RE: Besna na Bohinj (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


liliana -> RE: Besna na Bohinj (10.8.2009 11:19:17)

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo



Ja in to gre iz generacije v generacijo še iz Prešernovih cajtov, pa se itak sploh ne spomnejo resničnih vzrokov. Mam pa že raje, da me Hrvati postrani gledajo, kot pa Slovenci. Na to zadnje sem presneto alergičen.
Poznam dve super Bohinjki in oni dve sta mi dali veliko upanje v tiste konce, ki so roko na srce eni najlepših v Sloveniji, samo taki štosi mi pa dvignejo pritisk in pol še jamrajo, kako turizem ne šiba.


Ah...daj no...zdaj pa malo pretiravaš.....na take lj srajce, ki so vsepovsod drugje razen v Ljubljani ogrožene,  sem pa  tudi jaz alergična, pa nisem Gorenjka.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Sicer pa v Ljubljani in Mariboru ti pa pajek tudi takoj avto odpelje......pa ga tudi ne zanima, če si šel v bolnico in nisi dobil parkplaca drugje in si tričetrt avta stlačil v parkirni prostor, ena guma od avta pa je stala na prehodu za pešce......




Taula -> RE: Besna na Bohinj (10.8.2009 12:45:54)

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: anetka

Dejstvo je, da je Bohinj v območju Triglavskega narodnega parka in vsega območja ob jezeru pa res ne morejo ograditi z ograjami. In ja, pravilno da so kazni, ker počasi se moramo naučiti, da se parkira tam, kjer so za to predvidena mesta. Tudi mi gremo velikokrat v Bohinj pa pač plačamo parkirnino. Če je ne bi, vemo, kaj bi sledilo.
To, da samo LJ tablice dobijo kazni, pa sploh ni res. Vsi po vrsti, in je prav.
Pa veliko upeha s pritožbo, čeprav dvomim, da bo uspela. Samo tistih 8 dni, v kateri bi lahko plačala po manj, bo minilo, pa bo treba polno kazen plačat..

Ma ja, moj sodelavec se je ustavil ob cesti, ker je žena previjala njunega dojenčka, pa so mu na licu mesta usekali kazen. Marsikateremu vikendašu so že pisali listke na njegovi lastni parceli. Tam so še zelo daleč od turizma in ja, na Ljubljanske srajce so tam alergični, žal.


Poznam tam redarje, in verjemi kazni pišejo vsem. Samo Lj srajce se najbolj pritožujejo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Če lepo rečeš se da vse zmeniti, če pa stokaš in težiš pač je kar je.




kalbo -> RE: Besna na Bohinj (10.8.2009 14:13:47)

Ja, kazni pišejo tud na privat parcelah oziroma vsepovsod. Ja mende se pa res glih Ljubljanske srajce najbolj pritožujejo. En pristni štajerc bo pa redarja, ki mu napiše glupo kazen kušnil na lička, pa ga povabil na pir. Rad bi to videl, res.




TaRe* -> RE: Besna na Bohinj (10.8.2009 17:26:50)


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja, kazni pišejo tud na privat parcelah oziroma vsepovsod. Ja mende se pa res glih Ljubljanske srajce najbolj pritožujejo. En pristni štajerc bo pa redarja, ki mu napiše glupo kazen kušnil na lička, pa ga povabil na pir. Rad bi to videl, res.



ja,enkrat se je baje celo zgodilo,da je redar kazen napisal bohincu,ki je na svoji parceli pustu avto...ja,takle mamo




jar -> RE: Besna na Bohinj -> bodi besna nase (10.8.2009 18:04:00)

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

Resnično! Danes sva s fantom šla v bohinj oz. pač malo hodit na savico, pol pa sva se še ob jezeru ustavila (lesena ograja se je nehala, bil je en velih gruščast plac, isti kot kako postajališče ob cesti in klopca) in šla h vodi. prideva nazaj in naju čaka kazen.



To je zato, ker ti misliš, da je parkiranje dovoljeno povsod kjer ni prepovedano.

Dejstvo je, da je parkiranje prepovedano povsod, kjer ni dovoljeno.

In če ti nisi videla table TNP še ne pomeni, da je ni oz. da nisi v TNP.

...

Kdo si upa ob avstrijskem jezeru parkirarat avto tam, kjer ni table "P" kot parking?????




Leela -> RE: Besna na Bohinj -> bodi besna nase (10.8.2009 18:38:40)

Ja v Sloveniji bo kmalu tako kot drugje, vse bo treba plačat. Tudi lep razgled. Nič ustavljanja, kaj šele parkiranja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] .

