Dobre knjigice (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroška oprema



Sporočilo


misojka -> Dobre knjigice (24.9.2009 13:52:36)

Punce, ful bi bilo fino, da bi naredile seznam dobrih knjigic za naše malčke. V poplavi knjig, slikanic in pravljic ponavadi nimam časa prebirat in listat vseh v knjigarni. Naš fantek pa prihaja v leta, ko bi mu rada začela brati zgodbice ...

Poznam tiste stare dobre ob katerih sem rasla jaz - Piki Jakob, Pika nogavička, stripi Zvitorepec, Lakotnik in Trdonja ... Všeč sta mu tudi Enci benci na kamnci in Moje zanimivo telo, tedve sem mu kupla pred kratkim in sta obe super.

Katere so všeč vam in vašim malčkom?




ledenaa -> RE: Dobre knjigice (24.9.2009 13:54:49)

Zakaj ne greste  vknjižnico ,pa naj si sam izbere in doma berite




ksenija12 -> RE: Dobre knjigice (24.9.2009 14:26:21)

Nam je zelo všeč: Rožnati avtobus, Lonček na pike, Mavrična ribica




ajataja -> RE: Dobre knjigice (24.9.2009 14:28:20)

Mi gremo v knjižnjico tam skupaj malo prelistamo knjigice in se potem lažje odločimo katero vzet domov.




livia -> RE: Dobre knjigice (24.9.2009 14:58:26)

Tudi mi smo redni obiskovalci knjižnice.




cinci -> RE: Dobre knjigice (24.9.2009 14:59:13)

mi tudi hodimo v knjižnico pa full so dobre knjigice od Frančka....včasih si potem še izposodimo dvd-je;)




Najaa -> RE: Dobre knjigice (24.9.2009 15:06:39)

Mi tudi v knjižnico, ali pa tu in tam v kaki trgovini.
Ima pa najraje (od 1,5 leta) kravico katko, Frančka, Nodija, razne živalske... vsega po malem, no. Težko je izmed vseh sam par izbrat, ker nekaj dni gleda sam ene 2 pol spet nekaj druga...




*bubi* -> RE: Dobre knjigice (24.9.2009 21:17:29)

IZVIRNO SPOROČILO: misojka


Katere so všeč vam in vašim malčkom?



Nodijev in Frančkov smo veliko prebrali.

Drugače pa je meni bila ful všeč Kravica Greta. Ne Katka, da ne bo pomote.


Imamo tudi kar nekaj knjigic - puzzl od založbe Grahovec. Tiste stare pravljice iz naših časov, ravno prav dolge, pa puzzle se je naučil zlagat z njimi.




nogavicka80 -> RE: Dobre knjigice (24.9.2009 21:32:03)

Doktor Belko
Lepa
Elmar
....

založba EPTA ima večinoma kvalitetne slikanice




travica -> RE: Dobre knjigice (25.9.2009 9:42:01)

muca copatarica je zakon
pol pa slikanice z rimami, pa tudi kakšen Cicido




Errai -> RE: Dobre knjigice (25.9.2009 10:05:45)

Našemu so najbolj všeč Beli medvedek Lars (zbirka več knjigic, avtor Hans de Beer), Mavrična ribica, Prestrašena sovica, Lačna vidra, Belko in črnuhek, ...




Metuljček Cekinček -> RE: Dobre knjigice (25.9.2009 14:55:54)

Ksenija12, tudi pri nas je Rožnati avtobus trenutno številka ena - čudovite ilustracije, odlična zgodba (zanimiva, zabavna in poučna).

