RE: kredit, če je katera informirana (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Anonimen -> RE: kredit, če je katera informirana (5.10.2009 23:51:36)

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

je pa plače več kot 1000€ neto, vendar ne na računu. nakazila je pol pol pa na roko.



Banko zanima dejanski priliv na račun, kljub temu, če bi na roke tvoj dobil še 5000 €. Tolko, kolikor je dejanskega priliva na TRR.




J.L. -> RE: kredit, če je katera informirana (6.10.2009 9:26:51)

IZVIRNO SPOROČILO: Repka

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

je pa plače več kot 1000€ neto, vendar ne na računu. nakazila je pol pol pa na roko.



Banko zanima dejanski priliv na račun, kljub temu, če bi na roke tvoj dobil še 5000 €. Tolko, kolikor je dejanskega priliva na TRR.



vem ja, saj ni problem šefu nakazat par mesecov večje prilive oz. celo plačo zaradi odobritve kredita, vendar je težava ta, da mi POTREBUJEMO kredit pod nujno zaradi selitve. četudi bo zaj prejemal 3 mesece, kolikor pač zahteva banka, višjo plačo, bo po 3 mesecih ko bo kredit odobren, znova dobival vsoto kot pred odobritvijo. trenutno se nam to splača pri vrtcu, dohodnini, pa še marsikje. nam je trenutna situacija nemogoča in pač potrebujemo kredit za nakup nepremičnine in to takoj. zanimala me je rešitev, glede na to da dobi prikazano minimalno, če slučajno latera ve, če se da in kje kaj zmenit, da ni potrebno čakat še dodatih 3 ali celo 6 mesecev.




mojcaziga -> RE: kredit, če je katera informirana (6.10.2009 9:33:55)

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

če slučajno latera ve, če se da in kje kaj zmenit, da ni potrebno čakat še dodatih 3 ali celo 6 mesecev.



Leasing nepremičnine?

kopiram svoj odgovor iz ene druge teme:

Midva sva stanovanje kupila na leasing 6 let nazaj - Hypo banka. Nobeden od naju ni imel redne zaposlitve in sva potrebovala poroka. Je pa res, da so manj komplicirali ker sva imela 50% polog. V glavnem od odobritve do podpisa pogodbe je minilo 1 teden. Obresti so bile malenkost višje kot pri kreditu, edino stroški za vpis v ZK so dvojni (ker so do poplačila leasinga lastniki oni) in plačaš najprej njihov vpis, potem pa še svojega. Računi za stroške prihajajo na tvoj naslov, ampak na njihovo ime, določeni celo prihajajo k njim in te potem oni bremenijo. Težava je edino če pride do kake reklamacije, ker moreš račun plačat in potem njim težit......... V glavnem, pri nama se je izšlo.


lp




*tajda* -> RE: kredit, če je katera informirana (6.10.2009 15:26:11)


IZVIRNO SPOROČILO: J.L.
ostalo dobi na roke, saj je tako bolje za delodajalca in zaposlene, v tem primeru mojga. se pa sedaj zatakne, pri najemu kredita. [image]


No to pa sigurno ni bolje za zaposlene, tukaj ima korist samo delodajalec in vse take bi jaz prijavila. Kaj pa ko bo šel na bolniško ali v penzijo,a potem mu bo tudi delodajalec nakazoval na roke še zraven tist denar.[sm=zmeden.gif]Močno dvomim.

Sicer pa na srečo nimam izkušenj stem,ker vse dobivam prikazano.




pety78 -> RE: kredit, če je katera informirana (6.10.2009 16:08:23)

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Ja, saj pri meni so tudi komplicirali za znoret...pa imam 130€ na 5 let in jaz malo obremenjeno plačo, porok pa celo plačo fraj, pa jim že ni bilo prav. Jaz sem tudi malo skeptična glede tega. Ampak...šele zdaj sem videla, obrok 500€? Kako bosta pa plačevala, če ima plačo tako nizko?


plača ni nizka, je samo prikazana minimalna na banki, preostanek (skoraj toliko kot nakazilo) dobi na roko.




A tisto, ko na roko dobi, ne položi na banko? Tako bi na banki recimo videli, kakšno so dejanski prilivi in odlivi...pa bi se mogoče dalo kaj zmenit.




