|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:08:11   
taška30
Živjo!
Danes rabim kakšno mnenje ali pa vsaj malo tolažbe, ker več ne vem kaj naj.
Naša tečkica je stara štiri tedne in pol in je že 3 dni sitna ko :hudicek:
Do včeraj sem mislila, da jo zdeluje zunanja vročina, no, danes je vreme v redu, pa ni nič bolje.
V bistvu cel dan počne le tri stvari: spi, se dojiva (tudi na uro. če hoče) ali pa joka. Časa v dnevu, ko je budna in ne joka je manj kot uro.
Lačna ni (mleka dost), pleničke v redu, krčev nima, vročine nima. Treba jo je nositi na rokah ves čas, pa še to ni vse dobro. Vsake 5 minut je treba zamenjati položaj, pa tudi sedet ne smeš, je treba kilometre delat po stanovanju.
A je to normalno?

Aja, pa to večinoma sploh ni jok, ampak neko jamranje, škripanje, pritoževanje, skratka - sitnoba. Če bi bila malo starejša bi rekla, da je razvajena in bi jo malo pustila jokat, pri enmu mesecu se mi pa to nekako ne zdi na mestu.
Kaj naj probam?

Aja, še to. Že dva dni ji hočem dat po flaški malo vode ali pa čaja za žejo, pa se dela kot da ne ve čemu flaša služi. Ker ko sem si 14 dni nazaj (le enkrat, ko sem imela res preveč mleka) stisnila mleko in ji ga dala po flaši, je pa kar lepo vse spila. Po žlički tud noče, se skoraj zadavi, ko ji malo zlijem v usteca. Kakšna ideja?

Hvala, ker ste prebrale tole, malo sem morala pojamrat.

Taška
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
31.5.2005 12:17:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:18:56   
Anonimen
Poleg čistih plenic in hrane otroci rabijo tudi bližino, varnost. To bo to.

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:25:03   
SU
Tudi našega je bilo potrebno nekaj časa tkole nosit. Jaz sem poskusila tako, da sem ga vsakič, ko je zaspal nesla v posteljico. Pa tudi, če sem ga nosila tja 10krat na dan in potem čez 10 minutk že ven... Počasi se je navadil, da je posteljica OK za spanje in zdaj, ko zaspi, ga nesem v posteljico in je miren. Seveda, če nima krčev, ki pa so kar pogosti... Malce se pa seveda morajo pocrkljati! :)
Aja-zakaj pa daješ čaj, če dojiš? Dokler dojiš ni potrebno dodajati ničesar, ker je mleko tako "narejeno", da je na začetku podoja "vodeno"-za žejo in potem bolj "belo"-za lakoto! Enkrat si izčrpaj mleko in boš videla kako se barva in konsisteca mleka spreminja... Vsaj meni so rekli tako-patronažna, zdravnik, sestre,... Veliko uspeha pri "umirjanju" male škratinje! LP, Saša

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:25:33   
taška30
Oblečena ni preveč. Včeraj je imela cel dan le plenico in bodi brez rokavov, vmes celo le plenico. Ko pa se tišči k meni, je pa seveda še bolj vroče.
Bližino in varnost ima, saj jo cel da nosimo, pojemo, tolažimo, zabavamo...
Ah, saj bo bolš...enkrat!
Taška

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:26:11   
Anonimen
Ubogi otrok,če ga opredelijo za tečnega že pri enem mesecu,kaj bo šele kasneje,ko bo večji in bo tisoč razlogov za jok.
Vržen ven iz tople maternice,že to je bil šok.Otrok ne zna govoriti in le z jokom pove da nekaj ne štima z jokom izrazi svoje nelagodje.Mamica sama boš morala pogruntat,kaj mu je,ali pa k pediatru po nasvet.
Nikar mu že zdaj ne obljubljaj,da ga boš pustila jokat,samo zato,da ne bo razvajen.Otrok še dolgo časa potrebuje materino bližino,jo čutit občutit pa magari 24 ur na dan.Sam ni hotel na ta svet,vidva sta si ga želela,zato od sedaj naprej,pa čeprav si čist hin in izčrpana je na tebi naloga,da si mu na razpolago.
Najbrž boš to prebrala in se ti bo zdelo,da je napisano v hudem tonu...ne pa ni..ampak samo en nasvet od nekoga,ki je to vse že zdavnaj dal čez,v dobrem in slabem.

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:28:47   
nita
Verjetno ji bo res vroče. Res rabi veliko tvoje bljižine, je pa res, da ko jo nosiš, ji je verjetno še bolj vroče, ko jo stiskaš k sebi. Vsaj naša ima čist mokre laske, kadar je na rokah.

Drugač se je pa tut pri nas v tej starosti dogajalo isto s tem, da je imela še krče. Skoz smo jo mogli nosit in Bog ne daj, da si se vsedel. In ni se ti treba bat, da jo boš razvadla, naša je zdej stara skoraj 4 mesece in jo ni treba več skoz nosit.

Saj če se pa dojite na eno uro, potem ima tekočine verjetno dost. Lačna po eni uri sigurno ni, sploh če se je prej dost najedla, je pa sigurno v tej vročini lahko žejna. Zato se ne sekirat, če ti noče pit iz flaške, pri tebi verjetno dobi dovolj.

