izpuščaji (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


binica -> izpuščaji (31.5.2005 9:33:35)

Pozdravček vsem,
moja Lana je imela v nedeljo 1 mesec, pa je zadnje par dni dobila ful izpuščajev po obrazu - izgledajo kot nekakšni mozoljčki, po ušeskih jih ima tudi veliko. A je možno, da je to zaradi vročine?? Ima katera podobne težave v teh vročih dneh??

LP, Binica :muca:




Maxica -> izpuščaji (31.5.2005 9:34:40)

Verjetno se ji je le začela čistiti koža, kar je normalen pojav pri enomesečnikih. Te izpuščajčke pusti kar pri miru, se samo vse porihta:).




**Petra** -> izpuščaji (31.5.2005 9:40:36)

Tudi mi smo imeli po rojstvu take težave, ki so same od sebe tudi zginile. Verjetno se ji čisti kožica.




deily -> izpuščaji (31.5.2005 9:43:38)

Tudi jaz imam enomesečno deklico,ki ima take izpuščaje. Včeraj sem ji obrazek oprala s kamilicami saj ne morejo škodit. Pomaga pa aloa krema. Jaz mislim, da so te izpuščaji od vročine, saj ko grem ven na vročino so izpuščaji bolj vidni.




afrika -> izpuščaji (31.5.2005 9:54:12)

Seveda bi lahko bila tudi vročina, a najverjetneje je kar "prva puberteta":bravo:, ki doleti vse enomesečnike, ene manj, druge bolj. Čez en mesec bo koža na obrazu spet lepa, mehka in gladka. Do takrat pa normalna nega (umivanje samo z vodo, včasih, npr. zvečer ali zjutraj) lahko tudi s kamilico, ki pa zelo izsuši kožo, zato jo po kamilici malce namaži z bepanthen kremico).




Zea -> izpuščaji (31.5.2005 10:37:04)

Kot je bilo že povedano se temu reče 'prva puberteta'. Nam so rekli, da pustimo čisto na miru in je res samo od sebe izginilo.




tiktak -> izpuščaji (31.5.2005 11:22:19)

Tudi nam so se že pri 3 tednih pojavili mozoljčki po obrazu, potem pa še po vratu, pa jih mamo še sedaj (vmes so se že malo zmanjšali, pa spet ponovno pojavili). Zdravnica na 1. pregleduje rekla, da se čisti koža, tisti po vratu pa so od potu oz. od vročine.

Sedaj pa imamo mozoljčke že po glavici, vzadaj na temenu. Je to O.K. al je kej čudnega?:zmeden:




Stran: [1]