Do kdaj opora v lupinici? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Mici7 -> Do kdaj opora v lupinici? (8.9.2009 15:40:00)

Mene pa zanima, do kdaj (do katere starosti) ste imele v lupinicah oporo za glavo, torej tisto "blazinico", ki je že v lupinici, vendar jo po določeni starosti lahko daš stran. Torej, koliko so bili stari vaši sončki? 




Anonimen -> RE: Do kdaj opora v lupinici? (8.9.2009 15:49:08)

Jaz sem ji dala ven pri enih 2-3h mesecih, ker je bila zimska in je bila v kombinezončku s tisto kapuco tako grdo naprej skrivenčena, da se mi ni več zdelo udobno zanjo. 




miska2004 -> RE: Do kdaj opora v lupinici? (8.9.2009 16:25:40)

hoj,
odvisno katero lupinico imaš, ker ene so večje kot druge. Mi smo najprej imeli od Brevija, pa smo dali oporo ven pri 2m, potem pa smo prešli na Maxi Cosi-jevo, ker je precej večja, in smo oporo takoj dali stran (nekje pri 2,5m)




Hope2 -> RE: Do kdaj opora v lupinici? (8.9.2009 17:02:56)

Pri 6 mesecih, kljub temu, da je bil zimski. Pa včasih še po 6 mesecih sem si želela, da bi imel kako oporo, ker mu je glava v ovinkih bingljala sem pa tja, ko je spal. Lupinica je maxicosi




Katy78 -> RE: Do kdaj opora v lupinici? (8.9.2009 18:21:56)

Mi imamo MaxiCosi, pa sem jo dala kar kmalu stran (pred 6. mesecem), ker mu ni bilo udobno pa še potil se je nenormalno. Če je zaspal, sem mu glavico malo podprla, da ni v ovinkih preveč opletal z njo.




Najaa -> RE: Do kdaj opora v lupinici? (8.9.2009 19:20:05)

Mi jo imamo še zdaj. Stara je 7m.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (8.9.2009 23:56:30)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Najaa -> RE: Do kdaj opora v lupinici? (9.9.2009 9:23:42)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

nam je fizioterapevtka rekla, da cimprej stran z njo. ce ze zaspi v lupinici, je bolje glavo s cim podpreti, kot je Katy78 napisala.


Zakaj pa stran z njo? Resno me zanima.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.9.2009 14:24:01)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Hope2 -> RE: Do kdaj opora v lupinici? (9.9.2009 15:44:21)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Zakaj pa stran z njo?


da otrok sam krepi vratne misice. uporaba je smiselna, ko spi, sicer je bolje brez. (ce imas otroka s tezavami- manjsimi, pa vseeno - je tudi to del vaje)


Zanimivo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley23.gif[/image] . Če glih men se zdi oz mi je bolj normalno, da otrok tako mali (0-4 mesece), dela vaje doma, pase kravice, leži na tleh... kjer bi tudi naj večino časa preživel, tistih par minut v avtu, pa naj raje počiva in mu naj ne binglja glava sem pa ke. Doma ali v vozičku so normalni počasni gibi, medtem ko v avtu so lahko sunkoviti, zato imam jaz osebno raje na prvem mestu varnost v avtu, kot pa trening v avtu[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] .
Pa še to, otroku, ki ne more še samostojno držat glave in ki mu nekontrolirano opleta levo in desno, sploh ne trenira mišic, temveč mu glava binglja kot pinkponk žogica. Drugo je, ko otrok že drži glavo in ima vsaj nekaj mišic razvitih, takrat bo tudi on kontroliral gibe in skušal glavo zadržat in takrat bo tudi treniral.




Stran: [1]