KDAJ NA POT Z DOJENČKOM (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


palčica24 -> KDAJ NA POT Z DOJENČKOM (3.8.2009 15:10:58)

Pozdravljene,
mene pa zanima kdaj ste šle prvič na malo daljšo pot z dojenčkom ? Ker ima moja mami rojstni dan bi jo zelo radi obiskali. Naš malček bo takrat star 3 tedne. Pot z avtomobilom pa je dolga cca 2 slabi uri. Kakšne so vaše izkušnje ? Hvala za pomoč in nasvete :)




Tanik -> RE: KDAJ NA POT Z DOJENČKOM (3.8.2009 15:14:42)

super si to vprašala. jaz bom v enaki situaciji oktobra.




glen -> RE: KDAJ NA POT Z DOJENČKOM (3.8.2009 15:14:44)

Na pot se odpravite bolj zgodaj,da boste pred največjo vročino (10 H)že pri mami.
Sej mate avto s klimo.
Uživajte





Deja -> RE: KDAJ NA POT Z DOJENČKOM (3.8.2009 15:17:46)

Ko je bil naš fant star teden dni - ko sva bila odpuščena iz porodnišnice, smo se domov vozili malo več kot eno uro. Fant je pot prespal...od takrat naprej v avtu vedno spi.

Pa sej ni potrebno da se peljete 2 uri skupaj.... Vmes se lahko zaustavite za par minut, pa se malo pocrkljate.... Po moje je najbolje da opazuješ otroka.

Ko je bil naš ded star 4 mesece smo šli na morje - pot traja cca 6 ur. Vsi so me strašili kako bo.... Jaz pa sem rekla da se bom držala tega kar mi bo sam pokazal. Veliko je spal, ko pa se je zbudil sva se malo igrala, potem pa je ati zapeljal na počivališče, tam sva se previla, najedla malo pocartala in smo šli naprej, naj povem da smo stali vsaki 2 uri da smo se malo preluftali....

čez par dni gremo že tretjič na morje in vem da bo vse ok. Komaj čakam...

aja mi nimamo klime pa gremo zgodaj, pa velikokrat stojimo pa v senčki avto prezračimo pa je...




daisyb -> RE: KDAJ NA POT Z DOJENČKOM (3.8.2009 15:21:42)

zivjo,

jaz sem ga ze iz bolnisnice peljala domov vec kot 80 km....pa sem mamo tudi ze obiskala veckrat...star je sedaj 7 tednov ma sva bila ze pri treh tednih doma..res le 80 km....po moje ni nic narobe..sam pazi na vrocino...ce pa je mozno se raj vmes ustavi in ga daj malo ven z lupinice...

jaz ga vozim vsepovsod z mano...pa tudi na izlete gremo. mal je nerodno skoz lupinico v avto in z avta jemati..ma se navadis.

srecno voznjo....z malckom




Hope2 -> RE: KDAJ NA POT Z DOJENČKOM (3.8.2009 15:22:48)

Če se novorojenček pelje več kot 1 uro, je priporočljivo, da se vmes ustavite in ga vzameš ven iz lupinice.




Najaa -> RE: KDAJ NA POT Z DOJENČKOM (3.8.2009 16:45:31)

Obe hčerki sta se že iz P peljali cca 100 km do doma. Pot sta prespali. [sm=smiley1.gif]




Anonimen -> RE: KDAJ NA POT Z DOJENČKOM (3.8.2009 19:39:44)

Prakticno takoj.

Nasveti?
Za pot si vzemi dovolj casa, da se lahko v miru ustavite in da otrok je in pije.
Ce bo to kmalu, se izogibaj vikendov najvecje turisticne gnece.
Tudi nazaj se odpravi dovolj zgodaj.




pokica_ -> RE: KDAJ NA POT Z DOJENČKOM (3.8.2009 23:09:35)

Na 11. dan smo se peljali iz MS v LJ, je trajalo skoraj 3h, ker so bili zastoji na cestah in je mali prespal vso pot. Od takrat ni nobenga problema HB, kajti eno stran babic in dedkov imamo 160 km stran in gremo praktično vsake 3 tedne dol. Zmeraj je še zaspal po 10-15min vožnje. Obožuje avto. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




salcka -> RE: KDAJ NA POT Z DOJENČKOM (4.8.2009 10:37:35)

naša je bila stara 8 tednov, ko smo šli na morje. za tri tedne...
samo ne komplicirat.




livia -> RE: KDAJ NA POT Z DOJENČKOM (4.8.2009 12:53:14)

Po mojem se sekiraš brez veze. Pot bo itak prespal. :-) Vsaj na začetku je vedno tako.





Stran: [1]