Na letalo z vozičkom? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Teja N -> Na letalo z vozičkom? (1.6.2005 10:32:54)

Počasi izbiramo, kam bi letos pičili na dopust. Ker mogoče pride v poštev tudi vožnja z letalom, me zanima, kako z vozičkom.
Najprej sploh nisem razmišljala o njem, zdaj pa se mi zdi, da že kar moramo vzeti s sabo marelo, že za na letališče, pa za kak sprehod, mogoče bo tudi do plaže malo delj za hodit, nikoli ne veš.
Pa še naš pobalin je trenutno v fazi, ko se prav ničesar ne boji in če ga trdno ne držiš, kar odkoraka in to z neverjetno brzino.:kuza:
V turističnih krajih pa so trume ljudi in me je prav strah, da se mi ne izgubi.:(

Zanima me, kam na letališču potem spravijo voziček. A gre v prtljago, ga je treba kaj zaščitit in označit? Ali pa ga lahko z njim pripeljem do letala? Kam ga dajo potem? Med osebno prtljago? Tisti predali nad sedeži se mi zdijo premajhni, da bi ga lahko stlačili not, kar pod sedež ga pa tudi ne smeš porinit, zaradi varnosti pri vzletu najbrž....

Skratka, pojma nimam, kako to gre.:ups: Tiste, ki ste že tako potovale, kaj mi priporočate?

Lp,
Teja:)




Lenny -> Na letalo z vozičkom? (1.6.2005 10:47:12)

Z marelo lahko zagotovo greš kar v letalo. Med letom stevardese poskrbijo za voziček.
Lp




Andra -> Na letalo z vozičkom? (1.6.2005 11:00:21)

Voziček gre med prtljago. Zložiš ga skupaj in opremiš s podatki, kot ostale stvari. Po traku pa ga ne spustijo, da se ne polomi. Nam so ga prinesli osebno.
Moja izkušnja lani, odhod iz Brnika. Na letalo ga nisem smela vzeti, pa imamo tudi marelco.




Lenny -> Na letalo z vozičkom? (1.6.2005 11:01:55)

Torej ni enotnega pravila :zmeden: Potem je najboljše preveriti pred odhodom.
Lp




Andra -> Na letalo z vozičkom? (1.6.2005 11:09:34)

Ja nalboljše je da vprašaš direktno na letališče od koder boste imeli let.
Postali so ful strogi od leta 2001, ko je bilo tisto sranje v Ameriki. Pri nas so lani komplicirali, če je imela katera pri osebni prtljagi pilico za nohte...




Bejba -> Na letalo z vozičkom? (1.6.2005 11:44:15)

Mi gremo letos z letalom v Grčijo in so nam na agenciji rekli, da naj malega pripeljemo v vozičku čisto do letala, potem pa tam vzamejo voziček in ga dajo ali med prtljago ali pa kar v kabino, če ni prevelik, tako da pravijo da ni problema s tem in se ne sekirat ;).

LP; Bejba :rozica:




babylove -> Na letalo z vozičkom? (1.6.2005 11:44:55)

Sama sem ogromno preletela z Lufthanso in sem večkrat videla, da so prišle mamice z vozički. Bodisi so jih pred stopnicami na letalo oddale (kjer se zbira večja ročna prtljaga), ali pa so šle kar gor z njimi in so stevardese voziček spravile na letalu.




Andra -> Na letalo z vozičkom? (1.6.2005 11:52:49)

Bejba na kateri agenciji s ti to rekli?




Bejba -> Na letalo z vozičkom? (1.6.2005 11:54:10)

Avantura




Nea -> Na letalo z vozičkom? (1.6.2005 13:30:45)

Tudi mi smo že 3x leteli, 1x germanwings in 2x z hapag loydom in z vozičkom ni bilo nikoli težav. Prvič sem ga pri cekiranju dala v prtljago, drugič in tretjič sva z vozičkom šli do letala. Tam ga je vzel en stric in pospravil v posebni box za prtljago.

Vprašaj pred poletom in se odloči tako, da bo tebi lažje.

Lp,
Nea




Anonimen -> Na letalo z vozičkom? (1.6.2005 13:32:42)

Mi smo imeli marelo, pa nismo smeli z njo na letalo. Dajo ti isto trakec za označit, ga imaš pa možnost oddat tik pred vstopom v letalo in ga potem tudi dobiš pred ostalo prtljago. Ga pa spravijo med prtljago, jaz sem lanskega septembra klicala na adrio, pa so rekli, da v kabino ne more it.




Annny -> Na letalo z vozičkom? (1.6.2005 14:23:39)

http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?id=43164&idk=89




Stran: [1]