kdaj GH pri polnem dojenju (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


manna -> kdaj GH pri polnem dojenju (12.10.2009 9:16:06)

Kdaj ste vašim dojenčkom, ki ste jih polno dojile, dale prvič KARKOLI drugega? Torej mislim tudi kakšno žličko redke riževe kašice? Naša ima 4 mesece in je polno dojena, ampak se zadnje 3 tedne ponoči ful več zbuja kot ponavadi - pa razmišljam kaj bi ji podaljšalo spanec...
Saj vem da pravijo da naj bo polno dojenje do 6.meseca, ampak vseeno me mika probat. Kaj menite? 




bučkabb -> RE: kdaj GH pri polnem dojenju (12.10.2009 9:37:08)

mi smo začel z GH pri 5 mesecih, sicer pa sama vidiš kdaj bo otrok začel sprejemati hrano na žličko.
pravijo ko otrok zgubi "dudin refleks", to je takrat ko ne tiši z jezičkom vse ven kar mu daš v usta, ampak začne požirat je pripravljen na hranjenje prej pa ne.

zdaj pa nekateri otroci so pri tem prej drugi pa poznej.

probi pa boš vidla kako se bo odzvala.




PC Baby -> RE: kdaj GH pri polnem dojenju (12.10.2009 10:45:46)

Mi smo se kljub zbujanju po 5.mesecu še vedno polno dojili, le da sem ji pred spanjem dala malo riževe kašice + dojenje čez njo. Tako nam je svetovala patronažna. GH smo pa potem uvajamo po 6. mesecu.




veronikab -> RE: kdaj GH pri polnem dojenju (12.10.2009 12:28:12)

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Mi smo se kljub zbujanju po 5.mesecu še vedno polno dojili, le da sem ji pred spanjem dala malo riževe kašice + dojenje čez njo. Tako nam je svetovala patronažna. GH smo pa potem uvajamo po 6. mesecu.


Enako




ledenaa -> RE: kdaj GH pri polnem dojenju (12.10.2009 12:31:02)

To je pač poskok v rasti
Veliko si lahk oprebereš na mon-u pod dojenje

da bi samo zaradi tega takoj šla uvajat GH mi ni niti na misel padlo

Z Gh smo začeli,ko je bil na to pripravljen pri cca 5,5 mesecih

Gled na to da ne pišeš o nobenih znakih še ni pripravljen
Zbujanje ne pomeni da potrebuje takoj GH




manna -> RE: kdaj GH pri polnem dojenju (12.10.2009 15:13:31)

No, od znakov je vsekakor ta, da ko mi jemo, ona debelo gleda kaj delamo, pa ko ji dam AD3 kapljice na žlički, takoj odpre usta na široko ko vidi da gre žlička proti njej...




Anonimen -> RE: kdaj GH pri polnem dojenju (12.10.2009 15:17:27)

IZVIRNO SPOROČILO: manna

Kdaj ste vašim dojenčkom, ki ste jih polno dojile, dale prvič KARKOLI drugega? Torej mislim tudi kakšno žličko redke riževe kašice? Naša ima 4 mesece in je polno dojena, ampak se zadnje 3 tedne ponoči ful več zbuja kot ponavadi - pa razmišljam kaj bi ji podaljšalo spanec...
Saj vem da pravijo da naj bo polno dojenje do 6.meseca, ampak vseeno me mika probat. Kaj menite? 


Ti kar probaj, zakaj pa ne?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  Ne pričakuj pa podaljšanja spanca zaradi GH.  Ker ni nujno, da se zaradi tega zbuja. Naša se je zbujala ponoči (kadar se je) izključno samo zaradi zobkov.




Hope2 -> RE: kdaj GH pri polnem dojenju (12.10.2009 15:19:15)

Mi smo začeli pri 4,5, pa zato ni nič kaj bolje spal. Spat je začel šele pri 8 mesecih. Samo zato, da bi bolje spal in se manjkrat zbujal, jaz ne bi nikakor začela z GH.




lilip -> RE: kdaj GH pri polnem dojenju (12.10.2009 22:20:00)

Do  šestih mesecev je bila samo dojena, nato smo počasi začele... Sanje pa je še sedaj pri 15 m katastrofa!




kaminek -> RE: kdaj GH pri polnem dojenju (13.10.2009 17:57:05)

IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

pravijo ko otrok zgubi "dudin refleks", to je takrat ko ne tiši z jezičkom vse ven kar mu daš v usta, ampak začne požirat je pripravljen na hranjenje prej pa ne.



hm, naša bo naslednji teden stara 4 mesece in že zdavnaj nima dudinega refleksa, ampak do zdej še nisem probala ji nič dat oz. sm npr. jabolko ji dala-jst sm v jabolko ugriznila, pol sm ji pa držala, da je malo lizala. in ko je polizala mal, je pogoltnila.




Stran: [1]