Prvi čeveljčki... (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroška oprema



Sporočilo


inja2 -> Prvi čeveljčki... (8.9.2009 11:40:03)

Katere čeveljčke ste svojim malčkom kupile za prve čeveljčke?
midve sva jih danes gledale v cicibanu pa so 45 evrov, se mi zdijo full drage...

inja




zmajaz -> RE: Prvi čeveljčki... (8.9.2009 11:57:22)

Če se odločaš za ciciban, pojdi raje v  Deichman in vzami Elefanten - so mehkejši od cicibana in cenovno ugodnejši, kakovost čeveljčkov pa ni nič slabša, kvečjemu boljša, saj gre za firmo z 80-letno tradicijo. Prvi čeveljčki pa morajo biti s čim mehkejšim podplatom in brez ortopedskega vložka - pri znamki Elefanten boš našla take, pa še non-stop imajo kaka znižanja, tako da, če imaš srečo, jih dobiš tudi za 20 eur, če ne so pa tam 30-35 eur, kar je še vedno ceneje kot ciciban.




zmajaz -> RE: Prvi čeveljčki... (8.9.2009 12:00:01)

Aja - za doma se pa itak najbolj priporočajo kar malo debelejše nogavičke z "bremzicami", da je noga čimbolj prosta.




ajataja -> RE: Prvi čeveljčki... (8.9.2009 14:05:13)

sem istega mnenja,kot predhodnica.Čim mehkejši čevelj.




miti263 -> RE: Prvi čeveljčki... (8.9.2009 14:36:41)

Pedipedke so odlične. Cena okrog 30 EUR.




gajka -> RE: Prvi čeveljčki... (9.9.2009 8:54:34)

Še pa jaz dodajam vprašanje. Katere bolj priporočate kot prve čevlje: Ciciban, Elefanten, Superfit, Geox...? Pa kako dolgo se nosi en par čevljev oz. kako hitro ga otrok preraste?




gajka -> RE: Prvi čeveljčki... (9.9.2009 9:27:48)

Pa še eno vprašanje: kako se lotiti nakupa prvih čeveljčkov? Kako določiti velikost in jih pomeriti, če ti otrok ne da feedbacka, če ga kje tiščijo? A si doma narediš ''mušter'' z odtisom otrokovega podplata? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Ne bi rada, da me kakšna prodajalka po hitrem postopku naserje, da kupim neke čeveljčke, ki mu niti najbolj prav niso...




DanijelaNeli -> RE: Prvi čeveljčki... (9.9.2009 23:05:07)

Moja ta mala je vedno imela od CICIBANA. Ni bi blo žal denarja.
Do zdaj ko ima 2 leti in pol,je vedno imela CICIBAN. Kot v vrtcu copate,tako je imela poleti sandale,pozimi pa čevlje od CBN. Razen adidask in Nike... Zdaj pa prisegam na PEDIPED in GEOX





zmajaz -> RE: Prvi čeveljčki... (9.9.2009 23:08:12)

IZVIRNO SPOROČILO: gajka

Pa še eno vprašanje: kako se lotiti nakupa prvih čeveljčkov? Kako določiti velikost in jih pomeriti, če ti otrok ne da feedbacka, če ga kje tiščijo? A si doma narediš ''mušter'' z odtisom otrokovega podplata? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Ne bi rada, da me kakšna prodajalka po hitrem postopku naserje, da kupim neke čeveljčke, ki mu niti najbolj prav niso...



Pri Deichmanu imajo tako fino merico z oznakami številk, na katero položiš boso nogico in vidiš, koliko ima tvoj otrok št. nogice.




zmajaz -> RE: Prvi čeveljčki... (9.9.2009 23:14:01)

IZVIRNO SPOROČILO: gajka

Še pa jaz dodajam vprašanje. Katere bolj priporočate kot prve čevlje: Ciciban, Elefanten, Superfit, Geox...? Pa kako dolgo se nosi en par čevljev oz. kako hitro ga otrok preraste?


Kolikor sem jaz imela priložnost videti čevlje teh firm, bi rekla, da je od naštetih še najslabši Ciciban (ker se še kar radi oklepajo ortopedskih vložkov, ki se zdaj zelo odsvetujejo, saj ta vložek podpira mišice stopalnega loka in jih "leni", pa še njihovi čevlji imajo še vedno dokaj trde in premalo upogljive podplate), Geox je v redu, ampak ima čist tu mač navite cene (65 -70 eur za en par čeveljčkov (pa ene itak nimaš dost) je way too much, ker da bi rekla, da so tolk boljši, pa definitivno niso). Če upoštevaš kombinacijo kakovosti, primernosti za nogico in cene, po mojem zmaga Elefanten.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.9.2009 23:15:28)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.9.2009 23:19:14)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




piko12 -> RE: Prvi čeveljčki... (10.9.2009 13:34:18)

Za prve čeveljčke je imel pedipedke (ker je bilo poletje), potem pediped flex, potem pa še elefanten kao gojzarčke in bärenschuh supergice. V deichmanu imajo skoraj vedno znižane lanske modele. Pozimi je imel kamik škorenjčke, spomladi in zdaj pa ciciban superge. Poleti pa crocse. Geox pa so mi predragi pa tudi ne tako všeč, nisem pa še nobenih 50% znižanih ujela, da bi mu jih kupila. Z vsem ostalim pa sem zadovoljna in običajno pogledam v več trgovin in ne gledam na znamko.