Upam, da se boš kaj znajdla iz tega nakladanja.

L.P. Anita :rozica:

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:33:10   
Anonimen
Neva, hvala k misliš isto kot jaz ;)

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:33:34   
miša1
:bravo: neva6

Točno tako: sam ni hotel na svet. Dati mu moramo vso toplino in ljubezen. Nekaterim pač paše, da jih ves čas nosimo. Mogoče je pa zaspan.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:37:55   
taška30
Ja tudi jaz se strinjam z Nevo6, da ne bo pomote. In res jo nisem opredelila za sitnobo (ok, priznam, ampak mala še ne zna brati :)- ). Saj jo crkljamo non stop in se mi smili, le tule sem se malo spihala. A ni bolš na RR, kot na mali?
Zaspana pa definitivno je,samo kaj ko se očke nočejo zapret? ;)
Taška

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:39:12   
miša1
Oprosti, ampak to mi tudi ni jasno, kako se lahko opredeli enomesečno dojenčico za tečko , pa .... nekateri imajo še hujše izraze.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:48:10   
taška30
No, zdej pa imam. Sem želela le malo tolažbe in kakšen stavek, da bo kmalu bolje, pa sem jih dobila po glavi od skoraj vseh po vrsti.
Tečkica je bilo pa mišljeno tako - ljubkovalno. Kaj se vam res zdi to taka huda beseda :zmeden:

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:50:30   
Anonimen
Hja...zgleda že :zmeden: sitna ko :hudicek:, ni ravno lepo, no.

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:50:35   
nita
Taška30, ne se sekirat, dans pač ni ravno najbolj sončen dan. Saj verjetno vse dobro vemo, da ni blo mišljeno zlonamerno, kaj ne, punce???:ups:

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
31.5.2005 12:51:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:54:57   
Anonimen
ija-1, zakaj pa ne pediater, če je ženska prepričana, da otroku nič ne manjka, siten je pa vseeno ko :hudicek: (njene besede)? Torej je nekaj narobe ali pa res rabi le bližino varnost, crkljanje?

Pa malo očeta vprežita v vse skupaj, pa bo veliko lažje.

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:55:13   
Anonimen
Če mamica ne ve več kaj storiti,kam se obrniti,ko otrok neutolažljivo joka in je poskusila že vse,je tudi pediater kompetent za male otroke,ki ne znajo povedat kaj jih tare...al ne?..al so zaradi lepšega?ali so samo takrat dobri,ko se otroku navzven že vidi da je bolan?Sicer so pa tudi patronažne kot so druge napidsale.

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 12:57:47   
Anonimen
Jaz sem se ob "kao brezveznem joku" dostikrtat vprašala, kaj če ga samo kje srbi, pa se ne zna popraskat :)- Mora bit zoprno :zmeden:

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 13:05:40   
taška30
:)- Al bina, tudi jaz sem že na to pomislila.
Ampak če rabi le varnost in bližino, mi pa ni jasno, zakaj je v redu če se gremo z njo v naročju hitro hojo, ni pa v redu normalna hoja in sedenje?
Ah, ko bi znali sončki govoriti :)

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 13:08:09   
wawa
A se vam ne zdi da ste rahlo prestroge?

Sicer sama še nisem šla čez to, in se čisto strinjam glede bližine in ljbezni, ki jo otrok potrebuje........a mislim da je tudi marsikateri izmed vas v času hude utrujenosti in izčrpanosti, rahlo prekipelo in ste svojega nič hudega želečega otroka poimenovale tečka, siknost, tečnoba, smotko....................


(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 13:08:28   
miša1
Ja pa ušeski tudi radi bolijo. To pa lahko preveri samo pediater.
Jaz se nisem zanesla, ko so eni rekli, da je za ušesi rdeče.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
31.5.2005 13:14:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 13:44:24   
corfu
Lahko ti samo rečem, da je to obdobje, ki bo minilo. Prišlo pa bo drugo...

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 14:09:20   
Anonimen
Mi tudi ne, ija-1, smo se pa veliko ckrljali in prevozili v vozičku...dovolj z moje strani.

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   sitnoba pri enomesečnici
31.5.2005 14:54:58   
mehurčica
Kako pa veš, da nima krčev? Pri Davidu je tudi bilo jamranje, škripanje, pritoževanje-->brez joka in sem zelo pozno ugotovila, da so to pravzaprav krčki, ampak da je toliko potrpežljiv, da ne joka.

Jaz sicer jamranja, škripanja, pritoževanja nisem smatrala kot sitnobo, ampak kot klic na pomoč. Najbolj je pomagalo, če sem z njim plesala na malo glasnejšo muziko(večinoma Pink:)-). Če sem bila fejst utrujena, sem ga dala kar v kengurujčka in plesala. Ponavadi je hitro zaspal in sem ga odložila na kavč ali v voziček, kjer je takrat spal čez dan.

Mogoče pa bi res morala obiskat pediatra.:zmeden2:

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Porodna izkušnja
Porodne zgodbe

Kakšna je bila vaša porodna izkušnja?

Pozitivna. (63%)

Negativna. (12%)

Oboje. (26%)


Število vseh glasov: 3676

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!