Ležanje na hrbtu (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


smej -> Ležanje na hrbtu (3.8.2009 16:28:09)

Moj sin (star dva meseca in pol) najraje leži na hrbtu. Ko spi in tudi, ko je buden. Že od tretjega tedna naprej noče ležati na boku, če ga podprem z blazino se tako dolgo zvija, da se obrne na hrbet, če mu ne uspe pa joka. Je vredu, če je stalno na hrbtu ali bi ga morala siliti tudi v ležanje na boku? Tudi, ko se igrava, ga nikakor ne morem obdržati na boku. Glavico pa drži postrani, tudi če spi na hrbtu (enkrat levo, drugič desno), tako da nima zaležane. Kako pa ležijo vaše pikice?




miapia -> RE: Ležanje na hrbtu (3.8.2009 16:31:00)

Takoj ko je lahko, se je z boka prevalila na hrbet in tako večinoma spi še danes pri 7 mes.




jajula -> RE: Ležanje na hrbtu (3.8.2009 16:55:06)

tolk zgodaj je tud naša [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image] spala na hrbtnu, važno je le da enakomerno obrača glavico v levo in desno




PC Baby -> RE: Ležanje na hrbtu (3.8.2009 16:57:33)

Pri nas je bilo isto in ko sem vprašala pediatrinjo za mnenje, mi je rekla, da vsaj do 3. meseca naj leži na boku. To pa zaradi tega, ker se mu lahko glavica deformira in pa ker so še vedno švohci in bi lahko prišlo do zadušitve, če bi polil ali podobno.

Svetovala mi je uporabo nastavka - blazine za ležanje na boku (imajo jo v Baby centru za 19€). Moram reč, da je bil to najboljši nakup kar sem ga naredila za malega. Res sem mirno spala ponoči, on pa je tudi sproščeno počival.

Po treh mesecih smo nastavek umaknili in ni bilo nobenih problemov. Zdaj ko pa je prehlajen in kašlja in smrka, sem mu ga spet dala, ker mu zna slina steči nazaj v grlo in se začne dušit.




veronikab -> RE: Ležanje na hrbtu (3.8.2009 17:10:00)

Moja prijateljica, ki je rodila pred kratkim in živi v Nemčiji, mi je povedala, da tam otročke dajejo spat izključno na hrbet, nič na bok, tako da se jaz ne bi sekirala.




Katy78 -> RE: Ležanje na hrbtu (4.8.2009 8:28:08)

Moj dojenči je bil nedonošenček (mesec in pol prezgodaj) in sem ga na boku uspela obdržati samo kakšen mesec, potem pa se je kljub podlaganju v posteljici vedno prevalil na hrbet, zato sem s podlaganjem nehala. Pa nima glavice prav nič zaležane, ampak je lepa okrogla bučka. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Ko sva pri 3. mesecih prvič šla v razvojno, nam je pa tudi ortopedinja rekla, da naj ga pustimo spati, kot sam želi, torej brez kakršnega koli podlaganja.




žakoberin -> RE: Ležanje na hrbtu (6.8.2009 11:12:36)

PC Baby, kako pa se kliče ta blazina iz baby centra? Kaj jo prodajajo tudi preko spleta?Jaz sem jo namreč iskala pa je nisem dobila.




žakoberin -> RE: Ležanje na hrbtu (6.8.2009 11:20:45)

A ja, pa prosim, če mi lahko opišeš kako ta blazina sploh izgleda. Hvala.




sonček85 -> RE: Ležanje na hrbtu (6.8.2009 11:29:44)

naš želi spat samo na hrbtu.

v P je spal na boku ko smo prišli pa domov pa ne več,razen sedaj ko je bil bolan je spal na boku ker itak ni imel volje do nisečar in je bil tko kot sem ga dala

žakoberin:mi sicer te  blazine nimamo je pa baje res dobra.zgleda pa tako http://www.diafit.si/article.aspx?articleid=508




žakoberin -> RE: Ležanje na hrbtu (7.8.2009 13:47:53)

Sonček 85 Hvala.




Stran: [1]