spelca 13 -> RE: Prvi čeveljčki... (15.9.2009 22:58:09)

IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

mi imamo: za v vrtec robeez in superfitke...zaenkrat robeez, ko bo bolj hladno superfit,
za doma- nogavice z bremzami,
za zunaj čevlji pediped in nike supergice...

celo poletje je bila bosa ali v pedipedkah

.imam pa še ene pojerbane cicibanke v katerih najgrše hodi...meče nogice na noter


Tud moja malčica je mela do danes cicibanke in morm rečt, da prov grdo na notr hodi. ko sem ji danes dala pedipedke gor prisežem, da se že pozna razlika. V cicibankah sploh ne more normalno stopit, ker je podplat pretrd. Pediped flex so carske[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image].




soncnica07 -> RE: Prvi čeveljčki... (16.9.2009 8:48:55)

Gajka,

v skoraj vsaki trgovini z otroškimi čevlji imajo plastični meter, kamor položiš otrokovo nogico in jo lepo zmeriš..
Kupit moraš pa malo večje čevlje - vsaj 1cm večje.




Kasija -> RE: Prvi čeveljčki... (18.9.2009 13:52:35)

Prvi čeveljčki so bili geox. Pa itak je imel mehke copatke za doma. Sicer sem že kupila tudi ciciban, superfit. v hali a spodaj je za superfitke prodajalka s takim meterčkom zmerila nogo in mi povedala številko. Pa lep nakup prvih čeveljčkov [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




KETYCA -> RE: Prvi čeveljčki... (20.9.2009 14:38:24)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  Pozdravljene!
Jaz sem za svojo punčko imela kar precej novih čeveljčkov. Pa sem na koncu ugotovila da se morajo čeveljčki čimbolj prilegati otrokovi nogi in da ne smejo biti pretežki. Cene novih čeveljčkov so katastrofalne, če mene kdo vpraša. Vendar pa sem ugotovila da jih tudi naši najmlajši ne nosijo toliko da bi jih uničili. Mogoče potem od 4- leta dalje. Prej pa sigurno ne. Ker so otroci večinoma v copatkah in kakšnih bolj udobnih čeveljčkah.


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]  Na vse kar morate biti pozorne je to da, se otrok v njih kar najbolje počuti!

Lp, Katja




linikalina -> RE: Prvi čeveljčki... (7.3.2010 20:45:08)

Za po hiši in v vrtcu copatke BOSA NOGA od dr. Harvey- lani poleti smo jih imeli tudi  za zunaj. So full mehki in ta linija po novem nima več ort. vložka, ne drsijo in naši lepo stojijo na nogici          

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/muca.gif[/image].  




Tedi77 -> RE: Prvi čeveljčki... (15.3.2010 6:27:30)

Meni je fizioterapevtka svetovala takole:
Čevelj naj bo mehak, tako, da se podplat da upogniti. Vsekakor pa mora imeti trdno opetnico, da daje nogi stabilnost. Nikakor pa ne otroških nogic tlačiti v cokle, japonke, skibucke.  




Julija08 -> RE: Prvi čeveljčki... (15.3.2010 15:56:00)

Odsvetujem ti Ciciban, ker so ful trde, moj je imel prve tele Pediped:

http://www.malamasa.si/catalog.php?c_id=1&p_id=76

jeseni in pozimi ko niso bile več za ven, jih je imel pa notri za copatke, ker so mehke brez podplata. Pa jih še sedaj včasih nosi okol, ful so mu bile všeč.

Za zimo pa je imel ene gležnarje od Geox-a - super!!!




zmajaz -> RE: Prvi čeveljčki... (15.3.2010 21:48:18)

Naš je tudi danes dobil pedipedke in so res super - takoj jih je sprejel in videti je zadovoljen v njih. V cicibanovih je pa stal kot kip, nikamor se ni hotel premakniti z mesta in drl se je kot jesihar (čeprav so bili iz softy linije). Sem probala ponovno še 2x in vsakič isto, tako da sem jih lepo nesla nazaj in naročila pedipedke, pa mi ni žal. [sm=bravo.gif]




Julija08 -> RE: Prvi čeveljčki... (16.3.2010 11:01:12)

Tud naš se v Cicibankah ali kakih takih trdih dere kot jesihar, pa kar dol si jih vleče [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




polma -> RE: Prvi čeveljčki... (17.3.2010 0:20:16)

HB za spletne štacune, ki prodajajo mehke čeveljčke-dokler bojo cifre, ne bo naš drugih nosil.




ČebelicaMaja -> RE: Prvi čeveljčki... (17.3.2010 9:20:05)

HB, sem šla v Malo Mašo in probala Pedipedke v živo- naši namreč niso pasale, ker so prenizke in ji je čeveljček kar dol zdrsel...sem mnenja, da je fino probat v živo - prve čeveljčke sem kupila Elephanten in Super fit. Sploh jima drugega ne kupim- včasih še kakšne Chicco vmes in sedaj od 22 naprej še Geox- smo poskusili kakšne no name, pa se je izkazalo, da ni vredno- sedaj vedno najdem kake razprodaje, pa tam kupim firmo, za katero vem, da je OK.




Stran: [1]