Zdaj razumem zakaj Italijani ustavljajo sred ceste. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Z enodnevnim turizmom ni nič narobe. Pač gužva, boh pomagej. Eni s tem zaslužjo, drugi imajo samo težave.
Mene skoraj vsak dan kakšen turist vpraša za pot. Bom kar računat začela [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] .


Sem se spomnla, da moram hitro do Bohinja skočit, dokler še lahko brezplačno pridem do jezera.




rija -> RE: Besna na Bohinj -> bodi besna nase (10.8.2009 18:39:15)

IZVIRNO SPOROČILO: jar

Kdo si upa ob avstrijskem jezeru parkirarat avto tam, kjer ni table "P" kot parking?????


priznam. jaz ne.




Pika Zoja -> RE: Besna na Bohinj -> bodi besna nase (10.8.2009 18:40:53)

IZVIRNO SPOROČILO: jar

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

Resnično! Danes sva s fantom šla v bohinj oz. pač malo hodit na savico, pol pa sva se še ob jezeru ustavila (lesena ograja se je nehala, bil je en velih gruščast plac, isti kot kako postajališče ob cesti in klopca) in šla h vodi. prideva nazaj in naju čaka kazen.



To je zato, ker ti misliš, da je parkiranje dovoljeno povsod kjer ni prepovedano.

Dejstvo je, da je parkiranje prepovedano povsod, kjer ni dovoljeno.

In če ti nisi videla table TNP še ne pomeni, da je ni oz. da nisi v TNP.

...

Kdo si upa ob avstrijskem jezeru parkirarat avto tam, kjer ni table "P" kot parking?????


Tocno tako. Po tej logiki lahko vsak, ki nima kam parkirat, parkira direkt na mojo zelenico, ker nimam oznake prepovedano parkiranje?




LoCa -> RE: Besna na Bohinj -> bodi besna nase (10.8.2009 19:19:04)

IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

IZVIRNO SPOROČILO: jar

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

Resnično! Danes sva s fantom šla v bohinj oz. pač malo hodit na savico, pol pa sva se še ob jezeru ustavila (lesena ograja se je nehala, bil je en velih gruščast plac, isti kot kako postajališče ob cesti in klopca) in šla h vodi. prideva nazaj in naju čaka kazen.



To je zato, ker ti misliš, da je parkiranje dovoljeno povsod kjer ni prepovedano.

Dejstvo je, da je parkiranje prepovedano povsod, kjer ni dovoljeno.

In če ti nisi videla table TNP še ne pomeni, da je ni oz. da nisi v TNP.

...

Kdo si upa ob avstrijskem jezeru parkirarat avto tam, kjer ni table "P" kot parking?????


Tocno tako. Po tej logiki lahko vsak, ki nima kam parkirat, parkira direkt na mojo zelenico, ker nimam oznake prepovedano parkiranje?



da ti odgovorim: ne.  IN NE, ZAKAJ BI KDO PARKIRAL NA ZELENICO? A JE KDO O KAKI ZELENICI GOVORIL? NA ZELENICE ITAK NOBEN NE BI SMEL PARKIRAT, AL JE TVOJA AL PA JAVNA. TOREJ KAJ JE TVOJ POINT?
tut vem kje so meje tnp-ja, sem od malh nog že to vedla, tko da modrovat o tem res je brezveze, očitno nimaste pametnejšega za povedat.
stvar je pač zgledala kot postajališče, isto identično kot ob cestah, kjer so urejena postajališča za avte, ne pa neko divje postajališče, ki nastane ker se vsi tam parkirajo tudi če ne bi smeli. pa **** sej smo odrasli, ne?
na b. jezero sem pa na žalost šla pa me tam resnično ne bodo več vidli (itak nisem masovna turistka, tolk za v vednost, sem pa slovenka in mislim da imam pravico hodit v naravo lastne države). pa ne zaradi ene kazni, ampak zaradi takih debilizmov in zato, ker me jezero tudi nikoli ni zanimalo, ampak so me gore. te pa najbrž niso od občine bohinj, sam izbire pa človek ravno nima, če mu ni dana? če bi vedla da se ne sme parkirat tam pač ne bi. v čem je torej problem?
in vse k ste tolko pametne - slišala sem zdej še mariktero zgodbo o b. j., da je clo tko daleč lahko gre, da ljudje k majo tam bajto zarad nevemčesaže nisomogli pred lastno bajto parkirat i so pač v bližini. in dobili kazen. ker jim je občina onemogočla pridet do svoje hiše. TAKLE MAMO.
aja še to, tnp-ja sta očitno 2: eden je stran trente in bovca, kjer živa duša nima težav. druga je pa pač gorenjska stran, kjer je zgodba pač drugačna.





