   
manna
Akhm... mi imamo tudi en mali zobek ampak ga še ne umivamo. Kako pa naj zvečer to nardim? Jo podojim, potem pa vso mehko, napol spečo, dvignem in ji šarim po ustih?! A ni to mal pretiravanje..?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: umivanje prvih zobk
30.12.2009 21:16:20   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: manna

Kako pa naj zvečer to nardim? Jo podojim, potem pa vso mehko, napol spečo, dvignem in ji šarim po ustih?! A ni to mal pretiravanje..?


user posted image user posted image user posted image Pol se bo pa zbudila, začela tult, pa jo boš morala spet uspavat (na joški, seveda), pol bo imela pa spet "umazane" zobke, pa hajde veselo drgni...

Se mi zdi, da se zadnje čase kar mal pretirava s tem. Bolj kot to je pomembno, da otrok ne vala po ustih sladkih pijač in uživa čim manj sladkarij.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Fantek
slovenka

Prosim za Vaše mnenje, katero od naslednjih imen za fantka Vam je najljubše:

Adrian (12%)

Rok (31%)

Vid (29%)

Nobeno (27%)


Število vseh glasov: 565

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!