J.L. -> RE: kredit, če je katera informirana (6.10.2009 16:19:16)

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Ja, saj pri meni so tudi komplicirali za znoret...pa imam 130€ na 5 let in jaz malo obremenjeno plačo, porok pa celo plačo fraj, pa jim že ni bilo prav. Jaz sem tudi malo skeptična glede tega. Ampak...šele zdaj sem videla, obrok 500€? Kako bosta pa plačevala, če ima plačo tako nizko?


plača ni nizka, je samo prikazana minimalna na banki, preostanek (skoraj toliko kot nakazilo) dobi na roko.




A tisto, ko na roko dobi, ne položi na banko? Tako bi na banki recimo videli, kakšno so dejanski prilivi in odlivi...pa bi se mogoče dalo kaj zmenit.

ne polaga na banko nič.





Anonimen -> RE: kredit, če je katera informirana (6.10.2009 17:53:36)

se pa sedaj zatakne, pri najemu kredita. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]


IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

vendar je težava ta, da mi POTREBUJEMO kredit pod nujno zaradi selitve. četudi bo zaj prejemal 3 mesece, kolikor pač zahteva banka, višjo plačo, bo po 3 mesecih ko bo kredit odobren, znova dobival vsoto kot pred odobritvijo. trenutno se nam to splača pri vrtcu, dohodnini, pa še marsikje.


Ko ste veselo racunali, kaj se vam splaca, niste racunali na tistega hudicka pri kreditu. Clovek mora tudi kaj dat od sebe, da bi dobil nazaj.

Ceprav je lazje na banko se hudovat.




5ra_28 -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 9:46:39)


IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Midva imava oba plače kar solidne, pa so za 70.000€ tolk  zakomplicirali, da je joj.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Nazadnje sva vse skupaj pustila (avstrijsko banko) in šla na NLB, kjer so nama dali še ugodnejšo varijanto ( upoštevanje predhodnega namenskega varčevanja, zlata kartica, ...). Pri minimalcu ne dobiš niti 2000€ kredita.
Pa ne nasedaj informativnim izračunom preko neta, ker ko prideš na banko, ti rata slabo.
Jaz sem 100% da na vajine dohodke ne bosta dobila niti 5000€ kredita.  Porok mora biti pa tudi čisto brez obremenitev, plača dovolj visoka, mora imeti dobro poslovanje z banko... ni več tako kot je bilo včasih, ko si kar dobil kredit.
Da omenim, da je najin obrok bil začetni čez 500€, ko so šle obresti dol ga imava zdej 320€, kredit je pa za 20 let. Tko, da tvoji izračuni so mi že na pogled , ko jih preberem, skregani. Sory.




Se strinjam. Midva sva lani jemala predračune, letos pa realizirala kredit. Lani so nama na dveh bankah ponudili 100% kreditiranje, letos na Sparkasse o tem niso hoteli niti slišat. Sva sicer dobila na Unicreditu, ampak pazi...
Jemala sva 91.000 €, hipoteka, stanovanje je NOVOGRADNJA V MB, na KMB sploh ni hotela računat!! dokler ni izvedela, da je novogradnja v MB (kar pomeni, da oni gledajo na to, da veliko dobijo, če ti slučajno stanovanje vzamejo, neko staro bajto oz. potrebno ful obnove nekje bogu za hrbtom - na to težko dajo hipoteko). Pa imava oba nedoločen čas, solidni firmi.
Midva imava večji del kredita na 30 let, manjši pa do otrokove šole.[sm=smiley36.gif]
75.000 € je na mojo plačo, pa verjemi je velik znesek. Jaz ne vem, kak bi vi2 dobila na 15 let, pa čeprav recimo 60.000€. To pomeni, da bosta odplačala vsaj 90.000.




5ra_28 -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 9:56:39)

Glede točno tega kar si spraševala...povsod bodo zahtevali 3 ali 6 mesečne prilive!!!!! Pa še računaj na odobritev kredita. Nama so rekli na banki 1 teden, trajalo pa je skoraj en mesec, malo manj! Pa ni bilo problemov, da bi zaradi tega se kje zataknilo. Tako da le kak leasing, ko ti je ena svetovala, tam zna bit hitro, ampak ti je napisala, da sta imela 50% prišparano.