LoCa -> RE: Besna na Bohinj -> bodi besna nase (10.8.2009 19:24:19)

ŠE ENKRAT, ZA VSE KI NE ZNATE BRAT: UREJENO POSTAJALIŠČE S KLOPCO. JA? razmišljajte kot normalen človek pa boste razumele kaj mislim. če bi bil tam znak da se ne sme, ne bi. ker ga ni bilo, sem bla prepričana, da se sme. ker se povsod v takem primeru sme.
danes očitno nobeden nič ne razume.in 20 evrov je najmanjši problem, se gre za princip.




sonchek -> RE: Besna na Bohinj (10.8.2009 19:45:01)

IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR


IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

Resnično! Danes sva s fantom šla v bohinj oz. pač malo hodit na savico, pol pa sva se še ob jezeru ustavila (lesena ograja se je nehala, bil je en velih gruščast plac, isti kot kako postajališče ob cesti in klopca) in šla h vodi. prideva nazaj in naju čaka kazen.

Najbolje, da drugič ne pridete v Bohinj, ker je že itak preveč drena ravno od enodnevnih turistov.

to pa je prijaznost...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




TomTaylor -> RE: Besna na Bohinj -> bodi besna nase (10.8.2009 22:10:19)

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

ŠE ENKRAT, ZA VSE KI NE ZNATE BRAT: UREJENO POSTAJALIŠČE S KLOPCO. JA? razmišljajte kot normalen človek
pa boste razumele kaj mislim. če bi bil tam znak da se ne sme, ne bi. ker ga ni bilo, sem bla prepričana, da se sme. ker se povsod v takem primeru sme.
danes očitno nobeden nič ne razume.in 20 evrov je najmanjši problem, se gre za princip.



Če je šlo za prostor za katerega trdiš, da je urejeno postajališče s klopco, bi moral po prometni signalizaciji pred njim stati tale znak: [image]http://www.signaco.si/znaki/obvestila/obvest66.jpg[/image]
če tega znaka tam ni bilo, gre tvoj princip lahko kar rakom žvižgat. Vsaka klopica in postajališče namreč še ne pomenita,da smeš tam parkirati svoj avto. Še najmanj pa v TNP-ju.

Občinsk odlok mora biti v skladu z veljavno zakonodajo, objavljen pa v Ur.l.RS, kar na splošno pomeni, da je javno znan. Ne moreš se izgovarjati na to, da ne veš za to odlok. To ni problem občine in občinskega redarstva. To je žal samo tvoj problem.

Mislim, da ne gre za princip ampak bolj za prizadet ponos, hkrati pa za nespoštljiv odnos do določil Triglavskega narodnega parka, ker ni dovolj, da veš kje so meje TNP-ja, bistvo je, da veš, kako se v njem obnašat.





Primoza -> RE: Besna na Bohinj (10.8.2009 22:20:15)


IZVIRNO SPOROČILO: sonchek

IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR


IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

Resnično! Danes sva s fantom šla v bohinj oz. pač malo hodit na savico, pol pa sva se še ob jezeru ustavila (lesena ograja se je nehala, bil je en velih gruščast plac, isti kot kako postajališče ob cesti in klopca) in šla h vodi. prideva nazaj in naju čaka kazen.

Najbolje, da drugič ne pridete v Bohinj, ker je že itak preveč drena ravno od enodnevnih turistov.

to pa je prijaznost...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Enodnevne turiste, ki se za en dan gužvajo v nekem malem koncu Slovenij in delajo kaos na cestah, lahko zaradi mene oskubijo po dolgem in počez, pa če imajo LJ, MB ali KR. Hribovci itak vemo, da se pri Savici zastonj parkira na urejenem parkirišču pa tudi cesta na Vogar je zastonj, le ob treh je treba iti tam mimo oz. parkirati.

Za boljši vtis Bohinja v visoki sezoni pa si je bolj vzeti nekajdnevni ali tedenski dopust, kupiti kartico gost Bohinja in parkirati zastonj vsepovsod. Pa še nekaj dugih popustov je npr. -10% v novi pizzeri in špagetariji Don Andro v Ukancu.




