komisijske trgovine (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroška oprema



Sporočilo


Matruška -> komisijske trgovine (3.9.2009 14:06:37)

Zdravo punce,

mi lahko katera od vas, ki je že kupovala rabljeno otroško opremo, oblačila itd. morda pove, kakšne izkušnje je imela z nakupom le-teh? So možne kakšne "skrite" napake? Konkretno pri avtosedežih?
In pa, ima morda katera vzorec komisijske pogodbe, ki jo je dobila v trgovini, če je kako zadevo prodala oz. oddala v komisijsko prodajalno? Zanimajo me zadeve, za koliko časa se dogovoriš s "trgovcem",da ti prodaja, kakšno provizijo si on vzame... Skratka, najbolj bi bla vesela, če mi lahko katera pošlje kak primer take komisijske pogodbe.
Hvala vsem za morebitno pomoč!




Naja31 -> RE: komisijske trgovine (3.9.2009 14:19:19)

Raje poglej po malih oglasih, komisijske prodajalne jemljejo provizijo in so seveda dražje.

Rabljenega avtosedeža pa jaz od tujca ne bi nikoli kupila, ker ne veš ali je bil avtosedež vdeležen v nesreči.
Sicer pa se mi zdi, da komisijske prodajalne avtosedežev sploh ne jemljejo.

Aja,zdaj vidim, da ti želiš prodati. Oprosti,




mateyka -> RE: komisijske trgovine (3.9.2009 14:24:43)

Sicer pa se mi zdi, da komisijske prodajalne avtosedežev sploh ne jemljejo.


mislim, da sem ravno danes enega videla v smrkolinu.




Matruška -> RE: komisijske trgovine (3.9.2009 14:36:02)

Hvala za informacijo, bom šla pogledat...





Matruška -> RE: komisijske trgovine (3.9.2009 14:38:26)

Bom še mal pogledala po oglasih na netu. Samo tudi tako ne moreš vedeti, kašno je dejansko stanje z opremo. Sem mislna, da če grem v trgovino, si tam zares ogledaš, pa da dajo neko garancijo al kaj podobnega na artikel. Sicer pa želim oboje; kupiti in prodati. Prodala bi nekej cunjic, kupila pa avtosedež...




pomar*ANČA* -> RE: komisijske trgovine (3.9.2009 14:40:59)

kje pa sploh so te trgovine? pa kako je z prodajo oblačil? 




fusia -> RE: komisijske trgovine (3.9.2009 14:46:44)

Trgovina ti ne da nobene garancije, so pač posredniki in si zaračunajo za to provizijo. Kot prodajalec boš verjetno bolje prišla skozi, če probaš sama prodati preko malih oglasov. Če pa kupuješ je res bolje iti v trgovino in si stvari lepo ogledati.
Komisijske trgovine tudi ne jemljejo vsega, kolikor jaz vem. Vzamejo stvari, za katere iz izkušenj vedo, da se bodo prodale. Kakih starih obrabljenih oblek sploh ne vzamejo, vozičke tiste, ki se dobro prodajajo (npr. Qunny) ipd. Ko prineseš robo se določi cena in koliko časa naj bi se prodajalo. Po tem času te pokličejo in ti plačajo prodano in vrnejo neprodano.




Matruška -> RE: komisijske trgovine (3.9.2009 15:00:52)

Kar nekej jih je, poglej si na temle linku: http://www.otrokoskop.si/main/cat/75

lp




mateyka -> RE: komisijske trgovine (3.9.2009 15:20:55)

v ljubljani je samo smrkolin afaik. mulc se je zaprl kako leto nazaj.
ja, ne jemljejo vsega. v smrkolinu jemljejo 2x na leto (zdaj bodo začeli z jesensko/zimsko robe), glede na letni čas (aja, to msilim specifično oblačila).

jaz določene stvari kupim tam - kake trenirke za drajsat po igrišču in majčke, kake prehodne jaknice in kavbojke za v gozd - vse samo če je res lepo ohranjeno. sem dobila ful lepe obaibi in benetton stvari tam. pa kako igračo - en lep komplet duplo zoo kock (ki je drugač svinjsko drag) in barbi corvette [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




potepinček -> RE: komisijske trgovine (3.9.2009 16:02:47)

Rajši daj oglas. Mislim, da boš več imela od tega, pa tudi kupec bo bolj vesel informacije iz prve roke. Pa uspešno prodajo!![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]