Je zelo malo (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Mami26 -> Je zelo malo (2.10.2009 21:09:32)

Pozdravljene,

zanima me vaše mnenje in izkušnje. Naš malček bo v nedeljo star 4m. Do pred 2t je jedel od150-180ml na obrok in sicer 5krat dnevno. Sedaj 14dni pa mi poje zelooo malo.
Danes mi je zjutraj pojedel  50ml,ob poldan 150ml, popoldan 120ml - precej je potem pri kupčku pristalo zunaj na njemu, ker sem ga malo silila s steklenico in je to potem razlog, sedaj-zvečer mi je pa po dolgem času pojedel 180ml, saj včasih poje le 80ml . Okoli tretje ponoči mi pa še skoraj vedno poje 180ml.
Malo me skrbi vse to, saj je količinsko enkrat manj kot pred dvema tednoma.
Prosim vas za pomoč.
Hvala
Lp
  




pokica_ -> RE: Je zelo malo (2.10.2009 21:30:25)

Prav enak problem je pr nas. Tud naš fant je star enako kot tvoj in zadnji teden poje full malo. Prej je pojedel od 180-230ml, zdaj poje pa po 80-150 in to po 4-5 obrokov na dan, pa še to ga morm malo posilit, da kaj spije. Očitno je takrat imel obdobje rasti in preskok v rasti, zdaj se je pa stanje umirilo. Pediatri pravijo, da pač tako so otroci, enkrat več pojejo, drugič manj, ni nič narobe. Sami si regulirajo obroke in količino. In dokler napredujejo na teži je vse lepo in prav.





Mami26 -> RE: Je zelo malo (3.10.2009 7:45:48)

Pokica, sam meni se to ne zdi normalno. Res je da ne raste več tako hitro, ampak da poje enkrat manj je pa premalo, a se ti ne zdi. Trenutno še nisem uspela govorit s P, ti si. Kaj ti je rekla? Res me skrbi.




miapia -> RE: Je zelo malo (3.10.2009 8:22:02)

Naša je pri takšni starosti pojedla cca 100 ml, 5x na dan, ponoči nič, ker spi 10-12 ur. Bili so dnevi, ko je spila na obrok 60 ml. Pri vsakem obroku smo polivali, tako da je dejansko pojedla še manj. Jaz se nisem obremenjevala, ker je bila živahna, plenice so bile polne, spala je, vročine in bolezni ni bilo. Tudi sedaj, ko je stara 9 mesecev, pojeva včasih za kosilo 5 žličk, včasih pa cel krožnik. Če otrok ne hujša in če ni nič narobe, se nima smisla obremenjevat, ne ga pa silit v jedačo.




TomTaylor -> RE: Je zelo malo (3.10.2009 10:05:10)

pa ne se toliko obremenjevat. Če je otrok zadovoljen, nima vročine in je zdrav potem je že OK. Poje kolikor mu paše. Saj ve tudi ne pojeste vsak dan in pri vsakem obroku količinsko enakih porcij ali tekočin. Bolj skrb vzbujajoče bi bilo npr. če ne bi dovolj pil drugih tekočin.




marjetica8 -> RE: Je zelo malo (3.10.2009 10:53:36)

Naš je bil star 3 mesece, ko se nam je zgodilo isto kot tebi. Je že pojedel 110 na obrok, potem pa kar naenkrat 40 - 60. Skoz fuuul polival...Jst sem kmal preč pršla od skrbi in sem ga peljala k P in je ugotovila da ma refluks. Potem smo začeli izvajati protirefluksne ukrepe, ampak zarad tega ni pojedel nič več. Je pa teža itak lepo naraščala, pa lulal in kakal je tudi v redu, tko da sem nehala skrbet. Zdej ma 5 esecev in popije največ do 110ml na obrok. Polivat je pa nehal. Če se ti v redu redi, ne skrbi...




pokica_ -> RE: Je zelo malo (3.10.2009 17:34:16)

Danes smo imeli tud mi pestro. Naš 4.5mes ni jedel zjutraj od 6.30 pa vse do zdaj, do 17.30. Sem skuhala čaj iz kumine, kamilice, janeža in sladkala...je začel full pit, pol sem pa še ponudla mleko in je čuuuuuuuudežno začel pit.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] 
Pri nas imamo po izkušnjah sodeč tud zlo neješčega otročka. Upam, da bo z GH kaj bolje... 




ZARA -> RE: Je zelo malo (3.10.2009 19:04:16)

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
pa ne se toliko obremenjevat. Če je otrok zadovoljen, nima vročine in je zdrav potem je že OK. Poje kolikor mu paše. Saj ve tudi ne pojeste vsak dan in pri vsakem obroku količinsko enakih porcij ali tekočin. Bolj skrb vzbujajoče bi bilo npr. če ne bi dovolj pil drugih tekočin.

