NAsvet - potujem po Italiji (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


pridna*punčka -> NAsvet - potujem po Italiji (24.8.2009 8:03:00)

Lp.
Jutri odhajamo v Italijo.
Ogledat si gremo Safari,Rim - kolosej,toskano...

Ima katera kak predlog kaj se da še ogledat? Da je zanimivo za 3 letnika?!




viv_ -> RE: NAsvet - potujem po Italiji (24.8.2009 8:59:40)

Uf, mate pa natrpan program...

Za koliko časa pa greste?




pridna*punčka -> RE: NAsvet - potujem po Italiji (24.8.2009 9:19:24)

1 teden.




viv_ -> RE: NAsvet - potujem po Italiji (24.8.2009 9:32:21)

Jaz bi šla en krog Toscana, 5 terre in Genova, pa je ravno fajn za en teden...

Recimo greste 1. dan do Lago di Garda in si pogledate Verono (ima tudi Kolosej), Zoo Safari in mogoče še kakšen park ob gardskem jezeru.

Potem greste do Toscane in si pogledate manjša mesteca, Lucca, San Gimignano, Volterra in za konec še Pisa.

Od Pise greste potem na Cinque Terre, je fajn, se kombinira ladjica in vlakec, raztezajo se med La Spezio in Genovo - rabiš tam 2 dni.

Za konec pa še Genova - kjer je zelo zelo lep akvarij.




pridna*punčka -> RE: NAsvet - potujem po Italiji (24.8.2009 9:37:05)

Hvala. Še katera kaj?





Pika Zoja -> RE: NAsvet - potujem po Italiji (24.8.2009 10:13:53)

A to ti ni dosti? Meni je to za 3-letnika vec kot dovolj, kar je viv napisala.




Nika v službi -> RE: NAsvet - potujem po Italiji (24.8.2009 11:20:54)

No, meni pa je to čisto preveč. Mi ponavadi obdelamo zgolj eno področje - torej Toscana, Cinque Terre, samo Rim, ipd. Saj imaš recimo zgolj Rim dovolj za nekaj dni, če hočeš vse glavne znamenitosti videt, no. Sploh pa s 3-letnikom! Glede na to, da greš v lastni režiji (predvidevam), bi jaz temeljito premislila in selekcionirala kraje in področje.

Če mene vprašaš, bi se jaz v tem času orientirala na Toscano - Firenze, Pisa, Lucca, San Gimignano, Volterra, pa še kup manjših krajev vmes.

Srečno in uživaj, kjer koli že boš, Italija je krasna!




viv_ -> RE: NAsvet - potujem po Italiji (24.8.2009 13:22:20)

Sicer ima Nika prav, ja... to je ful stvari. Odvisno kolk ste navajeni hodit okrog.





Nika v službi -> RE: NAsvet - potujem po Italiji (24.8.2009 15:01:12)

Ma, poglej, mi smo vajeni hodit naokrog, pa je nek takle "oddih" oz. popotovanje za našo skoraj 4-letnico čisto preveč naporen. Mi smo bili v Toscani cel teden, rentali hiško in potem delali izlete - vsak dan v drug kraj, tako na izi, da smo kraj in utrip užili, poiskali smo tudi otroška igrišča in vse tiste zanimivosti, ki so zanimive tudi malim bučkam. Dejstvo je, da 3- ali 4-letnik od takega popotavanja nima veliko, še manj pa, če je natempirano vse na ure in minute. Zame to, da na spisku odkljukaš mesto in rečeš, da si bil tam, pač ne odtehta doživetja.




amaya -> RE: NAsvet - potujem po Italiji (25.8.2009 20:39:35)

assisi




Stran: [1]