potrdilo-mlada družina-kje (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


jasnika -> potrdilo-mlada družina-kje (14.9.2009 11:02:05)

smo mlada ružina, zanima me kje dobim potrdilo o tem, na občini nič bne vejo, smo pa iz mb

hvala




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (14.9.2009 11:03:49)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




jasnika -> RE: potrdilo-mlada družina-kje (14.9.2009 11:13:30)

ja men so rekli da mora vsaj en otrok bit predšolski, samo kje pa to dobim pa nimam pojma




sayuri -> RE: potrdilo-mlada družina-kje (14.9.2009 11:16:12)

Po moje na Upravni enoti? TAm imajo vse podatke o družinskih članih. Pokliči in povprašaj. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




jasnika -> RE: potrdilo-mlada družina-kje (14.9.2009 11:17:34)

ja sem klicala pa so rekli da tam dobim samo o skupnem gospodinjstvu, pa saj menda je to to ali ne, saj iz tega se vidi koliko je kdo star




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (14.9.2009 11:22:30)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Kerensa* -> RE: potrdilo-mlada družina-kje (14.9.2009 12:02:58)

Pod MLADO DRUŽINO se šteje par (moški-ženska, zaenkrat [sm=smiley1.gif]), ki ni starejši od (vključno) 35 let in ki ima najmanj enega (mladoletnega ali pa polnoletnega, katerega je po zakonu še treba preživljati) otroka.

Uradno potrdilo o tem NE OBSTAJA. Lahko samo spneš vse npr. tri rojstne liste, poročni list ali izjavo o izvenzakonski skupnosti ter potrdilo o skupnem stalnem bivališču in gospodinjstvu ter pripišeš lastno izjavo. To je to.




DeVilla -> RE: potrdilo-mlada družina-kje (14.9.2009 13:27:53)

A oba starša morata biti pod 35 let? A je lahko samo eden - no, ponavadi je to mama, ni pa nujno... [sm=smiley36.gif]




FLASK_A -> RE: potrdilo-mlada družina-kje (14.9.2009 13:45:03)

Za kaj da stanovanjski sklad to subvencijo- za pomoč pri nakupu nepremičnine ali tudi za adaptacijo in opremo stanovanja?




jasnika -> RE: potrdilo-mlada družina-kje (14.9.2009 14:45:19)

meni pa so rekli oz napisali, da smo mlada družina, saj imamo enega predšolskega otroka




jasnika -> RE: potrdilo-mlada družina-kje (14.9.2009 14:47:50)

** Za mlado družino se šteje življenjska skupnost obeh ali enega izmed staršev z enim ali več otroki oziroma posvojenci, pri čemer vsaj en otrok še ni šoloobvezen v koledarskem letu vložitve vloge za kredit.




Kerensa* -> RE: potrdilo-mlada družina-kje (15.9.2009 6:41:29)

IZVIRNO SPOROČILO: DeVilla
A oba starša morata biti pod 35 let? A je lahko samo eden

Kolikor jaz vem, morata biti oba mlajša. Čim je eden (od celote, torej družine) starejši, se celota (torej družina) ne smatra več kot mlada družina.
Vsaj tako so meni razložili na Stanovanjskem skladu (ki je eden redkih v SLO, ki zahteva dokaz o tem, da je družina res "mlada" - poleg njih to prakticirajo še banke, ki pa ne zahtevajo nič drugega kot rojstne podatke kreditojemalca).
Po razlagi stanovanjskega sklada je tako ali tako 3/4 družin (ki zaprošajo za občinsko stanovanje ali pa kupujejo od njih) mlada. [sm=smiley1.gif]




Stran: [1]