Anonimen -> RE: Besna na Bohinj -> bodi besna nase (10.8.2009 22:24:47)

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

ŠE ENKRAT, ZA VSE KI NE ZNATE BRAT: UREJENO POSTAJALIŠČE S KLOPCO. JA? razmišljajte kot normalen človek
pa boste razumele kaj mislim. če bi bil tam znak da se ne sme, ne bi. ker ga ni bilo, sem bla prepričana, da se sme. ker se povsod v takem primeru sme.
danes očitno nobeden nič ne razume.in 20 evrov je najmanjši problem, se gre za princip.



Če je šlo za prostor za katerega trdiš, da je urejeno postajališče s klopco, bi moral po prometni signalizaciji pred njim stati tale znak: [image]http://www.signaco.si/znaki/obvestila/obvest66.jpg[/image]



Aha, hvala.
Meni je pa prav, da se racunajo parkirnine in vstopnine na taksnih mestih kot je TNP. Raje placam nekaj € kot da je tam gneca vseh mogocih (in nemogocih) turistov.




TomTaylor -> RE: Besna na Bohinj (10.8.2009 22:32:39)

IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR


IZVIRNO SPOROČILO: sonchek

IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR


IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

Resnično! Danes sva s fantom šla v bohinj oz. pač malo hodit na savico, pol pa sva se še ob jezeru ustavila (lesena ograja se je nehala, bil je en velih gruščast plac, isti kot kako postajališče ob cesti in klopca) in šla h vodi. prideva nazaj in naju čaka kazen.

Najbolje, da drugič ne pridete v Bohinj, ker je že itak preveč drena ravno od enodnevnih turistov.

to pa je prijaznost...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Enodnevne turiste, ki se za en dan gužvajo v nekem malem koncu Slovenij in delajo kaos na cestah, lahko zaradi mene oskubijo po dolgem in počez, pa če imajo LJ, MB ali KR. Hribovci itak vemo, da se pri Savici zastonj parkira na urejenem parkirišču pa tudi cesta na Vogar je zastonj, le ob treh je treba iti tam mimo oz. parkirati.

Za boljši vtis Bohinja v visoki sezoni pa si je bolj vzeti nekajdnevni ali tedenski dopust, kupiti kartico gost Bohinja in parkirati zastonj vsepovsod. Pa še nekaj dugih popustov je npr. -10% v novi pizzeri in špagetariji Don Andro v Ukancu.


ja, še posebej če imaš na avtomobilu nalepko GRS, v takem primeru celo povsod parkiraš zastonj...
Dejstvo je pa to, da ravno enodnevni turisti prinesejo največ denarja v občino, pa najsibodo peš, s kolesom ali z avtomobilom...Sama prihajam iz turističnega kraja, pa mi gre gužva in turisti blazno na živce, priznam, pa nisem niti enkrat samkrat si drznila javno reči zgoraj odebeljeno...






LoCa -> RE: Besna na Bohinj (11.8.2009 6:42:09)

no hvala za podučitev s to tablo. mi lahko še v uradnem listu RS najdeš ta odlok? ker namreč jaz sem dobila kazen po nekem uradnem vestniku občine, ki pa ga ne najdem na spletu (res sem zabita). če bi dobila kazen po zakonu o tnp zdej tuki ne bi jezila. me prav zanima, če preštudirate vse odloke vsake občien, v katero noge pomolite.

kar se pa tiče ponosa - ne gre za to, sem prej napisala, da sta očitno tnp-ja 2, jaz sem očitno poznala ta prijazno plat. vam gre zgleda blazno na živce turizem, živeli bi pa na njegov račun vsi. in ne pozabit da tudi ko greš v sosednji kraj na enodnevni izlet, si samo turist. na šoping v lj, si samo turist. h sorodnikom na drugi konc slovenije - spet si turist. enodnevni al večdnevni je pa isti drek, samo bolj enostavno je dnar dobit od večdnevnega. v tem je štos. in zdej si predstavljaj, da bi ti tam rekli, da raje ostani doma. no pa tudi vi ostanite doma, v svoji vasi potem. mislim kšna mentaliteta pa je to???




