Poletna vročina-dojenje-pridobivanje teže (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


melanija -> Poletna vročina-dojenje-pridobivanje teže (25.8.2009 20:57:41)

Moja pupika bo imela 4mes. Od zadnjega pregleda pri pediatrinji se je poredila samo za 25 dag. K sreči ped. mi ni težila (ker je videti v redu, nasmejana, dobre volje, ni videti upadla), je rekla da se morda ni zredila, ker je bil a taka vročina, da je večinoma samo pila prednje mleko in ni dobila kaloričnega. To sem tudi jaz večkrat opazila, da ne izprazni dojke oz. da samo popije začetno mleko ostalo pa pusti.

Zanima me če se je kateri to zgodilo? Malo me vseeno skrbi.




bskrle -> RE: Poletna vročina-dojenje-pridobivanje teže (26.8.2009 10:23:13)

Pri 4 mesecih lahko začneš dodajati ali AM ali GH, čudno,da sama nisi opazila,da se otrok ne redi. Jaz bi jo na tvojem mestu tehtala vsaj enkrat tedensko, da vidiš ali je stvar začasna ali ne.




anabanana1981 -> RE: Poletna vročina-dojenje-pridobivanje teže (26.8.2009 14:46:04)

Men je pa pediatrinja rekla da naj do 6.mesca samo dojim,šele po 6. mescu naj uvajam gosto hrano,ker če ne je večja možnost alergij.Po moje je pa čist možno,da tud otročkom ne paše nevem kok jest v tej vročini.Moja tud večkrat pije po malem ,včasih pije sam 5 minut včasih pa tud 15 da se bolj naje.samo jo dam naslednjič na isto joško.Po moje če ti pediatrinja ni nč rekla že more bit u redu.




melanija -> RE: Poletna vročina-dojenje-pridobivanje teže (26.8.2009 21:50:47)

Bskrle kako naj bi ugotovila da se ne redi če je ne tehtaš? Nimam čarobnih sposobnosti. Dojenčica je bila vedno dobre volje, nasmejana, nič jokava,plenice mokre.
Vsi ki so  jo videli so rekli kako je zrasla, kako je zalita - tukaj mislim predvsem tiste, ki je ne vidijo vsak dan.
Saj v višino je zrasla samo na teži ni toliko pridobila. Gh pa ne mislim uvajat do naslednjega pregleda, da bom videla kaj je na stvari - če bo ponovno problem v teži bom dodajala če ne pa ne.




khurde -> RE: Poletna vročina-dojenje-pridobivanje teže (26.8.2009 22:14:10)

Če ti je P rekla, da ni panike, bo verjetno že tako. Mi smo imeli posvetovalnico ta teden in se je od prejšnje (dva meseca nazaj) zredila za manj kot 400 g, pa so mi rekli, da je v redu. Je sicer malo starejša (bo 7 mesecev). Sklepam, da je tako malo pridobila, ker se ful več giba kot prej, pa tudi vročina kaj doda (tudi odraslim ne paše jesti kot običajno, zakaj bi bilo pri otrocih to nespremenjeno). Ne izgleda pa nič podhranjeno [sm=jezicek.gif], zrasla je, klobasice na rokah so še tam kot ponavadi, na nogah tudi, lička ima okrogla, vesela je in razigrana... Sem jo pa do dveh tednov nazaj samo dojila, zdaj pa pač uvajam. Mi je pa P rekel (ker je imela po eni hrani malo rdečo rito), da ni panike tudi, če ji kak teden ne uvajam vmes in jo samo dojim.




Anonimen -> RE: Poletna vročina-dojenje-pridobivanje teže (27.8.2009 13:19:08)

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Pri 4 mesecih lahko začneš dodajati ali AM ali GH, čudno,da sama nisi opazila,da se otrok ne redi. Jaz bi jo na tvojem mestu tehtala vsaj enkrat tedensko, da vidiš ali je stvar začasna ali ne.