Kar se pa tiče da sta vi2 na boljšem...pa ti povem...moj služba je bila takšna, osnova prikazana, ostalo na roko... (potem pa sem hitro pobegnila, pa mso mi še več obljubljali..kaj naj z obljubo, za klobuk si jo lahk dam, če so plače zamujale) zatakne se: pokojnina, nižji prispevki,in bolniška!!! Računaj si 70% od osnove!!!!! Katastrofa. če iz kakršnega koli razloga ne dobi plače ali zamujajo s plačilom, lahko delodajalca na inšpektorat prijaviš le za minimalca. Tisto an roko in dogovro nikogar ne briga!! Kako pa ima napisano v pogodbi??? Plačo minimalca ali večji znesek. Če slednje, potem naj to ense na banko. Sam dvomim. S tem so na boljšem le delodajalci, verjemi, pa vidva mesečno vidita ugodnosti - manjši znesek za vrtec, otr. dod. itd. Na dolgi rok, pa bo kratko potegnil delavec! Pač nasvet, ne grdo jemat.




water lily -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 10:08:58)

En hiter izračun, ki verjetno ni realen. Ampak 70jurjev na 15 let pride obrok čez 500€!
In kako mislite vi s 500€ preživet[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Si že kdaj videla položnice za elektriko ipd.?
Bog ne daj da si tvoj nogo zlomi na štengah pa je kkšn mesec doma....še za kredit ne boste mel...




Nika v službi -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 10:26:11)

Ja, če pustimo vse ob strani glede "prednosti" minimalca in če upoštevamo "idealen" scenarij, kjer bi še vedno nadaljnjih nekaj deset let dobival 1000€, je glavno vprašanje, če ste vi kot družina sposobni preživet s 500€ ali še kaj manj na mesec.

Zame je situacija, v kateri ste, mnogo preresna, da bi si lahko privoščila tak kredit. Z možem imava solidni firmi in zelo solidni plači (recimo vsaj 3x moževe), sva lastnika 240m2 hiše v Lj., pa sva za obnovo le-te lani vzela kredit 45.000€ (s hipoteko), res da zgolj na 8 let, pa vendar.... pošteno me je stiskalo vse skupaj, ker je situacija negotova in dandanes lahko kaj hitro ostaneš brez službe... Jaz si niti pod razno ne bi upala vzeti kredita 70.000€ ob takih dohodkih.




Lolek in Bolek -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 10:30:29)

water lili zato pa so obvezni poroki, pa zavarovanje kredita, pa kakšen neprikazan priliv, pa tako dalje....




water lily -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 10:33:38)

IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek

water lili zato pa so obvezni poroki, pa zavarovanje kredita, pa kakšen neprikazan priliv, pa tako dalje....


In kaj ti to vse pomaga če dobiš z neprikazanim prilivom kolkr sm razumela jurja vsak mesec. Od tega daš pol tega al pa še več za kredit. Polovico kar ti ostane za položnice. Pol so pa tukaj hrana, pa vrtec, pa obleke pa......
Kako ti pri tem pomaga? Aja....lahko seveda nehaš plačevati kredit pa ga poroki plačujejo ja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Zavarovalnice pa niso glih tolerantne do neplačevanja.

Sicer je pa to ita irelavantno. Ker noben pri zdravi pameti jim ne bo dal kredita.




Lolek in Bolek -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 10:43:55)

sej je tukaj še ona, ker piše samo za njega. Ona prinese ali pa bo prinesla tudi kaj cekinov, se vam ne zdi? V primeru, da ona dobiva dohodek , gre lahko tudi ona kot porok.
V primerih porokov sem mislila, da porok vzame jamstvo za to, da si ti kreditno sposoben, ker v primeu da nisi, on jamči oz on plačuje. Mora pa tudi porok biti brez kreditev oz kreditno sposoben. Poznam nekaj primerov, ko so z poroki (babice, tašče) dobili morje denarcev, da so gradili. Kje so pa ti dobili denarce, da so dajali poroku, je pa druga poja in ne bi tukaj pisala.




5ra_28 -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 10:52:26)

J.L. da nekaj razjasnimo, ker je kaos!![sm=jezicek.gif]

A ti si zaposlena, al ne??? Ker če nisi, sploh ne rabiš spraševat, ker ni variante ne za eno, ne za drugo. Torej, da dobite kredit in da preživite s 1000 € in 500 kredita. Moje mnjenje. To ni hitro kredit, ko kaj zagusti in mal stisneš par mescev, TO JE 15 LET.




