Dojenje in previjanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


janja.k -> Dojenje in previjanje (17.8.2009 14:52:57)

Ojla! Zanima me, ali se vam zdi boje otroka (star 3 tedne) najprej previti in potem nahraniti ali obratno. Ali ga previjete po vsakem hranjenju?
Hvala in LP




Katy78 -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 15:05:59)

Jaz sem ga vedno previjala pred hranjenjem, zato da ga nisem s polnim trebuščkom premetavala po previjalni (pa še polival je rad kot majhen dojenček), poleg tega je pa zraven velikokrat zaspal in bi ga potem s previjanjem prebudila. Meni se zdi pred hranjenjem veliko bolj primerno. Če je bila pa kdaj lakota prehuda, sem ga pa pač potem previla.

Sem ga pa previjala pred vsakim hranjenjem, edino ponoči sem previjanje izpustila, ker je jedel napol v spanju in bi ga s previjanjem popolnoma predramila.




anika87 -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 15:19:29)

Nejc je na vsake 2-2,5 ure, previjam pa ga malo manjkrat kot na vsake toliko, razen če je vmes pokakan, drugače ga previjm ko se mi pač zazdi, da je plenička "pretežka". Od začetka sem ga začela previjat pred vsakim dojenjem, potem mi je začel kakat med obrokom, pa sem začela po, zdaj pa ga kar tako, ko se mi zazdi.
Ponoči ga tudi ne previjam, od začetka sem ga, pa so mi rekli, da naj ga ne in zdaj ga ne, mu pa dam večjo pleničko (4-9, čez dan pa 3-6, ker ima komaj 4200 g).
Kožo ima ful lepo, umivam ga samo z vodo, razen ko smo zunaj, uporabim robčke.




anika87 -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 15:20:06)

Aja, pa tut mazat sem začela minimalno, 1x na dan al pa včasih še to ne, se mi zdi, da ma lepšo kožo, ko nič ne namažem... bolj diha. 




miapia -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 15:24:22)

IZVIRNO SPOROČILO: janja.k

Ojla! Zanima me, ali se vam zdi boje otroka (star 3 tedne) najprej previti in potem nahraniti ali obratno. Ali ga previjete po vsakem hranjenju?
Hvala in LP

Kakor želiš in kakor dojenčku bolje ustreza. Jaz sem poskusila vse - prej, med dojenjem, po. Ker je polivala, sem jo do uvajanja GH previjala pred flaško, pa tudi takrat, ko sem zavohala, da je pokakana. Sedaj pri skoraj 8 mes jo previjam kake pol ure po obroku, ker če se pokaka, se pokaka takrat.




liliana -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 15:29:42)

Jaz sem jo previjala po hranjenju.....mi je enkrat, ko sva se s pediatrinjo malo menili o tem, ta omenila, da je za otroka grozen šok, da ko se lačen zbudi in mu ne daš hrane ampak ga še 10 minut matraš s previjanjem.....




Hope2 -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 15:52:25)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz sem jo previjala po hranjenju.....mi je enkrat, ko sva se s pediatrinjo malo menili o tem, ta omenila, da je za otroka grozen šok, da ko se lačen zbudi in mu ne daš hrane ampak ga še 10 minut matraš s previjanjem.....



Tako sem jaz razmišljala, zato je najprej jedel, potem pa previt.




Anonimen -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 15:55:26)

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz sem jo previjala po hranjenju.....mi je enkrat, ko sva se s pediatrinjo malo menili o tem, ta omenila, da je za otroka grozen šok, da ko se lačen zbudi in mu ne daš hrane ampak ga še 10 minut matraš s previjanjem.....



Tako sem jaz razmišljala, zato je najprej jedel, potem pa previt.



ja, men je tud to logično, sam naš je začel pri enem mescu polivat, pa to ni blo izvedljivo - tko da se je kr navadil in je potrpežljiv tudi zdaj, ko se zjutraj vstaneva, se najprej oblečeva, potem pa zajtrkujeva




miapia -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 15:55:44)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz sem jo previjala po hranjenju.....mi je enkrat, ko sva se s pediatrinjo malo menili o tem, ta omenila, da je za otroka grozen šok, da ko se lačen zbudi in mu ne daš hrane ampak ga še 10 minut matraš s previjanjem.....



Bo verjetno držalo, če se dojenček joka. Naša je pa na previjalni pozabila na vse, tudi na lakoto, ker ji je tam tak žur in se ni nič jokala, pa smo jo zato brez težav previjali pred hranjenjem.




end1 -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 15:59:15)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz sem jo previjala po hranjenju.....mi je enkrat, ko sva se s pediatrinjo malo menili o tem, ta omenila, da je za otroka grozen šok, da ko se lačen zbudi in mu ne daš hrane ampak ga še 10 minut matraš s previjanjem.....



tud jaz sem tako delala, pa še po vsakem dojenju sta se oba pokakala.




miapia -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 15:59:30)

IZVIRNO SPOROČILO: nya


ja, men je tud to logično, sam naš je začel pri enem mescu polivat, pa to ni blo izvedljivo - tko da se je kr navadil in je potrpežljiv tudi zdaj, ko se zjutraj vstaneva, se najprej oblečeva, potem pa zajtrkujeva

Pri nas je tudi bilo tako. Tudi sedaj se zjutraj naprej umijemo in oblečemo, nato jemo. Ko se dojenček enkrat zapomni rutine, je potem tudi bolj potrpežljiv, če ve, da bo za previjanjem sledilo mleko.




Anonimen -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 16:04:32)

miapia - se strinjam




laura28 -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 16:13:43)

Jaz sem ga vedno previla po hranjenjum, ker se je običajno takrat tudi pokakal, sicer pa od potrebe. Ponoči  sem ga morala  običajno tudi vsaj enkrat previt. Itak je bil pa naš zmeri preveč lačen, da bi ga šla najprej previt pol pa nahrant, samo v nujnih primerih je blo to, pa takrat sva "oba trpela", moja ušesa in njegov želodec[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 




Katy78 -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 16:18:14)

Pri nas mali spi od 20h pa do 6h in je zagotovo že precej lačen ko se zbudi, pa ga zjutraj vedno najprej umijem, previjem in preoblečem, pa ni prav nič siten in neučakan. Tako smo se navadili in nam popolnoma odgovarja. Pa tudi kot majhen dojenček ko je jedel na 3 ure, je bilo zelo redko, da bi ga morala zaradi lakote previjat pred hranjenjem, tako da pri nas ni bilo prav nobenih travm ali šokov.




Najaa -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 17:35:26)

Najprej sem jo previla, potem nahranla. Otrok hitro skapira vrstni red.
Edino ko je polivala, sem jo previla vmes med hranjenjem, da se ni na enkrat najedla.




daisyb -> RE: Dojenje in previjanje (17.8.2009 21:38:04)

jaz sem ga na zacetku tudi vedno prej previla. sedaj ima dva meseca pa ga po navadi previjem prej...vsakic predno ga nahranim...razen ponoci ga po navadi ne previjam....razen, ce je polulan skoz oblekico ali pokakan. ce ga ze ponoci pol ga tud prej, ker drugace ga pol po hranjenju sam zbudim s previjanjem.

cez dan pa..ce zacne ze ful tecnarit al jokat, da je lacen..pol ga pa previjem po hranjenju.







Stran: [1]