pleskanje??? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


matejchy -> pleskanje??? (22.8.2009 12:31:47)

Ne vem kaj bi nardila, eno sobo bi bilo potrebno prepleskati saj je bila polepljena s postri, zdej se pa vse pozna od selotejpa. Js bi se tega kr sama lotla, da nebi najemala kerega malarja pa pol še velik plačala. Kaj pa ve, ste se že kdaj same lotle pleskanja?




Anonimen -> RE: pleskanje??? (22.8.2009 12:34:29)

Sva že sama pleskala, ja. Nobenega problema. Vzela sva jupol, noter zlila malo dipija in zmešala. Brez skrbi.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




blaža -> RE: pleskanje??? (22.8.2009 12:35:01)

Jaz sem celo naše stanovanje prepleskala, preden smo se vselili. Ene 100 kvadratnih metrov.

Pred dvema dnevoma sem pa pobarvala kopalnico. Mi imamo celo stanovanje v barvi.

Pogoj, da se da lepo pleskat, je ravna stena oz zid. Vse je treba postrgat dol in steno zbrusit v kolikor ni ravna. Ravno tako, če je preveč barv od prej na steni, je treba vse dol vržt, ker če ne stena ne bo nikoli gladka kot steklo.

Še eno priporočilo, Če želiš, da je stena res galdka pol je fajn valjček iz pene ( spužve). pol se res ne pozna nič sledi od pleskanja, seveda pod pogojem, da je že setna v osnovi dobro narejena.




blaža -> RE: pleskanje??? (22.8.2009 12:36:25)

Mi smo za kopalnico kupli ful dobre barve. Smo pa kupli v Obiju in imaš tam res vse sorte. Ta, ki smo jo uporabli mi je že zmešana in dodaš samo vodo, nič v belo barvo pigment,... Samo razredčiš in barvaš.




matejchy -> RE: pleskanje??? (22.8.2009 12:41:34)

Hvala




blaža -> RE: pleskanje??? (22.8.2009 12:46:35)

da lažje odstraniš lepilo od lepilnega, lahko na roke tudi malo pobrusiš, samo zelo previdno z res najbolj " ta tankim" brusilnim papirjem. samo, če imaš stene vse recej hrapave, pol raje ne, ki tam, kjer boš brusla bo gladko, drugod pa ne.




maya2 -> RE: pleskanje??? (22.8.2009 12:52:26)

midva vedno vse pleskava sama... letos sva vse prostore osvežila z barvami trend so dokaj intenzivne zato sva z barvo prepleskala le eno steno
http://www.jub.si/izdelki/notranje-barve/jupol-trend-1862/ barve so že pripravljene, če moraš kdaj kasneje popravljati z dipijem ne boš nikoli ujela enakega odtenka.... ampak teli odtenki tule niso ravno realni, preveri v trgovini
Lep pozdrav




matejchy -> RE: pleskanje??? (22.8.2009 12:54:40)

Hvala




KIKI**** -> RE: pleskanje??? (22.8.2009 14:14:25)

Jaz s tem nimam težav, ker je mož malar, kljub temu pa barvam tudi sama.

Mi se trenutno poslužujemo dekorativnih materialov, ki so na vodni osnovi, a kljub temu pralni. Nam je to všeč in ravno zdaj možek otrokoma ureja sobice, mmm kak bo lepo.

Če bi znala prilept sliko bi za material, ki ga imamo v kopalnici na stropu, pa v spalnici, pa še nekaj kar je delal pri kolegih. Sicer pa nekomu je všeč belina, drugemu barve, tretjemu spet kaj drugega. Stvar okusa. Je pa fajn sam delat, sam traja preden kako dekorativo narediš.

Fajn prebelite ;)




Hope2 -> RE: pleskanje??? (22.8.2009 14:26:57)

Sama prepleskam kako barvno steno, cele bajte pa ne. Pleskanje mi je v užitek[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




5ra_28 -> RE: pleskanje??? (23.8.2009 16:55:07)

Midva sva letos, ko sva se selila v novogradnjo, sama pleskala. Sva njaprej naročila malarja, potem pa se mi ni dan obiska ni javil.[sm=zmeden.gif]
No, pa sva šla kupit barve v Bauhaus (strojno mešanje), pa sva vse sama polepla robove in prepleskala. Izpadlo je super, pa še ponosna sva bila. Je pa res, da je bila novogradnja in so bile stene ravne. Če niso, moraš najprej vse odstranit in po potrebi zakitat.
Sva pa na koncu za vse valčke in vse malenkosti dala isto denarja, kot je malar rekel ceno.[sm=smiley36.gif]




Stran: [1]