Klemy82 -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 11:30:44)

Ok, tale moj post ne leti na avtorico teme, ampak razmišljam na splošno o problematiki kreditiranja. Mislim, da marsikomu v Sloveniji manjka osnov zdrave kmečke logike in matematike. Je imeti kredit nacionalen šport? Imeti ga za vsako ceno pa čeprav pocrkaš od lakote? Si kreditno sposoben al pa nisi. Pika. In marsikdo ki je, bo prekleto kalkuliral al se bo zapufal za nadalnjih x-10 let ali ne. Sploh danes, ko je redko kdo stoprocenten, da bo še imel službo. Poroki? Najdi danes nekoga, da ti bo šel za poroka za velik denar. Jaz osebno ne bi niti nikogar prosila, ker res ne veš, kdaj ti v življenju zagusti in potem drug plačuje tvoj puf. Ne, hvala.
In potem so ljudje, ki s svojo življenjsko filozofijo 'bomo že nekako' skalkulirajo, da bi jim zneslo tak kredit. Pa banka reče ne, ne bo vam, pa so užaljeni do Pakistana, češ grda banka. Banka ni nič grda, če ne da. Banka ni socialna ustanova, ampak hoče tudi nazaj dobit, kar posodi. In tisti pogoji, pod katerimi da, niso samo zato, da ima banka korist, ampak zaščitijo kreditojemalca pred samim sabo. Ker človek mora živet. Pa ne od sonca pa vode. No, potem pa se najde banka ki se takega Slovenca usmili in mu da kredit na 3 hipoteke in pod drugimi, malo čudnimi pogoji, ki jih Slovenec ne razume najbolj, ampak važno da on ima pa zdaj kredit. Čez 10 let pa Slovencu zagusti. Nema para. Banka reče ok, bomo vzeli pa vse, kar imaš pod hipoteko. In Slovenec joka po TV kako je bil zaveden in kako mu je grda banka vzela vse.
Pa rečte, da ni res.
Avtorici teme pa samo tole- ne poznam vaše situacije, zakaj tako nujno hočete na svoje. Zakaj pa ne v najem? Pa varčevat in iskat bolje plačane službe, recimo? In it v kredit ob kakšni finančno boljši situaciji?
Pa lep dan vsem.




5ra_28 -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 11:45:37)

Pa saj to... nama so tudi na banki najprej ponudili takole: v teoriji: hotela sva npr. 90.000, dobila bi lahko 80.000. Za teh 10.000, ki jih 'nisva bila' sposobna mi midva dala še nekaj drugega pod hipoteko (najprej itak novogradnjo, kar kupujeva), npr. hišo moje mame. In oni to ti lepo razložijo, da ko je prvih 10.000 odplačanih, se lahko ta druga hipoteka izbriše (npr. hiša moje mame). Ampak pazi keč: to ni nikjer napisano niti v pogodbi, niti aneks! Torej lahko jaz pridem čez nekaj let na banko oz. ko je prvih 10.000 € odplačanih in to rečem, pa lahko nastopijo problemi, da se to ne da oz. kaj podobnega.
Da bilokdaj izgubiva službe oz. dovolj je le ena, in ne moreva plačevat kredita (pa 90.000 kredidta na emsec ni tako malo), lahko vzamejo vse kar je pod hipoteko: torej novogradnjo in mamino hišo s celo parcelo (v mestu, 2-nadstropna, nova streha, okna, dimnik, kurjava, skratka prenovljena, pa je itak iz 90.let). torej je banka dobila koliko??? Kako se reče: you do the math. No, in potem bi mi3 (midva in moja mama) jokali na 'preverjeno', kakšna krivica se nam je zgodila. Pazite kaj podpisujete!
Ni vedno: moram dobit kredit, ne glede kaj rečejo oz. ponudijo.




