prtečen tehnični pregled na avtu-kazen (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


miška1 -> prtečen tehnični pregled na avtu-kazen (22.9.2009 14:17:26)

Zdaj sem ugotovila da mi je pretekel tehnični na avtu, tehnični pregledi danes delajo do 13h jutri pa ne. jast pa moram jutri nekam. Kaj kdo ve kakšna je višina kazni za pretečen tehnični pregled?

lp




**Tinkara78** -> RE: prtečen tehnični pregled na avtu-kazen (22.9.2009 14:21:09)

Skoraj ne morem verjeti, da delajo samo do 13.00. Pri nas v MS do 20.00, če ne dlje. Razen če nisi v Sloveniji.

Lahko greš kamor koli na tehnični pregled.

Moj direktor je tehničnega zamudil par mescev, ga na srečo ni nihče kontroliral, na tehničnem je šlo normalno skoz potem. Je pa res, da sem potem jaz reševala to zmedo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




end1 -> RE: prtečen tehnični pregled na avtu-kazen (22.9.2009 14:27:54)

ma ki ti živiš, da tehnični ne delajo vsak dan?

XI. VOZILA Pogoji za udeležbo v prometu 190. člen (1) Motorna in priklopna vozila smejo biti v cestnem prometu, če:
– so registrirana in imajo veljavno prometno dovoljenje oziroma veljavno prometno dovoljenje za začasno registrirano vozilo ali če imajo veljavno potrdilo za preizkusno vožnjo;
– so označena s predpisanimi registrskimi ali preizkusnimi tablicami, ki so izdane za njihovo označitev.

(5) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvo ali drugo alinejo prvega odstavka ali tretjim odstavkom tega člena.
(6) Ne glede na prejšnji odstavek se kaznuje z globo 80 eurov za prekršek voznik motornega ali priklopnega vozila, ki ravna v nasprotju s prvo alinejo prvega odstavka tega člena, če od poteka veljavnosti prometnega dovoljenja ni preteklo več kot 30 dni.






gita10 -> RE: prtečen tehnični pregled na avtu-kazen (22.9.2009 14:28:22)

ne vem tudi pri nas delajo tehnični do 20.00 in to trije v 10 km ( Šempeter, Žalec, Celje), ker so privatni in amzs tako, da malo bolj poglej do kdaj delajo.




blaža -> RE: prtečen tehnični pregled na avtu-kazen (22.9.2009 14:37:10)

Od kdaj pa ti je preteklo? ker ko ti preteče maš še vedno od tega datuma cajt 1 mesec. Ja prava je ta niformacija, ker smo jo mi že 2x preverjeno koristli.




miška1 -> RE: prtečen tehnični pregled na avtu-kazen (22.9.2009 15:24:49)

danes mi je preteklo, ma pravijo da je menda zdaj drugače
kdaj ste vi to koristli?




blaža -> RE: prtečen tehnični pregled na avtu-kazen (22.9.2009 15:28:50)

ne ni nič drugače, še vedno to velja. En mesec od datuma, ko ti preteče, maš čas si to še vedno uredit.[sm=smiley1.gif]




miška1 -> RE: prtečen tehnični pregled na avtu-kazen (22.9.2009 15:31:32)

potem ni kazni če te ustavijo




blaža -> RE: prtečen tehnični pregled na avtu-kazen (22.9.2009 15:36:01)

ne ni kazni. pokliči na amzs, pa vprašaj, če ne verjameš.




lukec -> RE: prtečen tehnični pregled na avtu-kazen (22.9.2009 16:34:45)

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

ne ni kazni. pokliči na amzs, pa vprašaj, če ne verjameš.


Če avto nima tehničnega si v prekršku, takoj prvi dan. Je sicer res, da včasih policisti samo opozarjajo, ampak na to ni za računat ...
Je pa res, da imaš po preteku še 30 dni časa, da obnoviš zavarovanje in s tem registracijo, sicer moraš avto na novo registrirat.




ajataja -> RE: prtečen tehnični pregled na avtu-kazen (22.9.2009 18:10:07)

točno to,1 mesec velja samo še zavarovanje.tehnični pa mora bit takoj.




miapia -> RE: prtečen tehnični pregled na avtu-kazen (22.9.2009 18:53:43)


IZVIRNO SPOROČILO: blaža

ne ni nič drugače, še vedno to velja. En mesec od datuma, ko ti preteče, maš čas si to še vedno uredit.[sm=smiley1.gif]

V prekršku si takoj naslednji dan ob 00:00, ker ti je potekla veljavnost prometnega dovoljenja. Če te ustavi policist, te bo oglobil za 80 eur, pobral tablice in boš šla lepo peš domov. Ta rok 30 dni po poteku pomeni nekaj drugega in ne to, da nisi v prekršku, čeprav ti je potekla prometna.

Res pa ne vem, kje si doma, ker vse organizacije za tehnične preglede vozil delajo vsaj do 19. ure.




rija -> RE: prtečen tehnični pregled na avtu-kazen (22.9.2009 20:07:14)

uh, za en dan jaz niti ne opazim....prejšnje leto smo zamudili celih 8 mesecev[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] tak, da smo še tablice morali zamenjati....enostavno gre čas veliko prehitro[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stran: [1]