izbočeno kožno znamenje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


marjetica8 -> izbočeno kožno znamenje (4.9.2009 16:31:38)

Živjo,

Naš 4mesečnik ima že od rojsva pod ramo tako rjavo rdečo piko. Je pediatrinja rekla da je znamenje in ni nevarno. Zdej sem pa en dan opazla, da se je znamenje rahlo izbočlo navzven. A kira ma tak primer? A bi morala k pediatrinji?

Hvala za odgovore.




Kliki -> RE: izbočeno kožno znamenje (4.9.2009 17:10:38)

Pojdi do pediatrinje in prosi da ti da napotnico za dermatologa pa naj on pove kaj misli.




sazi -> RE: izbočeno kožno znamenje (4.9.2009 17:17:42)

Podobnega primera nimam - ima pa sinko kar nekaj znamenj, ampak ni nobeno izbočeno.
Kot pravi predhodnica - te če skrbi, povej pediatrinji, če bo pa vztrajala, da ni nič nevarnega in če te še vedno skrbi, pa pojdi kam samoplačniško (si tudi precej prej na vrsti) - iz lastnih izkušenj - na napotnico bi čakala skoraj 1 leto, samoplačniško sem bila pa v dveh tednih na vrsti in še dobro, ker kakšna diagnoza je sledila, bib ila katastrofa, če bi čakala še eno leto...




Janeja -> RE: izbočeno kožno znamenje (4.9.2009 21:56:46)

Lea je imela isto - najprej rdeč flekec, ki se je s časom kar fejst izbočil. Ampak to je Hemangiom in ne znamenje. Z leti naj bi zbledel in čisto izginil. Hemangiom je čisto mehak, rdeče barve in ni nevaren.

Ne vem pa, če ima tvoj otroček to, ali je res spremenjeno znamenje.




marjetica8 -> RE: izbočeno kožno znamenje (5.9.2009 14:54:05)

Hvala punce!

Kar je ful cudno - zdej ni nc vec izboceno[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Samo tist dan je blo in pol je slo nazaj in zdej je tko kot je blo prej - rdec flekec. Bom vprasala pediatrinjo na posvetovalnici 17.09., ce do takrat spet rata izboceno bom pa prej poklicala.




Onasiss -> RE: izbočeno kožno znamenje (5.9.2009 14:56:26)

Moja ima podobno tako znamenje na glavi in ušesu in je prav tako izbočeno. Podobno je imela tudi moja sestra in je do cca 5 let izginilo.




Stran: [1]