ZAPRTJE (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


škampek -> ZAPRTJE (10.8.2009 7:15:49)

Lepo pozdravljeni,

Sem mamica dvo mesečne Mance, zanima pa me naslednje:

Do pred štirinajst dni smo imeli vsako pleničko pokakano, nato pa ne več. Nato je blato odvajala le enkrat dnevno. Danes pa je že tretji dan ko ni bila nobena plenička pokakana. Sicer sem prebrala da lahko dojeni otroci blata ne odvajajo tudi par dni. Ali mi lahko kdo odgovori in pomaga s svojimi izkušnjami.

Sicer pa se samo dojiva!

Hvala za odgovore in pomoč! Pa lep dan vsem!!!




urška -> RE: ZAPRTJE (10.8.2009 8:13:37)

če se samo dojita, če punčka nima napetega trebuščka in ni jokava in razdražena, potem naj te zaenkrat ne skrbi. 




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (10.8.2009 13:00:31)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




jancika -> RE: ZAPRTJE (10.8.2009 23:12:22)

pri nas imamo tudi problem z zaprtjem. Po 6 tednih se je začelo na 3 dni, potem že tudi na 4 dni, danes pa je 9 dan ko ni kakala. Stara je 3 mesece. Poklicala sem pediatra in pravi tako kot urška, da če ne joče, če nima trdega trebuščka in če normalno je, se lahko čaka tudi 14 dni. Menda imajo veliko primerov, ko dojenčki - dojeni - kakajo na 10,11 dni.
Ker vem, da moja prehrana vpliva na mleko, jem takšno hrano, da jaz odvajam tudi 2-3 x na dan, mala pa nič.
Bomo še počakali.




lino -> RE: ZAPRTJE (11.8.2009 12:14:08)

Moj 2 meseca star sinek ima iste težave in sva prav tako dojena...kaka na 3-4 dni in se mu že kar vidi, da bi rad ven spravil. Pomaga mu tako, da mu dam sladkan čaj (samo izjemno kadar ne more kakat)...menda mu lahko daste tudi kakšno žličko postanega donata (brez mehurčkov) in gre lažje (nasvet patronažne)...upam, da vam uspe[sm=smiley1.gif]




blanč -> RE: ZAPRTJE (11.8.2009 12:53:37)

Ja, najboljše zdravilo so sladkane kamilce in pa zluftan donat. Pomaga pa tudi masaža trebuščka in  krožno masiranje okrog "luknjice za kakat:)" je uspeh sigurno tu.




meduzica -> RE: ZAPRTJE (11.8.2009 13:28:25)

mi smo imeli isto situacijo. 2 meseca vsaka plenička pokakana potem 8 dni nič (do 7 dni je "normalno" pri dojenem otroku).

dali smo mu glicerinsko svečko (ker je res že hudo trpel od črvinčenja) in je naslendji dan kakal.

Od takrat kaka približno 1x na dan (star je 3m in 10d), je pa kakec čisto spremenjen bil takrat (prej je bil tak čisto mehek oranž potem pa rjav in bolj gost)

P mi je svetovala naj JAZ spijem 2 dcl donata vsako jutro.




mama11 -> RE: ZAPRTJE (11.8.2009 13:56:58)

Moja ima 2,5 meseca in se je že 3x zgodilo, da po cel teden (7) dni ni kakala. Pri izključno dojenem otroku naj to ne bi bilo nič hudega, lahko traja tudi do 10 dni. Patronažna sestra mi je svetovala, da ji po 7 dneh dam masleno svečko, ampak zaenkrat je še vedno 7. dan kakala.

Masleno svečko oblikuješ iz masla (ne margarine), slaba 2 cm dolgo in cca. pol centimetra debelo. Za 10 min jo daš v zmrzovalnik in jo vstaviš. Delovalo naj bi kar hitro.




Stran: [1]