Splišni -> RE: Besna na Bohinj (11.8.2009 7:22:09)

Tukaj imaš odklok, sicer iz leta 1995, ampak ne verjamem, da bi ga topogledno kaj spreminjali:

Na podlagi 65. člena zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS št. 72/93; odločba US RS št. U-I-13/94-95, 45/94 – odločba US RS št. U-I-144/94-18; Uradni list RS, št. 57/94 in 14/95), na podlagi 2. člena zakona o varstvu okolja (Uradni list RS, št. 32/93) in na podlagi 16. člena statuta Občine Bohinj, je Občinski svet občine Bohinj na 1. izredni seji dne 10. 6.1995 sprejel
O D L O K
o prometnem in obalnem režimu na območju Bohinjskega jezera
I. TEMELJNE DOLOČBE
1. člen
Namen odloka
Odlok ureja režim cestnega prometa in parkiranja ob obali Bohinjskega jezera in v okolici, druge aktivnosti ob obali in posebni (izredni) prevoz turistov zaradi spodbujanja manjšega obremenjevanja in racionalne rabe tega območja zaradi zagotavljanja varstva Bohinjskega jezera pred škodljivimi vplivi ter prekomernimi obremenitvami.
2. člen
Območje
Odlok velja za celotno območje Bohinjske jezerske kotline od slapa Savice na zahodu in na vzhodu do meje, ki poteka po črti: Vogar–Hudičev most–cerkev Sv. Pavla–vzhodni rob vasi Stara Fužina in Ribčev Laz–potok Suha in za gozdno cesto Stara Fužina–Voje, Vogar–Planina Blato.
II. REŽIM PROMETA
3. člen
Vožnja
Na območju za katerega velja navedeni odlok je promet z vozili na motorni pogon dovoljen samo po kategoriziranih cestah.
Po nekategoriziranih cestah (vaške, poljske in gozdne poti, prostori okrog parkirišč ipd.) ter izven kategoriziranih in nekategoriziranih cest je vožnja z vozili na motorni pogon prepovedana.
Lastniki nepremičnin imajo ne glede na prvi in drugi odstavek tega člena prost dostop do svojih nepremičnin, ki so na tem območju.
Prvi odstavek tega člena ne velja za območje levega brega potoka Savica (v Ukancu), kjer je promet vozil na motorni pogon dovoljen samo s posebno dovolilnico.
4. člen
Parkiranje
Na območju, ki ga ureja odlok je parkiranje dovoljeno samo na za to določenih mestih, medtem ko je na vseh drugih mestih parkiranje prepovedano.
Ne glede na prvi odstavek lahko lastniki nepremičnin, parkirajo svoja vozila na svojih nepremičninah.
Za avtobuse parkiranje v I. coni ni dovoljeno.
V času trajanja cerkvenih obredov ali kulturnih prireditev v cerkvah Sv. Pavel, Sv. Janez in Sv. Duh je dovoljeno parkiranje vozil obisovalcev ob cerkvenem objektu. Režim parkiranja mora biti označen na jasen in viden način.

http://www.uradni-list.si/1/content?id=15451


Tukaj imaš pa še  O D L O K
o prometnem in obalnem režimu na območju Bohinjskega jezera:

http://obcina.bohinj.si/uploads/media/4.Odlok_prometni_rezim-UPB1.pdf








TomTaylor -> RE: Besna na Bohinj (11.8.2009 7:50:49)

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

no hvala za podučitev s to tablo. mi lahko še v uradnem listu RS najdeš ta odlok? ker namreč jaz sem dobila kazen po nekem uradnem vestniku občine, ki pa ga ne najdem na spletu (res sem zabita). če bi dobila kazen po zakonu o tnp zdej tuki ne bi jezila. me prav zanima, če preštudirate vse odloke vsake občien, v katero noge pomolite.




seveda, da ne. Ampak če bi dobila pa kazen za nepravilno parkiranje po nekem členu, si pa ne bi upala trditi, da občinsko redarstvo nateguje ljudi, zgolj zato, ker določenega člena ne najdem v uradni objavi.




liliana -> RE: Besna na Bohinj (11.8.2009 8:38:35)

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

no hvala za podučitev s to tablo. mi lahko še v uradnem listu RS najdeš ta odlok? ker namreč jaz sem dobila kazen po nekem uradnem vestniku občine, ki pa ga ne najdem na spletu (res sem zabita). če bi dobila kazen po zakonu o tnp zdej tuki ne bi jezila. me prav zanima, če preštudirate vse odloke vsake občien, v katero noge pomolite.

kar se pa tiče ponosa - ne gre za to, sem prej napisala, da sta očitno tnp-ja 2, jaz sem očitno poznala ta prijazno plat. vam gre zgleda blazno na živce turizem, živeli bi pa na njegov račun vsi. in ne pozabit da tudi ko greš v sosednji kraj na enodnevni izlet, si samo turist. na šoping v lj, si samo turist. h sorodnikom na drugi konc slovenije - spet si turist. enodnevni al večdnevni je pa isti drek, samo bolj enostavno je dnar dobit od večdnevnega. v tem je štos. in zdej si predstavljaj, da bi ti tam rekli, da raje ostani doma. no pa tudi vi ostanite doma, v svoji vasi potem. mislim kšna mentaliteta pa je to???



