Bamnja (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Ayolinca -> Bamnja (30.7.2009 14:27:39)

Ali mogoče pozna kdo BAMNJO? V zadnji številki revije Vino in hrana je opis, sicer pa mislim, da se ji reče tudi lady fingers. Uživajo ga v Indiji in teh deželah, po članku v omenjeni reviji pa tudi v Makedoniji in Turčiji. Ali veste, ali se ga da dobiti tudi kje pri nas?





naja17 -> RE: Bamnja (30.7.2009 14:30:17)

Misliš babnjo ali bamijo? Jo jejo tudi v Bosni, v določenih delih... Zelo okusna zadeva sicer, ampak jaz samo pomakam notri, moji jo pa zelo radi jejo. Če bi rada recept, povej, sam ti ga kasnej napišem, k ga nimam tu, ampak doma.




ALWAYS LARA -> RE: Bamnja (30.7.2009 14:49:43)

kva pa je to?




naja17 -> RE: Bamnja (30.7.2009 15:02:31)

To je kot neka zelenjava, taka mala zrna so, naniza se jih na nit in tko se jo suši. Kuha se jo z veliko čebule, piščančjim mesom, janjetino, teletino in pa začimbe.




naja17 -> RE: Bamnja (30.7.2009 15:29:20)

LINK slike: http://images.google.si/images?hl=sl&q=bamija&um=1&ie=UTF-8&ei=MJ9xSqiOOo2wnQPmiqH_Cw&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4




hrchy -> RE: Bamnja (30.7.2009 16:20:08)

izraza bamnja sicer se nisem slisala, je pa 'lady fingers' isto kot okra. V Sloveniji je nisem zasledila, je pa zelo popularna v indijski kuhinji. So kot eni stroki/stozci, na zunaj kosmati, noter pa kot ena sluz, ko se skuha... se uporablja v omakah. V tujini se lahko kupi sveza (posebej v kaksnih indijskih/bljiznevzhodnih stacunah) ali v piksnah.




hrchy -> RE: Bamnja (30.7.2009 16:34:51)

zdaj sem videla, da ima Semenarna Ljubljana v svojem prodajnem programu tudi seme okre. Mogoce jo lahko sama vzgojis.




Ayolinca -> RE: Bamnja (31.7.2009 8:06:15)

Sem že poskusila, ampak s semeni, ki sem jih prinesla iz tujine, ampak ne uspe.
Bamnja ime sem pa zasledila ravno v tej reviji.

Kaj sveže se pa ne da dobiti? Meni je bilo to tko super kako so jih pripravili.




Stran: [1]