Ali lahko zahtevam... (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


pety78 -> Ali lahko zahtevam... (25.8.2009 11:44:29)

...zamudne obresti in sicer za sledečo situacijo.

Lani septembra sem naročila h2o sesalec in dodatne krpice. Ker nisem bila zadovoljna, sem ga vrnila v dogovorjenem roku. Res pa je, da sem izmed mislim da 12-ih krpic nazaj pozabila poslati dve ali tri. So me prijazno klicali in opozorili, jaz pa sem to nemudoma vrnila nazaj.
Po dolgem času so mi seveda nakazali denar, ampak nisem vedela, da ga je premalo, ker je moj fant dvignil sesalec in ga plačal. V bistvu so mi za nekaj krpic odšteli skoraj 30 EUR. Jaz sem to opazila šele pred kratkim, ko sem urejala dokumente in videla, da nekaj ne štima. Sem jih poklicala, zatrjevali so, da so od mene dobili samo prvi paket.
Pa sem našla še listek od priporočene pošiljke, ga poskenirala in poslala na mail.
Seveda sem dobila opravičilo, da je prišlo do pomote pri njih in da mi bodo denar vrnili...ampak tega še kar ni. Sedaj pa razmišljam, da bi jim napisala, da zahtevam zamudne obresti, ker je že skoraj eno leto od nakupa. Ali sem mogoče opravičena do njih?




ZmajTolovaj -> RE: Ali lahko zahtevam... (25.8.2009 12:01:24)

Jaz mislim, da mora to pisat v njihovih splošnih pogojih poslovanja. Drugo pa je, za kakšen znesek bi sploh šlo - pri 30 evrih mislim, koliko bi se nabralo obresti? Toliko, da se ti splača? Vem, da gre za princip, ampak vseeno.




pety78 -> RE: Ali lahko zahtevam... (25.8.2009 12:05:44)

Vem, da gre za princip, ampak vseeno.


Točno tako. Jaz jih moram plačati, pa če en dan zamudim s plačilom.
Mislim, da je to določeno z zakonom, ne pa s splošnimi pogoji poslovanja.




ssevin -> RE: Ali lahko zahtevam... (25.8.2009 12:10:16)

Eh, kaj pa vem. Ful bedasto vse skupaj, jaz se s tem ne bi ubadala.




Volga -> RE: Ali lahko zahtevam... (25.8.2009 12:14:55)

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

Eh, kaj pa vem. Ful bedasto vse skupaj, jaz se s tem ne bi ubadala.


Tudi jaz ne, niti pod razno.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (25.8.2009 12:29:32)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




April -> RE: Ali lahko zahtevam... (25.8.2009 12:32:51)

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

...zamudne obresti in sicer za sledečo situacijo.

Lani septembra sem naročila h2o sesalec in dodatne krpice. Ker nisem bila zadovoljna, sem ga vrnila v dogovorjenem roku. Res pa je, da sem izmed mislim da 12-ih krpic nazaj pozabila poslati dve ali tri. So me prijazno klicali in opozorili, jaz pa sem to nemudoma vrnila nazaj.
Po dolgem času so mi seveda nakazali denar, ampak nisem vedela, da ga je premalo, ker je moj fant dvignil sesalec in ga plačal. V bistvu so mi za nekaj krpic odšteli skoraj 30 EUR. Jaz sem to opazila šele pred kratkim, ko sem urejala dokumente in videla, da nekaj ne štima. Sem jih poklicala, zatrjevali so, da so od mene dobili samo prvi paket.
Pa sem našla še listek od priporočene pošiljke, ga poskenirala in poslala na mail.
Seveda sem dobila opravičilo, da je prišlo do pomote pri njih in da mi bodo denar vrnili...ampak tega še kar ni. Sedaj pa razmišljam, da bi jim napisala, da zahtevam zamudne obresti, ker je že skoraj eno leto od nakupa. Ali sem mogoče opravičena do njih?


ne, temveč upravičena.




pety78 -> RE: Ali lahko zahtevam... (25.8.2009 12:35:22)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

Eh, kaj pa vem. Ful bedasto vse skupaj, jaz se s tem ne bi ubadala.


Tudi jaz ne, niti pod razno.


enako. bi bla zadovoljna ze, ce bi dobila tistih 30 EUR nazaj.



A resno ve to, al kaj? No, v bistvu je 36,28 EUR in meni se to ne zdi mal. Da bi to pustila kar tako, pač naj ma top shop, saj itak ni velik...Uf, dobre ste. Meni je pa vsak euro pomemben in raje otrokoma kupim kaj za obleči.




April -> RE: Ali lahko zahtevam... (25.8.2009 12:44:42)

Itak, ti že v osnovi pri razvezi pogodbe dolguje obresti. Namreč tista, ki je pri razvezi dolžna vrnit denarni znesek dolguje obresti od dneva prejema do plačila. Zamudne obresti so pa spet svar zase...




TomTaylor -> RE: Ali lahko zahtevam... (25.8.2009 12:57:39)

obresti pride za slabe 4 evre, kar je skupaj znaša malenkost čez 40 evrov.

Jz se za obresti sicer ne bi bunila, ampak tistih  36 evrov pa tudi ni tako malo, da bi jih kar šenkala, še najmanj top shopu.

Napiši jim dopis, obrazloži situacijo, predloži dokazila in zahtevaj vračilo preostalega dela kupnine in določi rok za vračilo, z navedbo, da boš v nasprotem primeru zahtevala plačilo zakonskih zamudnih obresti oz. da se boš primorana obrniti na ustrezne tržne inštitucije.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (25.8.2009 13:44:08)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




ZmajTolovaj -> RE: Ali lahko zahtevam... (25.8.2009 20:52:44)

Ne, jaz jim ne bi pustila tistih 30 eur, bi pa zamudne obresti verjetno tudi bolj mimogrede omenila v dopisu. 




2ursae -> RE: Ali lahko zahtevam... (25.8.2009 21:37:48)

ja, seveda si upravičena do zamudnih obresti - od dneva, ko so prejeli izjavo, da želiš vrniti sesalec. od tega dne je namreč vsaka stranka dolžna vrniti drugi, kar je prejela. Glede na to, da imaš ti do top-shopa denarno terjatev, ti pripadajo zamudne obresti od dneva, ko je top-shop s svojo izpolnitvijo prišel v zamudo, to pa je dan po prejemu tvoje izjave. ne glede na to, kdaj si vrnila sesalec in kaj se je dogajalo s temi dodatnimi krpicami.




Stran: [1]