ah dej no, kakšne bedarije. uvaja se po 6. mesecu, vse tiste ki to počnete prej, pač počnete, samo niste pa pediatri in nikakor pristojne za dajanje takih nasvetov.
in tehtanje vsak teden - zakaj pa?!?  da ji bo pol ta tehtnica visela nad glavo kt giljotina, da bo vsa živčna in nervozna in bo čas, k bi mogu bit najlepši minil v eni živčnosti? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

ti jo samo doji, pristavljaj, vročina definitivno naredi svoje, pa zdej se tud verjetno že mal več giblje, miga, mogoč ponoči več spi in se manjkrat doji, čez dan je mogoč bolj žejna in se spet večkrat doji in je posledično manj lačna in se ji ne tolk časa sesat, da bi tud zadnje mleko spila. ampak če normalno lula, kaka, je zadovoljna, zgleda zdrava, ima napeto kožo je živahna, je z njo vse ok. ne rabiš skrbet. dodajanje gh niti ne bo kaj rešlo, takrat otroci začnejo pridobivat še manj, ker to uvajanje glih tolk, da se dojijo manj, sam od korenja in bučk pač ni za pričakovat da bi se otrok blazno redil. dodajnje AM pa je tud nesmiselno, če se 4 mesece uspešno polno dojita, se bosta tud še ta dva. ti samo zaupaj vase pa po otroku se orientiraj. največ pridobivajo itak prve tri mesece, ko u bistvu res samo jejo in spijo in jim gre res vse na maso. po 4. mesecu nekje je pa čist normalno da pridobi mesečno okol 250 do 300g....




Volga -> RE: Poletna vročina-dojenje-pridobivanje teže (27.8.2009 13:21:53)

Predvsem je pomembno, da dojenje začneš na tisti dojki, na kateri si nehala, če praviš, da se ti zdi, ad samo prednje mleko popije. zadnje je bolj kalorično.




zupancdam -> RE: Poletna vročina-dojenje-pridobivanje teže (27.8.2009 13:41:04)

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Pri 4 mesecih lahko začneš dodajati ali AM ali GH, čudno,da sama nisi opazila,da se otrok ne redi. Jaz bi jo na tvojem mestu tehtala vsaj enkrat tedensko, da vidiš ali je stvar začasna ali ne.



ah dej no, kakšne bedarije. uvaja se po 6. mesecu, vse tiste ki to počnete prej, pač počnete, samo niste pa pediatri in nikakor pristojne za dajanje takih nasvetov.
in tehtanje vsak teden - zakaj pa?!?  da ji bo pol ta tehtnica visela nad glavo kt giljotina, da bo vsa živčna in nervozna in bo čas, k bi mogu bit najlepši minil v eni živčnosti? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

ti jo samo doji, pristavljaj, vročina definitivno naredi svoje, pa zdej se tud verjetno že mal več giblje, miga, mogoč ponoči več spi in se manjkrat doji, čez dan je mogoč bolj žejna in se spet večkrat doji in je posledično manj lačna in se ji ne tolk časa sesat, da bi tud zadnje mleko spila. ampak če normalno lula, kaka, je zadovoljna, zgleda zdrava, ima napeto kožo je živahna, je z njo vse ok. ne rabiš skrbet. dodajanje gh niti ne bo kaj rešlo, takrat otroci začnejo pridobivat še manj, ker to uvajanje glih tolk, da se dojijo manj, sam od korenja in bučk pač ni za pričakovat da bi se otrok blazno redil. dodajnje AM pa je tud nesmiselno, če se 4 mesece uspešno polno dojita, se bosta tud še ta dva. ti samo zaupaj vase pa po otroku se orientiraj. največ pridobivajo itak prve tri mesece, ko u bistvu res samo jejo in spijo in jim gre res vse na maso. po 4. mesecu nekje je pa čist normalno da pridobi mesečno okol 250 do 300g....

tu se pa čisto strinjam, lepo napisano in resnično




melanija -> RE: Poletna vročina-dojenje-pridobivanje teže (27.8.2009 15:29:08)

Hvala za odg.




tasa_m -> RE: Poletna vročina-dojenje-pridobivanje teže (27.8.2009 15:36:48)

Pozdravljena.
Če ti je P. rekla da ni panike, pol te naj ne skrbi. Moja tamala (stara je 6.mes.) se je v 3 mesecih zredila za slaba 2 kg, pa me je tudi full skrbelo kaj bo mi P. rekla. Pa je rekla da ni panike, da lepo pridobiva na teži. Tako da sem pomirjena. Je koliko pač rabi, jaz je prisiljevat ne morem.




Stran: [1]