vročina, bruhanje in driska (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Olivija -> vročina, bruhanje in driska (5.6.2005 13:07:40)

Živjo,

začel se je z bruhanjem, Ana je celo noč bruhala, vse kar je spila, potem še celo noč driska, zdaj zjutraj pa še vročina :((, okol 38. Trenutno spi. A mogoče katera od vas ve, če razsaja kakšna taka viroza?
Zdaj se mi pa zdi, da celo ene tri ure ni bruhala, drisko ima pa še kr. Blazno me skrbi, da bi dehidrirala. Zdaj pa nevem, ali bova počakala do jutri ali pa jo bova še danes peljala na urgenco.

Če ima katera kakšen nasvet, kako ustavit drisko, pliizzz! - Hvala

Olivija

PS: pa komaj kaj aptetita je ta teden dobila nazaj, zdaj pa tole...




Anonimen -> vročina, bruhanje in driska (5.6.2005 13:15:10)

Koliko pa je stara?




Anonimen -> vročina, bruhanje in driska (5.6.2005 13:21:03)

proti driski imaš Linex kaspule, gor so navodila. Potrebno je nadomestiti tudi izgubljeno sol oz.nevemkaj, za to obstaja Nelit prašek. Sicer pa če greš v lekarno, ti bodo znali svetovati, čeprav bi se jaz verjetno odpravila kar k dežurnemu.




Anonimen -> vročina, bruhanje in driska (5.6.2005 13:27:53)

Olivija jest ne bi odlašala in bi šla kar na urgenco.Pogostost driskanja in bruhanja pripelje do dehidracije,a še povišana temperatura.
Driske ne boš mogla v enem dnevu ustavit niti z hrano.

Pri driski pomaga,čist na začetku samo čaj po žličkah in nič sladkan.
Potem pa naribano jabolko,ki je že postano-rjavo
Banana tudi postana(zmečkašin pustiš,da potemni)
Pržganka,na vodi kuhan riž,slane palčke(dodajanje soli zaradi bruhanja in driske izgublja sol)
Vsakih 15 minut 50 militrov črnega čaja s pomarančnim sokom lahko je zmešan tudi s komarčkovim ali kamiličnim ali čajem z minerali iz lekarne.

Otroke starejše od šest do osem tednov dodatno hranite z korenčkovo juho aliriževo sluzjo(najboljša je kuhana z minerali)
Od tretjega meseca so pri driski dobra surova naribana jabolka ali bananina kaša.

Ko je dojenček spet zdrav moraš vstrajat vsaj še dva dni z dijeto in potem počasi preiti na normalno prehrano.
Upam da ti bo v pomoč,mal je zmedeno,sam da bo pomagalo in,da bo spet otrok zdrav.

Lp neva:rozica:




špelica -> vročina, bruhanje in driska (5.6.2005 13:35:42)

Jaz bi šla k dežurnemu.




StBarbara -> vročina, bruhanje in driska (5.6.2005 14:20:44)

...Nelit prašek pomaga proti dehidraciji, čeprav bi jo jaz mahnila k dežurnem pediatru (sem pred enim tednom tam "visela" ampak te potolažijo&pregledajo)

SREČNO




Olivija -> vročina, bruhanje in driska (5.6.2005 15:02:08)

stara je 26 mesecev




tinatona -> vročina, bruhanje in driska (5.6.2005 16:14:49)

Haj!

Moj je tud že par dni full sitkan. Pa je mi manj (sem najprej mislla da je to zarad vročine - sam dans pa ni vroče on pa še vedno noče jest), pa full poliva oz. bruhca. Zdej ma pa še mal povišano temperaturo (do 38°C)... Sploh ne vem kaj naj... Al nej ga k dohtaju pelem, al nej svečko dam al počakam. Pa sem iz stroke, sam pr mojmu mi pa vse odpove...

LP Tina




Gina -> vročina, bruhanje in driska (5.6.2005 16:37:59)

Pa čaj iz suhih borovnic tudi zapira, pa aktivno oglje tudi dajejo, samo je bljaka za pit.
Nič ni več diet, kar hoče, naj pa je, pa pit ji daj skozi po malem.
Če ti ne bo nehala bruhat in driskat jo pelji k zdravniku. Če je kaj hujšega, otrok postane tako utrujen, da nič ne more, samo leži in se valja po postelji. Če je le viroza, potem otrok izgleda dosti živahen in vseeno med napadi bruhanja in driske dokaj normalno funkcionira.

Uh, tinatona, tvoj je pa še majčken. Jaz bi poklicala na dežurno, tam ponavadi vse povedo. Pa ne vem, če lahko daš že celo svečko. Jaz bi mu zbijala, ker je ura toliko, da bo imel zihr še višjo ponoči, zato da bo 6 ur minilo do takrat, ko mu boš lahko še enkrat dala, da te ne bo ponoči preveč skrbelo. Pa kakšen čajček mu daj.




čarna -> vročina, bruhanje in driska (5.6.2005 17:38:42)

Mi smo bili v petek pri pediatrinji, ker je imela nasa puncka vrocino 39°C, brez driske in bruhanja. Ima adeno virus, ki baje sedaj malo razsaja. Vrocina, bruhanje in driska ter pikice po telesu naj bili znak tega virusa. Potrebno je zbiti vrocino, veliko piti, drugega pa ni, kot da ga malo crkljas. Za vsak slucaj, ce bi dehidrirala, se pravi imela drisko in bruhala, pa smo dobili napotnico za infekcijsko, kjer bi dobila infuzijo, potem pa bi sli domov. Predlagam, da obiscete pediatra in vam tocno pove kaj in kako.




Stran: [1]