podaljšanje porodniške (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


soncica01 -> podaljšanje porodniške (4.10.2009 20:27:23)

ali mi lahko katera prosim napiše, kaj vse je potrebno narediti za podaljšanje porodniške?

- kdaj se vloži vloga?
- kje najdem obrazec?
- kaj vse je potrebno zraven oddati?

in nenazadnje kakšne so vaše izkušnje - ali odobrijo? Jaz hodim s svojo punčko že kar lep čas na fizioterapijo, pa ne vem, ali bo to dovolj za podaljšanje porodniške.






benika -> RE: podaljšanje porodniške (4.10.2009 20:59:49)

Vlogo dobiš na netu, jo izpolneš in odneseč na CSD, zraven pa priložiš še zdravniške izvide. Če je podaljšanje porodniške upravičeno, bodo pa oni presodili.Vlogo vložiš mesec do mesec in pol pred iztekom porodniške. Računaj da čakaš cca. 3 tedne na njihov odgovor.




soncica01 -> RE: podaljšanje porodniške (4.10.2009 21:18:07)

hvala za odgovor. Kje pa se da na netu poiskati ta vloga za podaljšanje porodniške?




benika -> RE: podaljšanje porodniške (4.10.2009 21:36:41)

Na spletni strani CSD Šiška imaš vse možne vloge.




soncica01 -> RE: podaljšanje porodniške (4.10.2009 22:47:07)

sem pogledala na tej strani.

Če sem prav razumela, jaz moram oddati dve obrazca:
1. ''vloga za naknadno uveljavitev pravic do dopusta za nego in varstvo otroka (vloga S-1/3-N)
2. dogovor o izrabi dopusta za nego in varstvo otroka (priloga S-2)


Ne razmumem pa tretjega obrazca - ''obvestilo delodajalca o izrabi prenesenega dopusta (priloga S-3) - ALI JE TO TUDI POTREBNO ODDATI IN KAJ SPLOH TU DELODAJALEC IZPOLNI?

Res ne vem, pa bom res vesela, če katera odpiše glede tega.




gold fish -> RE: podaljšanje porodniške (4.10.2009 22:54:25)

IZVIRNO SPOROČILO: soncica01

sem pogledala na tej strani.

Če sem prav razumela, jaz moram oddati dve obrazca:
1. ''vloga za naknadno uveljavitev pravic do dopusta za nego in varstvo otroka (vloga S-1/3-N)
2. dogovor o izrabi dopusta za nego in varstvo otroka (priloga S-2)


Ne razmumem pa tretjega obrazca - ''obvestilo delodajalca o izrabi prenesenega dopusta (priloga S-3) - ALI JE TO TUDI POTREBNO ODDATI IN KAJ SPLOH TU DELODAJALEC IZPOLNI?

Res ne vem, pa bom res vesela, če katera odpiše glede tega.


jaz nisem tega oddajala.....niti mi ni na CSD rekla, da bi morala oddati....

oddala sem samo 1 obrazec...zdaj točno kateri S1 al S2 se pa ne spomnim ...v glavnem 1 list A4 [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].....   vse izvide, kopijo ambulantnega kartona, moj dopis....in to je to... in dobila podaljšano [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]


...zakaj bi se delodajalca obveščalo, če niti ne veš ali bo podaljšano ali ne....  če je podaljšano tako dobijo kopijo odločbe v službo.....


pa vso srečo.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka1.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley30.gif[/image]




gold fish -> RE: podaljšanje porodniške (4.10.2009 22:58:29)

aja, še to.... meni je potekla porodniška  5.8. oddala sem pa vlogo 19.6, zaradi dopustov.....  Drugače nekje 30 dni prej.... če je dosti prej radi zavrnejo....

..glede fizioterapije.....   skopiraj tud kartonček (al kaj pač imaš ) z datumi......

.... podaljšujejo pa čisto odvisno......   


če te zanima kaj več oz. bolj podrobno se mi javi na zs....




ema111 -> RE: podaljšanje porodniške (5.10.2009 21:53:46)

IZVIRNO SPOROČILO: soncica01


Ne razmumem pa tretjega obrazca - ''obvestilo delodajalca o izrabi prenesenega dopusta (priloga S-3) - ALI JE TO TUDI POTREBNO ODDATI IN KAJ SPLOH TU DELODAJALEC IZPOLNI?

Res ne vem, pa bom res vesela, če katera odpiše glede tega.


Ja, seveda po zakonu ZSV mora delodajalec biti obveščen, s tvoje strani,  o nameravanem podaljšanju porodniške, ker mora vedet za organizacijo dela kako naprej. Jaz sem se na centru zmenila, da v kolikor je bilo podaljšanje odobreno potem sem naknadno še dala izpolniti ta obrazec v službi, če ni odobreno pa ni treba delodajalec izpolnit tega.
Delodajalec izpolni podatke o tvoji zaposlitvi, ti pa kako nameravaš koristiti.




benika -> RE: podaljšanje porodniške (6.10.2009 8:16:53)

Jaz sem izpolnila le prvi obrazec in nič drugega. Niti mi ni bilo potrebno kakršnegakoli papirja odnašat v službo. Sem jih pa ustno obvestila, da mislim koristit podaljšano porodniško. Itak pa dobi delodalajec odločbo iz CSD-ja o podaljšanju.




Stran: [1]