široko povijanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


salcka -> široko povijanje (10.8.2009 13:28:45)

da ali ne?
kako dolgo?
ni preveč mučeniško pri 30 stopinjah otroku dajat na rit še tri plenice dodatno?




smej -> RE: široko povijanje (10.8.2009 13:34:42)

Če je bil UZ kolkov vredu potem široko previjanje ni potrebno.Drugače pa se široko previja 3 mesece in nato sledi kontrola kolkov.




tikatonka -> RE: široko povijanje (10.8.2009 13:53:32)

Ali vam niso naredili UZ že v porodnišnici? Mi smo že v porodnišnici povijali samo v pamperske. Če pa UZ ni ok pa je treba široko povijat do naslednje kontrole, UZ pri treh mesecih.




zmajaz -> RE: široko povijanje (10.8.2009 13:53:40)

IZVIRNO SPOROČILO: smej

Če je bil UZ kolkov vredu potem široko previjanje ni potrebno.Drugače pa se široko previja 3 mesece in nato sledi kontrola kolkov.


Tako je. Široko povijaš samo, če so ti to naročili v porodnišnici, ker kolki niso bili v redu, sicer pa ni potrebno.




onur -> RE: široko povijanje (10.8.2009 15:02:39)

četudi so kolki ok ob porodu, so bili tudi že čez 3 mesece na kontroli lahko slabši, če je bila pamperska. jaz bi široko povijala (sem 4 mesece, ker kolki niso bili ok), saj je najprej zdravje pomembo. kolk pa se prve tri mesece najbolj intenzivno oblikuje.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (10.8.2009 15:46:19)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Taddy78 -> RE: široko povijanje (10.8.2009 16:08:11)

Naš je imel ob rojstvu oba kolka 1B...povijala sem ga v pampersko, 2 plenici zloženi v pravokot-na debelo, plenica zložena v zmajčka in še povijalna plenica, tako da je res bil kot rambo.
Pri 1.5 mesecih smo imeli prvo kontrolo (nisem resno jemala širokega previjanja in ga niti nisem pravilno previjala) in je en bil vredu drugi ne, pri 3.mesecih pa je bilo OK.
S tem da je ravno bila tam tudi ena mamica, katero je zdravnik kar konkretno nadr, saj ga je narobe previjala in je imel ful slabe kolke. Drl se je kdo ji je to pokazal in če bi rada da otroka obesijo na tisti obroč...mi je bilo kar malo hudo...





anika87 -> RE: široko povijanje (10.8.2009 17:17:58)

Tudi Nejc je imel po porodu na UZ izvid 1B, vendar so nam rekli, da široko povijanje za 1A in tudi 1B ni potrebno, mislim, da naj bi bilo za 2A in 2B.
Tako, da ga nisem še nikoli široko povila.




Taddy78 -> RE: široko povijanje (10.8.2009 17:24:34)

Se mi zdi  odkar sem rodila, da se je v teh letih marsikaj spremenilo glede širokega povijanja. Takrat so recimo v Mb porodnišnici vsi otroci, četudi so imeli kolke 1A,morali biti široko poviti (ne tako na debelo kot moj). Kolegica ki je pred kratki rodila je rekla, da ji ni potrebno...




anika87 -> RE: široko povijanje (10.8.2009 17:35:29)

Saj se itak vse spreminja s časom... Ne vem kako je drugje, meni so rekli, da je 1B ok, da ni treba... Včasi pa so vsem povijali, a ne...
Otroke se pa itak že vsako leto po novem vzgaja...




salcka -> RE: široko povijanje (11.8.2009 11:05:52)

moja je imela kolke 1a in 1b.
široko sem jo povijala 6 tednov... potem smo šli na morje in v tisti vročini res ne bi bilo "humano", da bi imela moja pupa poleg pamperske še tri plenice okrog riti navite. ko itak najbolj uživa, če nima nič na sebi (plenice mislim).
čez 14 dni imamo slikanje.
upam, da bo vse OK.




evica23 -> RE: široko povijanje (11.8.2009 13:34:41)

Prvo sem tri mesece, ker je imela en kolk 1b, pa je bilo potem itak ok. Drugo pa en mesec ker je imela oba kolka 1a. Pravijo da je tudi zaradi hrbtenice dobro če povijaš, da se tako otrok ne zvija ko ga pestuješ. Ma vsaka porodnišnica "fura" svojo.




Taddy78 -> RE: široko povijanje (11.8.2009 14:05:20)

Če katero zanima na tem linku je slikica kako "široki"smo bili [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

http://tadeja28.moj-album.com/album/3707757/?os=3708002




soncica01 -> RE: široko povijanje (12.8.2009 22:18:18)

mi smo široko povijali do starosti treh mesecev. Splačalo se je, sedaj ima oba kolka 1A. Torej ni dvoma, previjala bi še enkrat, če bi tako rekli na otroški ortopediji.




Stran: [1]