|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   stres ob čiščenju noska
2.8.2009 12:56:09   
PC Baby
Naš 3-mesečnik ima že nekaj dni zabasan nosek. Pridno ga čistimo po sistemu vbrizgavanja fiziološke in potem izpumpamo, ampak nekaj delam narobe.

Vsakič namreč ko mu vbrizgam fiziološko mu steče v usta in grlo in se začne dušit, grgra in joka. Groza! Je res, da potem lahko nosek lepo očistim, ampak a res mora to tako brutalno potekat? Zdaj mali že ko zagleda pumpico začne jokat, meni se pa para srce. Prosim pomagajte!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: stres ob čiščenju noska
2.8.2009 13:01:20   
blaža
Nabavi si baby vac. user posted image

Odtipkaj v iskalnik in poglej kako to deluje. ga imajo baje celo na pedijatrični v Lj.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: stres ob čiščenju noska
2.8.2009 13:02:25   
rija
www.babyvac.si

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: stres ob čiščenju noska
2.8.2009 13:04:28   
ledenaa
http://med.over.net/forum5/read.php?46,4409440

Pa uporabljaj operil P zvečer

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: stres ob čiščenju noska
2.8.2009 13:06:01   
blaža
jaz se pa Operila izogibam v velikem loku, ker je mojemu možu poškodoval sluznico v nosu. sicer tisti za odrasle pa vseeno. mi imamo raje sterimar, ki je slana voda in je ravno tako učinkovito in bolj naravno.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: stres ob čiščenju noska
2.8.2009 13:08:11   
nana81
Živjo,

hja všeč mu res nikoli ne bouser posted image .
Jaz sem kupila pumpico-modra embalaža v Baby Centru in mi služi super. Naredim pa tako, da jo položim na desni bok in v zgornjo nosnico stisnem veliko fizio., da priteče skozi drugo nosnico in nato postopek ponovim na levem boku in zgornji nosnici. Počakam kakšno minuto in nato povlečem ven celega boga...
Drugače pa si lahko več prebereš tule: http://med.over.net/forum5/read.php?46,4409440.

pa čim manj stresauser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: stres ob čiščenju noska
2.8.2009 13:09:14   
nana81
Ledenaa sva istih misliuser posted image

(odgovor članu nana81)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
2.8.2009 14:09:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nana81)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: stres ob čiščenju noska
2.8.2009 14:46:06   
Najaa
Sej operil se za tak male še ne daje. user posted image  A ni od leta naprej?

Se pa strinjam, da všeč jim nikoli ne bo to čiščenje. Z baby vacom je pa res lažje, ker je vsak hitreje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: stres ob čiščenju noska
2.8.2009 15:05:39   
SaaS
Mi smo imeli tudi vedno težave s čiščenjem noska.. Nikoli jima ni bilo všeč.

Na infekcijski so mi kazali, kako moram čistit nosek in na orl pregledu tudi. Stekleničko s fiziološko so mu prislonili v eno nosnico in špricnili v nosek tako, da je skozi drugo nosnico špricnila vsa "svinjarija". Nosek se je pa res spraznil. Samo, da ne govorim, kako se je otrok upiral. Mu je bilo treba držat roke, in glavo... Potem pa naj bi jaz to delala nekajkrat na dan. Zelo težko izvedljivo, sploh kasneje, ko je že večji...
Mi smo potem čistili nosek v glavnem zvečer pred spanjem. Ni bilo največje veselje..

Sterimar se pa meni ne zdi prav učinkovit. Sicer lepo špricne v nosek in razprši, ampak pri zelo zabasanem nosku je bolj brez učinka... verjetno je treba potem res ven spumpat.
Operil pa je tudi moji prijateljici uničil sluznico, pri dolgotrajni uporabi.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
2.8.2009 15:15:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: stres ob čiščenju noska
2.8.2009 23:03:57   
ledenaa
Operil P se daje tudi pred 1 letom

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: stres ob čiščenju noska
2.8.2009 23:09:44   
Anonimen
Kako pa imaš malega, komu šopaš fiziološko noter? Namreč meni je P rekel, da mora bit otrok obvezno čim bolj pokonci pa glavice se ne sme nič nazaj nagobat, ker v nasprotnem primeru zalije fiziološka grlo pa v ušesni kanal lahko pride in posledično se lahko še ušeska vnamejo.

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: stres ob čiščenju noska
3.8.2009 13:59:58   
daisyb
moj ima ud skozi zamasen nosek, saj ne veliko ma dovolj, da ga moti. ciscenje noska je tudi stres za njega. jaz mu najprej vbrizgam mal fizioloske...pol pa s pumpico posrkam...m anikoli ne vem kkao mocno lahko....po navadi vedno joce...se k sreci da to naredim manj kot v minutki. ko pa jen konec pa ga prav vidim, kako olajsano zadihauser posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: stres ob čiščenju noska
3.8.2009 14:32:26   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Operil P se daje tudi pred 1 letom


Ja, se daje, če je res potrebno. Če pa ni, pa raje ne.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: stres ob čiščenju noska
3.8.2009 14:59:35   
PC Baby
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Kako pa imaš malega, komu šopaš fiziološko noter? Namreč meni je P rekel, da mora bit otrok obvezno čim bolj pokonci pa glavice se ne sme nič nazaj nagobat, ker v nasprotnem primeru zalije fiziološka grlo pa v ušesni kanal lahko pride in posledično se lahko še ušeska vnamejo.


No vidiš, mogoče je pa to pri meni narobe, ker jaz ga poležem in mu gre res vse v grlo revček.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: stres ob čiščenju noska
3.8.2009 15:26:34   
daisyb
jaz tudi nisem vedela, da ne sme biti v lezecem polozaju. jaz sem sam navodila na pumpici prebrala kako ocistiti nosek in tako naredila. da ga na previjalno mizico..podlozim glavo in dam v nos fiziolosko..res pa zelo malo..v vsako nosnico kanem dvakrat.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: stres ob čiščenju noska
3.8.2009 16:30:50   
jajula
http://www.ringaraja.net/forum/Zama%C5%A1en_nosek/m_2841413/tm.htm

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: stres ob čiščenju noska
3.8.2009 17:09:25   
miapia
Že od novorojenčice ji čistim nosek redno, vsako jutro, po potrebi zvečer na previjalni mizi - v vsako nosnico 1-2 kapljici fiziološke, nato pa z aspiratorjem Rotho ("ročnim") povlečem ven. Mala nič ne joka, je čisto navajena, stara je 7 mes in do sedaj ni bila niti enkrat bolna, Čeprav delava to leže. tako so nas učili v MŠ, patronažna in v porodnišnici.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?