ne ločevanje barv... (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


karmy -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 8:47:48)

moj 3letni fantek ne ločuje barv... npr. je zelena barva npr. stola, on reče da je rdeča... :zmeden: nikol ne zadane prave barve... a je mogoče barvno slepa al ne pozna barv? :zmeden2::zmeden2:




sanja k -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 8:51:29)

Moja tudi še ne pozna ok barv tk da po mojem mu daj še malo časa

LP




Lenny -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 8:57:00)

Karmy, naš skoraj 3-letnik včasih tudi daje tak vtis. Če ga vprašam, kakšne barve je avto, bo rekel, da bel, čeprav je moder. Ko pa mu rečem, naj mi da zeleno kocko, jo dobim. Večkrat sva ga že tako "testirala" in očitno ve, kakšna je katera barva, ampak samo takrat, ko on tako hoče.
Enako je pri hrani. Po novem je samo češnje. Tudi ko ima jabolko v roki :)-
Lp




Anonimen -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 9:11:55)

Pri zdravniku testirajo tako, da je naprimer v rdečem krogu narisan zelen avtomobil, pa mora otrok povedati, kaj to je. Približno tako. Ne vem, če ste na sistematskem že bili, samo pri 3 letih tega še ne pregledujejo, verjetno prav zaradi tega, ker otrok še ni toliko zrel, da bi zanesljivo to lahko ugotovili. Po moje se v tej starosti več mamic sprašuje podobno kot ti. Vsaj jaz še za eno vem.




Annny -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 9:25:31)

Karmy, barvna slepota je dedna- če nihče v vašem sorodstvu ni barvno slep, potem verjetno tudi tvoj sinko ni..ampak le še razumsko ne loči barv.
lp:rozica:




Andra -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 11:11:16)

Kako je bilo pa na sistematskem pregledu, saj takrat tudi preverjajo če pozna barve, vsaj pri nas so.




Anonimen -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 11:36:39)

Ravno sva prišla s sistematskega pri treh letih. Mulc seveda ni povedal barv, čeprav se mu zdaj že v 80 procentih posreči, da zadane pravo. Zdravnica je rekla, da to ni nobeno merilo, da mora barve obvladat pri petih letih, tako da ni panike. In pri tako majhnem tudi ne moreš ugotavljati barvne slepote. Čeprav sem tudi jaz že kdaj pomislila na to, sploh takrat, ko se mame hvalijo, da otroci prepoznajo barve pri letu in pol :zmeden2:




Lenny -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 11:41:28)

Super Al bina, zdaj pa smo dobile še topel odgovor :rozica: A se ti ljubi še kaj več o tem sistematskem napisati? Mi ga imamo sicer šele septembra, malo pa sem firbčna :rozica:

Kar pa se hvaljenja mamic tiče :)- naš zna že brat :)-
Ko se peljemo mimo Tuš-a, se vedno dere iz njegovega sedeža, da na tabli piše Tuš. Je lani tam bager dobil :)-




Anonimen -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 11:46:36)

Evo, na hitro: najprej greš do pediatra, pregleda ušesa, posluša srce, pogleda kako hodi, pogleda usta - zopbe na hitro, preveri, če je teža skladna z višino. POtem ti da napotnico za psihologa: itak že prej dobiš neke papirje, da izpolneš: npr. ali hodi sam, ali prepozna barve, ali je suh, podnevi, ponoči, ali ima dudo, ali ima apetit, ali ima kakšne razvade...Potem ona to pregleda, malo še tebe vpraša o odnosih v družini, o zgonjem otrokovem razvoju, kdaj je shodil, prva beseda, kje se čuva, če vrta po nosu, če grize nohte...Če je to v redu, greš še v labotarij, blato prineseš od doma, tam oddaš še vodo in kri, i to je to. Aja, pri psihički sestavlja kocke v stolp, vstavlja like, gleda knjigo in poimenuje stvari, pove, kaj naredi, če ga zebe, če je lačen, če je utrujen...No, mi smo fasali še logopeda, ker ne izgovarja r, š, č, ž, in prvo navodilo je bilo, da se moramo znebiti dude. No, tu sem že ukrepala: sva šla takoj v Direndaja zamenjat dudo za veliko škatlo kock Mojster Miha. Zdaj bomo pa videli, kako bo, že čez eno uro :zmeden2:




Lenny -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 11:49:52)

Oooo, to bo pa še hec. Naš mulo skoraj zagotovo ne bo hotel sodelovati.
Hvala in veliko uspeha pri zamenjavi dude za kocke!




Anonimen -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 11:51:24)

Bo, bo, sodeloval, gre vse tako zelo skozi igro, da se jim fajn zdi, veš.

Uf, ja, duda...hvala, upam, da bo šlo :zmeden2:




niki5 -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 12:52:48)

Naš ni hotel sodelovati :( Res pa da je ekstremno trmast še zdaj :zmeden2:




nejcko -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 13:24:50)


Naš je star 3,5let in je šele sedaj začel mičkeno mičkeno poimenovati barve, ampak v glavnem jih pa ne. Sem in tja se mu zdaj celo kaj posreči. Sem pa tudi jaz paniko zagnala. Ampak bojda to ni nič takega - do 5. ali pa celo do šole ima otrok čas, da se tega nauči.

Evo, še link o moji paniki:
http://med.over.net/phorum/read.php?f=126&i=1531&t=1531&v=f




karmy -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 13:57:45)

moj niti ene barve ne ugane prav... :((




nejcko -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 14:04:14)

Karmy, moj tudi zelooooo težko. Hecno, če že kakšno zadane, je to bela - no prejšnji teden me je presenetil (prvič!!!!!!!!!!!!!!) z razlago, kakšne ploščice imamo na wc-ju.
Ne sekiraj se več. Jaz sem se tudi nehala.




Erdbeere -> ne ločevanje barv... (1.6.2005 15:18:14)

Naša je bila zadnjič na tem pregledu ...pri psihologinji in je zelo lepo sodelovala....kljub temu da je mela ademovirusno angino in je zelo zelo težko govorila pa jo je vseeno pohvalila




Stran: [1]