LoCa glej....tudi mi smo dobili kazen....samo mi smo bili kaznovani zato, ker nismo upoštevali prometne signalizacije.....in jaz sem se šla pritožit.....ker ni bilo tam nobenega prometnega znaka.....in so mi kazen izbrisali, ker sem jim pač dokazala, da me na podlagi tega člena ne morejo kaznovati.....je pa to bilo že pred leti, ko ni bilo parkiranje ob jezeru urejeno po urah kot je danes, ampak si za 15 minut moral plačati enako kot tisti, ki je bil cel dan tam.......

Da pa bi bila zaradi tega užaljena in me več v Bohinju ne bi videli pa mi tudi ne pride na misel.....sicer smo pa turisti izredno komot.....tudi jaz.....kar iz avtov bi turizem špilali in bog ne daj, da bi šli 200 m peš.....ker ob jezeru imaš kar nekaj parkirišč.....kjer za  1 uro danes plačaš 1 EUR in si komot greš ogledat lepote, ki jih nudi jezero.....moraš pa pač iti nekaj 100 m peš od parkirišča....




LoCa -> RE: Besna na Bohinj (11.8.2009 12:00:51)

splišni, tisti uradni list sem tudi jaz našla, štos je v tem da se kazen nanj pač ne sklicuje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image], ampak se sklicuje na neke odloke, k jih nikakor ne morem najdet. tudi tisti odlok občine za katerega si dala link, vse lepo in oprav, problem je da številke niso iste kot na kazni. mi znaš povedat po kmečko, kako naj pridem do tegale: odloka o prometnem režimu na območju bohinj št 05/2007 in 04/2008??? ker jaz resnično ne znam pridet, pa tut nimam cajta zdej celo spletno stran brskat.





Splišni -> RE: Besna na Bohinj (11.8.2009 12:13:25)

Mogoče misliš tole?

Na podlagi 17.
člena Statuta Občine Bohinj (Uradni vestnik Občine Bohinj št. 8/07) ter na podlagi 8. člena Odloka o prometnem režimu na območju Bohinjskega jezera (Uradni vestnik Občine Bohinj št. 5/07), je Občinski svet Občine Bohinj na 17. redni seji, dne 24. aprila 2008 sprejel
SKLEP
o višini nadomestil za uporabo javnih parkirnih prostorov (cena parkiranja) in nadomestilo za uporabo gozdne ceste Stara Fužina – Voje in Vogar - planina Blato ter ceni, režimu in uporabi letnih in ostalih dovolilnic oziroma nalepk.
I.
Ob
činski svet Občine Bohinj je sprejel sklep o višini nadomestila za:


1.) uporabo parkirnih prostorov,
2.) višino nadomestila za uporabo gozdne ceste Stara Fužina – Voje in Vogar - planina Blato.




Splišni -> RE: Besna na Bohinj (11.8.2009 12:18:39)

Še link:

http://obcina.bohinj.si/uploads/media/3.Skelp_-_cene_parkiranja.pdf





liliana -> RE: Besna na Bohinj (11.8.2009 12:39:52)

Ne....tega misli....

http://obcina.bohinj.si/index.php?id=149&no_cache=1&tx_drblob_pi1[downloadUid]=72

Nekje na sredini je Uradni vestnik Občine Bohinj, kjer je Odlok o prometnem režimu na območju Bohinjskega jezera.....št. 5/2007 pa je številka Uradnega vestnika Občine Bohinj......




liliana -> RE: Besna na Bohinj (11.8.2009 12:43:18)

Vidim, da vrže avtomatsko na vse novice.....Junij 2007 je potrebno odpreti.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Pikec -> RE: Besna na Bohinj (11.8.2009 13:01:52)

načeloma so na povezavi - domači strani občine - objavljeni odloki in vsi ostali pravni akti občine.

Vendar je stran v prenovi in fantje niso še uspeli naložit gor odlokov in ostale šare...

Drugače pa za večino SLO občin velja da imajo na spletni strani objavljene čisto vse občinske predpise, tudi tiste, ki so bili objavljeni v najbolj eksotičnih uradnih ''glasilih'' [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>