univerzitetna knjižnica (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


arabela* -> univerzitetna knjižnica (18.9.2009 15:32:54)

Mogoče malo čudno vprašanje.Vendar me zanima kak je princip v tej knjižnici?na je treba knjige sam iskat ali npr.poveš kaj bi imel in ti poiščejo?




pf -> RE: univerzitetna knjižnica (18.9.2009 20:06:03)

Saraya oboje gre, no vsaj šlo je, ko sem še študirala. Lahko se obrneš na zaposlene in ti pomagajo poiskati, lahko pa si iskal sam.




Anonimen -> RE: univerzitetna knjižnica (18.9.2009 20:39:44)

A to misliš na NUK? V obrazec napišeš, katere knjige bi rada in ti jih prinesejo v roku ene ure. knjižni material ni prosto dostopen zaradi prostorske stiske, menda bo v novem NUK-u večinoma dostopen, ampak to je še nekje v oblakih [sm=smiley13.gif].

Po faksih je pa različno, nekje lahko brskaš, nekje pa spet ne.




Anonimen -> RE: univerzitetna knjižnica (18.9.2009 21:11:09)

Oboje je mozno ja.

Sama si vecinoma posicem vse tukaj http://cobiss2.izum.si/scripts/cobiss?id=2108099696093516&ukaz=BASE&bno=50300 , si rezerviram in ko pridem tja me ze  caka.




arabela* -> RE: univerzitetna knjižnica (18.9.2009 22:19:38)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

A to misliš na NUK?



ne...v univerzitetni knjižnici si bi rada neke knjige sposodla....za eno nalogo,pa nisem včlanjena še nikoli bila.Pa mi ni za "čarat"....,zato me tud zanima,če ti kar tak pomagajo,dajo knjige in greš......ker sem ponavadi leteča,z otroci.....da ne bo pol panike..[sm=smiley1.gif]




Tanja55 -> RE: univerzitetna knjižnica (19.9.2009 10:06:29)

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

A to misliš na NUK?



ne...v univerzitetni knjižnici si bi rada neke knjige sposodla....


NUK = Nacionalna univerzitetna knjiznica
Tako da Saraya, to je to kar ti rabis, Plecnikova stavba zraven Krizank.

Kot ti je lepo povedala Ankica, gres in si narocis stvari pa prides iskat cez eno uro. Ne mores sam brskat po knjigah, lahko pa po katalogu seveda in ze prej pac po cobiss-u.

Vse ti tudi prijazno razlozijo po telefonu, le poklicat je treba...




mojcaziga -> RE: univerzitetna knjižnica (19.9.2009 10:12:29)

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

A to misliš na NUK?



ne...v univerzitetni knjižnici si bi rada neke knjige sposodla....za eno nalogo,pa nisem včlanjena še nikoli bila.Pa mi ni za "čarat"....,zato me tud zanima,če ti kar tak pomagajo,dajo knjige in greš......ker sem ponavadi leteča,z otroci.....da ne bo pol panike..[sm=smiley1.gif]


Verjetno misliš univerzitetno knjižnico v MB? Ker univ. knj. (NUK) je tudi v LJ. No, v MB si material večinoma vsi poiščejo sami, razen tistega, ki je v skladišču. Naročiš pri pultu in ga tam tudi dvigneš. Lahko pa si priskrbiš geslo in si vse rezerviraš preko net-a in ko prideš tja, ga samo pri pultu dvigneš. Seveda pa se moraš prej včlaniti. Če imaš status študenta je stvar brezplačna, drugače pa moraš poravnati članarino, ki je bila lani 5€

vse druge informacije imaš na strani www.ukm.si

lp




zvesta -> RE: univerzitetna knjižnica (19.9.2009 11:58:13)


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

A to misliš na NUK?



ne...v univerzitetni knjižnici si bi rada neke knjige sposodla....za eno nalogo,pa nisem včlanjena še nikoli bila.Pa mi ni za "čarat"....,zato me tud zanima,če ti kar tak pomagajo,dajo knjige in greš......ker sem ponavadi leteča,z otroci.....da ne bo pol panike..[sm=smiley1.gif]


Verjetno misliš univerzitetno knjižnico v MB? Ker univ. knj. (NUK) je tudi v LJ. No, v MB si material večinoma vsi poiščejo sami, razen tistega, ki je v skladišču. Naročiš pri pultu in ga tam tudi dvigneš. Lahko pa si priskrbiš geslo in si vse rezerviraš preko net-a in ko prideš tja, ga samo pri pultu dvigneš. Seveda pa se moraš prej včlaniti. Če imaš status študenta je stvar brezplačna, drugače pa moraš poravnati članarino, ki je bila lani 5€

vse druge informacije imaš na strani www.ukm.si

lp



saraya.... tukaj zgoraj je točne informacija... ti pa samo pridi, pa ti tukaj tudi vse razložimo :)




mika -> RE: univerzitetna knjižnica (20.9.2009 9:38:05)

 ko se včlaniš, zaprosi za geslo, da lahko knjige rezerviraš preko neta in te naslednji dan že čakajo. Tako jaz delam in mi ni treba iskati. če pa iščem literaturo za določeno področje in ne poznam avtorja ali naslova, pa v knjižnici povejo kje se nahaja in tam pošičem.




Stran: [1]