Se podpišem. Ne silit otrok jest, ker bo samo še slabše.




lake -> RE: Je zelo malo (3.10.2009 19:11:29)

Moja je stara 5 mesecev, in še nikoli ni pojedla več kot 110ml. Poje na dve uri po 60-80ml in je s tem čist zadovoljna. Mi je P rekla da očitno pač ne rabi dost. Se pa dost redi, še bolj pa raste. Je pa zrastla v 5-ih mesecih 15cm.




PC Baby -> RE: Je zelo malo (3.10.2009 19:22:57)

Ja, otrok si sam uravnava. Koneckoncev tiste ki samo dojimo sploh ne vemo koliko ml poje na obrok pa je vseeno v povprečju vse OK. Enkrat manj, drugič več...




Petka09 -> RE: Je zelo malo (3.10.2009 19:41:52)

Jaz pa čisto razumem mamice, ki se sekirajo, koliko poje dojenček. Tudi naša je imela faze, ko je recimo pojedla zelo malo. Ponavadi vedno okrog 150 ml, potem pa recimo kar naenkrat samo 80. Pa se čudiš, pa se sekiraš, bojiš se, da bi otrok postal neješč, bojiš se, kaj če mogoče zavrača mleko... Saj potem se porihta in otrok spet začne jest, samo tisti prvi strah se ti prikrade in si ne moreš pomagat. Pri GH bo verjetno še huje, ko kakšne hrane ne bodo marali, ko bomo s težavo spravili v njih kakšno žlico.
Saj je ok, ko pravite, ne jih silit... Samo otroci so res hecni in nekateri bi bili pripravljeni tudi od par žlic živet, če jim nekaj ni dobro. Pol pa se začne slabokrvnost itd. Poznam take primere.. Je bil mali rajši lačen kot da bi jedel zelenjavo. Čudno, vendar tako je.

Jaz vseeno mislim, da je treba vztrajati, da se vzpostavlja nek ritem hranjenja. Saj dopuščamo odstopanja, vendar je otroka treba spremljat in preveč njegovih muhic pri hranjenju pa tudi ne moremo pustiti. No, to velja bolj za večje dojenčke in otroke. Pri takih, do 5 ali 6 mesecev res ne moreš nič in pač lahko samo upaš, da bo spet začel lepo jest mlekec.




furlica -> RE: Je zelo malo (4.10.2009 22:01:43)

Tudi pri nas je tako, in sploh ne vem več kdaj je lačna, tako, da jo pustim jokat, da vidim če je lačna, ali ji kaj drugega fali. Jedli smo na 4,5 ur po 120 ml, zdaj pa je brez reda, je enkrat na 4, na 6 ur, ponoči pa kar naenkrat nas 2x budi, in da o količini ne govborimo, enkrat 30 ml, enkrat 90 ml... na momente pa narediš 120 ml in ona bi še.
Bojim se, da ji mleko ni več všeč, da bi kaj drugega... a ima komaj 4,5 mesecev in je nedonošena, tako da bi kar z mlekom nadalevala vsaj še mesec dni. Smo pa na Aptamil confort 1, in res ne bi zamenjala.
lp
furlica




daisyb -> RE: Je zelo malo (5.10.2009 19:28:48)

moj bo naslednji teden tud star 4 mesece in ze vec kot dva meseca poje enako....sploh ni povecal dnevne kolicine..sam da sedaj poje od 120 do 170ml na obrok in tud sam 5 krat na dan. mene tud skrbi, da poje premalo...saj poje med 600 in 800ml dnevno..do sedaj se je redil normalno..po kilo  na mesec, sedaj pa je v enem mesecu sel gor sam za slabe pol kile...je pa res, da je vec zrasel. bom pocakala, da vidim kaj rece pediater konec meseca.....
moj ima sedaj okol 6300g in je velik 65cm. jaz sem ga tud provala mal silit pa ne gre....ni pac< nek jedec...saj tud jaz nisem bla, ko sem bla majhna.

po moje ne se prevec sekirati..dojencki majo tud obdobja zagona rasti in zato enkrat jejo vec in pol spet manj...v glavnem, da ne hujsa.




NINOLINA -> RE: Je zelo malo (5.10.2009 22:21:22)

moj je do 5 meseca pil le 90ml, pa je zdrastu in se zredil iz 4.290 na 8.000kg, zdaj ima 6 mesec, meri pa 70cm. Pravi dohter da ne nuca in se bl redi kot uni ko pijejo že po 200ml, na brok. pil je aptamil 1 zdej pijemo 2 in to na dve uri in redko spije 120ml. Ni se za sekirat, zdaj jema na žlico vse sploh noče flaše, no pa še ziza zjutri in zvečer

lp
nin@




Stran: [1]