Krst otroka...če nisi veren (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tinkatonka -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 9:56:51)

Živjo punce!

Imam eno vprašanje....Moja svakinja ni verna (nima narejenih nobenih zakramentov), njen partner pa ima narejeno vse in onadva bi rada dala krstiti otroka. Ali v cerkvi komplicirajo zaradi tega, če eden od staršev nima narejenih zakramentov? Ali je kakšna možnost, da ti otroka vseeno krstijo, ne da bi mama morala narediti zakramente?





Žirafca Helena1 -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 10:10:32)

Veroizpoved enega od staršev je dovolj da otroka krstijo brez problemov.
Problem je le v tem, če sta onadva cerkveno poročena. Če nista bo duhovnik - ne ravno kompliciral ampak predlagal naj se poročita.
Po tem, kar si ti napisala, menim da nista. Lahko bi se cerkveno poročila, kljub temu da nevesta ne bi imela zakramentov. On njej obljubi zvestobo pred Bogom in ljudstvom, ona pa njemu samo pred ljudstvom. V zapisniku pa nevesta podpiše, da ne bo ovirala partnerja pri verski vzgoji otrok al neki tazga.
V primeru da tak poročen par želi krstiti otroka, duhovnik nima nobenih pripomb.
:miska:




niki5 -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 10:15:13)

Tudi par, ki ni poročen lahko brez težav krsti otroka. Poznam primer, ki nista cerkveno poročena in on je ateist in sta brez težav krstila otroka.




natja_ -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 10:24:52)

Pri nama niso nič komplicirali glede tega, ker ni bil opravljen niti krst osebe....:)-

lp, natja




PrimožL -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 10:38:24)

Jaz pa ne razumem zakaj tisti, ki niso verni sploh dajo krstiti otroka? V cerkev drugače ne hodijo, krst pa mora biti. Zakaj??




AnBan -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 10:40:54)

Kakšen je sploh pomen krsta, če ni verna? Sorry ampak nemorem razumet..a sam zato, da bo imela lepe slike, ki jih bo lahko okrog kazala:zmeden::zmeden::zmeden:




Klepica -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 10:43:11)

Primoz
to je problem pri mešanih parih. Beri en ateista in en veren. Ampak običajno ne komplicirajo, samo boter ali botrica pa mora biti verna in imeti vse narejeno, saj tako je po pravilih.

LP




tinkatonka -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 10:52:55)

Pri moji svakinji je tako, da je njen partner in njegova družina zelo verna. Tako da mislim, da bosta dala krstiti otroka ravno zaradi tega ker njemu toliko pomeni.




janja -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 11:17:44)

Se strinjam s tabo tinkatonka. Moja sestra je tudi čista ateistka, fantova družina pa je verna (sploh starši). Sestra ni niti poročena, pa sta svojega otroka vseeno lahko krstila. Mislim, da cerkev le ne komplicira toliko. Pomembno je, da ima krstni boter vse zakramente, ti pa denar - pa je nemogoče mogoče.




tia&silvija -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 11:58:28)

Medva nisva poročena (ne cerkveno in ne civilno). Jaz imam narejene vse zakremente, moj pa je samo krščen. Medva sva se odločila, da našo Tio krstiva, za ostale zakramente pa se bo odločila sama.
Njena botrca ima sicer vse zakramente vendar župnik ni o tem nič vprašal.
Nama pa je predlagal poroko (cerkveno) saj bomo potem prava božja družina. Krstil pa je Tio brez vsakega problema.

LP, S&T




polona2 -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 12:41:37)

Pri nama niso delali težav, lp!




Žirafca Helena1 -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 13:09:19)

Saj ne komplicirajo, samo predlagajo, da bi se starša poročila.
Sem se malo zapletla v poroko in to:)-:)-:)-:)--

:miska:




Blink1 -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 13:22:44)

Pri nas (v MB) glede naju niso komplicirani, pa sploh nisva poročena. Bolj znajo komplicirat pri botru.

Za botra so rekli, pa da mora imet vse: krst, obhajilo in birmo, in če je poročen tudi cerkveno poroko. Pa misli, da bi tudi tukaj pogledali skozi prste:bravo:




PrimožL -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 13:24:34)

Moj prvi post je letel na tiste pare, kjer sta oba partnerja "neverna". Tukaj pa res ne vidim smisla, zakaj krstiti otroka.

P.S. Drugače pa imam jaz ravno danes god!




Žirafca Helena1 -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 13:54:08)

Saj res!!!:rozica::rozica::rozica:
Vse najboljše, moram voščit še mojemu :love:. Sam nimam ideje, kaj naj mu dam, že dva dni študiram.8)

:miska:




*HONEY* -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 14:28:41)

Pri nas nihče ne sprašuje kdo ima kakšne zakremente.Tako da tudi botrce nihče nič ni vprašal.
In nisma še poročena.
Osebno nisem verna(sem kščena in imam obhajilo)ampak sem otroka dala krstit,ker so po fantovi strani verni in mi je všeč sam obred.Pa tudi cerkveno se hočem poročit,ko bo tako daleč,tako da bom tudi k birmi še morala.Toliko pa bom potrpela,ker ni lepšega kot cerkvena poroka.
Ne ker boma združena pred Bogom,amapak,ker mi je spet obred sam po sebi všeč.Enim je pač všeč če se poročijo v eksotičnih deželah,pod palmo:morje:
Drugače pa full spoštujem družino po fantovi strani.In je zelo lepo videt ko se npr poslovimo od njegove babice in da svojim blagoslov in jih pokriža.

Priznam pa da ko mi je sila,zmolim kak Oče naš...:ups:

LP




niki5 -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 14:34:19)

PrimožL, kje pa je bila debata, da sta oba partnerja neverna :zmeden:




Urša -> Krst otroka...če nisi veren (9.6.2005 15:43:07)

Odvisno od župnika... od moje prijateljice otročka župnik iz njihove vasi pod nobenim pogojem ni hotel krstit, ker nista poročena... (on kristjan, ona druge vere), tako da sta šla potem v malo večji kraj in niso komplicirali... ;)




Stran: [1]