Lolek in Bolek -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 12:15:23)

Jaz osebno bi se odločila za kredit. Zakaj? Zato, ker je morda znesek, ki bi ga odplačevala nižji kot pa najnižja najemnina. Seveda ob predpostavki da sem (oba) zaposlena. Odplačuješ recimo četudi 10 let, pa je potem tvoje, v najemu pa za vrtoglave cene najemnin nikoli ni nič tvoje. Če izgubiš službo te tudi lastnik takoj lahko ven vrže in imaš v šusu dve težavi.




water lily -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 13:06:02)

IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek

Jaz osebno bi se odločila za kredit. Zakaj? Zato, ker je morda znesek, ki bi ga odplačevala nižji kot pa najnižja najemnina. Seveda ob predpostavki da sem (oba) zaposlena. Odplačuješ recimo četudi 10 let, pa je potem tvoje, v najemu pa za vrtoglave cene najemnin nikoli ni nič tvoje. Če izgubiš službo te tudi lastnik takoj lahko ven vrže in imaš v šusu dve težavi.


Recimo da je to v ljubljani. Za 70jurjev dobiš kolikšno stanovanje? Pa kakšno? Koliko vzdrževanja bo še potrebnega na njemu? Obrok odplačila pa čez 500€ na mesec. Recimo sem šla gledat....za tak denar dobiš garsonjero, staro seveda.
Isto veliko stanovanje, kolikšna najemnina? Pa seveda nič stroškov vzdrževanja. Razlika?
Je ne vidiš? No najemnina kolikor sem gledala je pa okoli 300€.
Če že lahko živijo s 500€, zakaj nebi recimo pet let, ali pa vsaj dokler se ona ne zaposli dajali teh 200€ na stran in čez par let kupili stanovanja?
Zakaj sedaj?
Pa še izračunaj si koliko preplačaš stanovanje s kreditom. To je tud stran vržen denar.
Pa še nekaj....mene resno zanima koliko imajo našparanega. Verjetno kar nekaj, glede na to da mislijo da se da s 500€ preživet. Verjetno ste do sedaj teh petsto ostanka dajali na stran?




Barbara_L -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 18:00:21)

Prvo kot prvo-ni dovolj denarja za tak znesek. Potem bo pa jok in stok na socialni in ne vem kje še vse.
Drugo kot drugo-poleg tega, da je treba živeti, je treba nepremičnino resno vzdrževati, sicer boste kmalu kot v baraki.

In nenazadnje-lepo prosim-ne delajte računov brez krčmarja. Ste sploh zavarovani? Kaj pa otrok?
Ne vem, no....




J.L. -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 20:56:12)

IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Prvo kot prvo-ni dovolj denarja za tak znesek. Potem bo pa jok in stok na socialni in ne vem kje še vse.
Drugo kot drugo-poleg tega, da je treba živeti, je treba nepremičnino resno vzdrževati, sicer boste kmalu kot v baraki.

In nenazadnje-lepo prosim-ne delajte računov brez krčmarja. Ste sploh zavarovani? Kaj pa otrok?
Ne vem, no....


jao kako ste ene pametne!
moje vprašanje je daleč od odgovorov. spraševala sem, če se kje da na minimalno plačo dobit kredit, brez da bi delodajalec povišal plačo.
v vskaem primeru, četudi delodajalec poveča plačo za teh par mesecev zaradi kredita, bo ko bo ta odobren spet znižal, kot sem že napisala se nam to trenutno splača, pa ne mi sedja o pokojnini in podobno, ker sama veva kaj in kako.
torej bo čez 6 mesecev znova nakazana minimalna plača ostalo na roko.
o znesku kredita je bilo govorjeno okvirno. kredit na dobo 15 let pa bi bil odplačan že prej, smo pa trenutno v nezavidljuivi situaciji in najem odpade, tako se raje odločiva za nakup, o čemer sva itak razmišljala že več časa.
watter lily se pa za ta denar, tu kjer živim jaz, dobi super 3 sobno 70m2 stanovanje. in nismo iz LJ, kjer za ta denar dobiš kakšno 1 sobno ali celo manj!








J.L. -> RE: kredit, če je katera informirana (7.10.2009 21:04:53)

z odgovori na to temo sem zaključila, slišimo se  edino čez par dni ali mesecev, da javim nasprotno, tistim ki ste sigurne, da kredit ne bo odobren!