Pri nas so trenutno aktualni:
- Gregor in dinozavri (zbirka slikanic)
- Enci benci na kamenci 1,2,3
- Nodi
- Franček
- Mojster Miha
- knjigice o zajčku Matevžu
- Disneyeve slikanice, ki so se prodajale skupaj z Dnevnikom - trenutno je najbolj aktualna Knjiga o džungli
- Slonček (slikanica, avtor Rudyard Kipling, ilustrirala Jelka Reichman)
- Muca Copatarica
- Maček Muri
- Juri Muri v Afriki, Juri Muri drugič v Afriki




austen -> RE: Dobre knjigice (25.9.2009 15:05:48)

Pri nas so aktualne podobne knjige kot pri Metuljčku cekinčku.
Še posebej ima rada te v verzih (juri Muri, .....) + Biba Leze (pesmice)
Če ve katera še za kako podobno knjigico (v rimah)  se priporočam za naslov:))




bumerang -> RE: Dobre knjigice (25.9.2009 15:15:10)

Vse Eptine slikanice.
Kratke za prebrat, dolge za doživljat in se pogovarjat ob prebranem.
Nobene druge jim ne sežejo do kolen.




inja2 -> RE: Dobre knjigice (25.9.2009 15:53:55)

metuljček cekinček a obstaja tudi knjiga od Mojstra Mihata




Metuljček Cekinček -> RE: Dobre knjigice (28.9.2009 12:29:24)

Obstajajo knjigice od Mojstra Mihe, vendar jih ni več v prodaji, ampak samo po knjižnicah (kjer so v obupnem stanju). Mislim, da obstajajo trije naslovi, vendar se trenutno spomnim samo enega - Miha reši ježke. Ko se dokoplješ do tega naslova, so na zadnji platnici našteti še preostali naslovi.




Shorty_ -> RE: Dobre knjigice (29.9.2009 10:39:49)

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Vse Eptine slikanice.
Kratke za prebrat, dolge za doživljat in se pogovarjat ob prebranem.
Nobene druge jim ne sežejo do kolen.
[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




endrina -> RE: Dobre knjigice (6.10.2009 20:53:46)

Našemu malemu so zelo všeč tele poučne knjigice:
- Mavrična ribica
- Muca copatarica
- Medvedek Vile Dudosnedke (primeren predvsem če se želite odvaditi dude)
- zelo dobre so poučne knjigice od založbe Kres
- Emmet Cabban - Najlepše darilo (govori o krtku, ki zaradi dežja že dolgo ni videl svojega najboljšega prijatelja zajčka, pa se odloči, da ga bo obiskal tako da bo kar pod zemljo naredil rov do njegovega brloga, pri tem pa se mu pridružijo še veverička, pa ježek. Ko pridejo do zajčka, ga najdejo vsega prehlajenega, veverička in ježek sta mu prinesla darilo, le krtek se je sekiral da mu ni nič prinesel s seboj, nakar mu zajček pove, da mu je prinesel najlepše darilo - njegove prijatelje)
                          - Doma je najlepše (govori o krtku ki si želi poiskati novi domek in mu pri tem svetujejo njegovi prijateji zajček in veverička, na zadnje pa ugotovi, da je doma res najlepše)

O čem pa govori Rožnati avtobus?




Metuljček Cekinček -> RE: Dobre knjigice (7.10.2009 13:39:11)

Rožnati avtobus govori o avtobusu, ki pride popolnoma nov iz tovarne in prevaža potnike na morje, kar ga neizmerno osrečuje. Ko postane malo starejši, začne prevažati delavce iz tovarne, ki so zmeraj slabe volje, zato je slabe volje tudi avtobus. Avtobus zboli, zato ga morajo popraviti. Ko se bolje počuti, pelje otroke iz vrtca na izlet. Ko jih varno pripelje nazaj v vrtec, se pokvari in ne morejo ga več popraviti, zato ga pustijo pred avtobusnimi garažami. Nekega dne se mimo zapuščenega avtobusa sprehaja skupina otrok, ki jo je avtobus pred časom peljal na izlet. Otroci in vzgojiteljica se dogovorijo, da avtobus pripeljejo na dvorišče vrtca, da se bodo otroci lahko na njem igrali. Pobarvajo ga v rožnato barvo.




Stran: [1]