pot v tujino s starimi starši (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mateya24 -> pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 9:20:23)


Pozdrvljene!
No kot že v naslovu omenjeno, me zanima kaj je potrebno, da lahko otrok brez problemov potuje s starimi starši??
Kakšno potrdilo? Kje se to uredi? Predvidevam, da na ue..

Vem, da je bilo lani veliko govora o nekih dovoljenjih za hrvaško...

Kako je kaj letos s tem??
Lahko prosim napiše katera iz prve roke...

Hvala

lp




botrca -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 9:33:28)

Rabijo (stari starši) pooblastilo, da lahko otroka peljejo čez mejo. To urediš na UE. Če je pa potrebno še kaj pa vprašaj tam.




Anonimen -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 10:21:51)

Od junija naprej ni več treba nobenih potrdil, le veljaven osebni dokument. Sem pa brala, da neuki organi na meji še vedno znajo komplicirat.

Jaz tudi ne vem, kaj naj naredim. Otroka gresta konec tedna s starimi starši na Krk in ne vem, ali naj se pomujam do UE ali ne. Bi rada slišala, če ima katera že izkušnjo s tem.




piko12 -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 10:22:46)

Sodelavka je peljala vnuke in je rekla, da ne rabiš nič.




kajalin* -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 10:47:24)

je že katera preverila na ue?naj mi napiše drugače bom klicala,ker me isto zanima,ta teden bi naj šla moja...lani sem morala zrihtati potrdilo,bo šla s prababico na morje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Kerensa* -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 10:49:42)

Za prehod SLO/CRO meje je dovolj kartonček (pooblastilo), ki ga za 1,06€ dobiš na pristojni UE (tvoje in otrokovo stalno bivališče). Moja otroka s svojo babico (pa tudi s dedkom, svakinjo in svakom) non-stop tako potujeta na relaciji Ljubljana - Plitvice.




Anonimen -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 10:52:13)

Ja porkaduš babe. Ne rabijo več kartončka, no. Mene samo zanima, kako zadeva zgleda v praksi.

Karnisa, ti pa ne zavajaj ljudstva, kako tvoja slončeka potujeta na Hrvaško.




Kerensa* -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 10:54:22)

Tisto, kar NI več potrebno, je notarsko overjeno potrdilo, ki ga je CRO ukinila zaradi zahtev pred vstopom v EU. Da gre pa otrok, državljan SLO oz. EU preko EU meje (ven), pa potrebuje SLOVENSKO potrdilo - dovoljenje staršev za prehod meje mladoletnega otroka v spremstvu osebe, ki mu ni starš ali skrbnik. Kartonček potrebuješ na SLO delu meje, ne na CRO delu.

Prejšnji vikend sem imela otroka na CRO, no... kakor zadnjih 5 let vsako leto neštetokrat.




Anonimen -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 10:58:00)

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/novice.euprava?novice.veljavnost=novice.veljavnost.aktivne&novice.tip=4&novice.id=2064





Kerensa* -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 10:59:32)

Mi je žal, da ni nekdo slikal, kako je bilo treba predložiti kartonček.




nadya -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 11:05:42)

Jaz sem tudi slišala, da ne rabiš več pooblastila, samo veljaven osebni dokument. Je šel pa ta teden moj nečak na morje (na Krk) z babico in ni rabil nobenega pooblastila in nič drugega razen os.dokument.




Anonimen -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 11:05:53)

No, saj to sprašujem. Dejstvo je, da ne rabijo več kartončka, ampak sem že slišala, da v praksi še vedno zahtevajo pooblastilo.

Ti torej praviš, naj grem raje po tisti pildek?




Kerensa* -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 11:06:46)

Naši imajo veljavnega še od lani (datumsko obdobje gor je za celo leto, od lanskega avgusta do letošnjega). Če mi pa letos ne bodo dali novega, pa tudi prav.




nadya -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 11:07:29)

No to sem pa sestavla.... pa še neki pozabila....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

No v glavnem....mande niso na meji nič kompliciral in je potekalo vse normalno.




Kerensa* -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 11:11:52)

Pa čakajte no malo - če je nov zakon, ki ukinje dovoljenje staršev, da gre lahko otrok z nekom, ki ni starš, preko EU meje, saj potem to ne pomeni nič drugega, kot to, da lahko vsakdo popoka tvojega otroka sredi cesti in je z njim čez eno uro na Balkanu?! [sm=hudicek1.gif]




Anonimen -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 11:15:04)

Ja, če ima tvoj otrok slučajno v žepu svojo osebno izkaznico...




higuys -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 12:00:05)

Mali odpotoval z nonoti samo z osebno izkaznico - na meji brez problema.





živa -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 12:30:42)

Tudi jaz sem to prebrala na portalu UE in potem še klicala in so mi povedali, da potrdila ne rabim več. Sem pa sprintala novico s portala in jo dala s sabo svakinji, ki je vzela malega na morje, za vsak slučaj. Noben je ni nič vprašal, pa se otrok drugače piše kot njena družina.

Lp,

živa




nizozemka -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 15:39:46)

Tudi najin sin je potoval nazaj na Nizozemsko z mojo mamo. Od junija res ne potrebujes nicesar vec, kar mi pa osebno sploh ni vsec. Smo se pa dobro pripravili in skopirali vse potne in rojstne liste... Za vsak slucaj!




CatJa -> RE: pot v tujino s starimi starši (27.7.2009 22:46:08)

IZVIRNO SPOROČILO: živa

Tudi jaz sem to prebrala na portalu UE in potem še klicala in so mi povedali, da potrdila ne rabim več.



Enako. Klicala prejšnji teden na UE in potrdili, da ne rabijo nič. Tudi na meji ni nihče spraševal.




Stran: [1]