5ra_28 -> RE: kredit, če je katera informirana (8.10.2009 8:40:35)


Vso srečo pri kreditu. Mogoče je bilo mal grdih odgovorov, zato ker že v štartu nisi napisala, da imaš ti recimo lepo plačo. Torej, če jo imaš, se lahko tudi kje dobi kredit na tvoj način. Če pa imasta oba skupaj 1000 € dohodkov na mesec, pa če bo on sam jemal kredit, ga še vedno lahko dobi, kako bosta pa dva živela s preostankov, recimo brez tvoje plače, pa je čist vajina zadeva.
Javi, če ti rata. Vso srečo!




Barbara_L -> RE: kredit, če je katera informirana (8.10.2009 15:25:36)

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Prvo kot prvo-ni dovolj denarja za tak znesek. Potem bo pa jok in stok na socialni in ne vem kje še vse.
Drugo kot drugo-poleg tega, da je treba živeti, je treba nepremičnino resno vzdrževati, sicer boste kmalu kot v baraki.

In nenazadnje-lepo prosim-ne delajte računov brez krčmarja. Ste sploh zavarovani? Kaj pa otrok?
Ne vem, no....


jao kako ste ene pametne!
moje vprašanje je daleč od odgovorov. spraševala sem, če se kje da na minimalno plačo dobit kredit, brez da bi delodajalec povišal plačo.
v vskaem primeru, četudi delodajalec poveča plačo za teh par mesecev zaradi kredita, bo ko bo ta odobren spet znižal, kot sem že napisala se nam to trenutno splača, pa ne mi sedja o pokojnini in podobno, ker sama veva kaj in kako.





PAmetne smo zato, ker imamo konkrete izkušnje, ti pa vprašaš. In pač odgovorimo, tako kot je, ker kredit ni noben hec, ampak zelo resna stvar, v katero rineš z glavo skozi zid.
Nisem povsem sigurna, če vidva vesta "kaj in kako". NIma smisla biti sedaj nesramna in nas napadati. Dejstvo je,da ste v nezavidljivi situaciji, v kateri bi se lahko znašel vsak od nas, me pa skušamo podati realen odgovor, čeprav boli. Pa brez zamere.




J.L. -> RE: kredit, če je katera informirana (8.10.2009 18:49:03)

IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Prvo kot prvo-ni dovolj denarja za tak znesek. Potem bo pa jok in stok na socialni in ne vem kje še vse.
Drugo kot drugo-poleg tega, da je treba živeti, je treba nepremičnino resno vzdrževati, sicer boste kmalu kot v baraki.

In nenazadnje-lepo prosim-ne delajte računov brez krčmarja. Ste sploh zavarovani? Kaj pa otrok?
Ne vem, no....


jao kako ste ene pametne!
moje vprašanje je daleč od odgovorov. spraševala sem, če se kje da na minimalno plačo dobit kredit, brez da bi delodajalec povišal plačo.
v vskaem primeru, četudi delodajalec poveča plačo za teh par mesecev zaradi kredita, bo ko bo ta odobren spet znižal, kot sem že napisala se nam to trenutno splača, pa ne mi sedja o pokojnini in podobno, ker sama veva kaj in kako.





PAmetne smo zato, ker imamo konkrete izkušnje, ti pa vprašaš. In pač odgovorimo, tako kot je, ker kredit ni noben hec, ampak zelo resna stvar, v katero rineš z glavo skozi zid.
Nisem povsem sigurna, če vidva vesta "kaj in kako". NIma smisla biti sedaj nesramna in nas napadati. Dejstvo je,da ste v nezavidljivi situaciji, v kateri bi se lahko znašel vsak od nas, me pa skušamo podati realen odgovor, čeprav boli. Pa brez zamere.


barbara če si se opekla pri kreditu ti, mi je žal, nemoreš pa kar nekaj trditi, za kar sploh ne poznaš ozadja. mniti tega neveš če imava kaj prišparanega, niti se te ne tiče, saj sem jaz spraševala samo to, kar pač sem in se mi res neda ponavljat.
toliko v vednost
stara sva 30, torej mislim, da nekaj v glavi že imava in se v nekaj za kar nebi mogla odplačevati, verjetno nebi spuščala. da se dobro zavedava stroškov, ki jih imamo že sedaj, takrat bojo par sto € pač večji. nevem kaj si ti domišljaš da sedaj ne plačujem najemnine, hrane položnic, vrtca, bencina, in ostalega??? ja sigurno!




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>