je to uroinfekt ??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


suzanica -> je to uroinfekt ??? (24.7.2009 13:06:01)

Živjo, moj 11mesečnik že 3 tedne počasi joka - cirka po 3x na noč. Prej je spal bolj mirno. Vročine nima in tudi čez dan ni jokav. Trenutno dobiva dvojkice.
Sem pa danes opazila, da ima pleničko manj mokro kot običajno. A je to uroinfekt ali kaj drugega? Tudi blato ima cirka 3 tedne malo manj zbito , vendar ne tekoče. Prosim za vaše nasvete. Hvala.




kajalin* -> RE: je to uroinfekt ??? (24.7.2009 13:32:37)

Hmmmm,tri tedne ne vem,moja je pri 6m dobila ful visoko vročino,sem jo peljala k dr.pa so tam naredili test in sva šli v bolnico za 4dni.Težko ti bo katera po takem opisu povedala,pelji k dr.tam bodo vedeli,nima smisla čakati,ker tri tedne je kar dolgo...




janapan -> RE: je to uroinfekt ??? (24.7.2009 15:02:54)

Moja je imela ful visoko vročino, baje da pri uroinfektu urin še kar smrdi, čeprav jaz tega pri moji nisem opazlo, no vsaj ni blo tko očitno meni urin itak smrdi....šle v bolnico za 10 dni. Drugače pa načeloma pri uroinfektu že antibiotik splošnega spektra pomaga in ne gredo v bolnico. Moja ni nič tarnala o kakšni bolečini




Taddy78 -> RE: je to uroinfekt ??? (24.7.2009 17:48:14)

Letos smo bili v bolnici zaradi uroinfekta, sicer bo star že 4 leta, tako da je lažje ker lahko pove.

Pri uroinektu ni nujno da je prisotna vročina, naš je ni imel, se je pa drl pri vsakem lulanju in imel rdečega lulčija oz. kožico na vrhu.
Če sumiš na to, ga kar hitro pelji k zdravniku ali na urgenco, meni je takrat (na urgenci) rekla, da je nasloh za fantke lahko to zelo nevarno (ledvice)...




Taddy78 -> RE: je to uroinfekt ??? (24.7.2009 17:49:51)

Aja, sem pozabila...naš je lulal količinsko normalno, kakal tudi, ampak res ne vem, če je lahko kaka razlika, glede na to, da je tvoj še kar majhen.




suzanica -> RE: je to uroinfekt ??? (24.7.2009 21:28:19)

glede na to, da se podnevi normalno obnaša, je živahen, ne joče - mislite, da je vseeno lahko uronfet?




Taddy78 -> RE: je to uroinfekt ??? (25.7.2009 12:26:42)

Če je tako, potem sigurno ni to-to. Naš je res jokal in tulil pri vsakem lulanju, sploh proti koncu lulanja, in se kar potegnil nazaj, kot da bi rad zadržal...






J.L. -> RE: je to uroinfekt ??? (25.7.2009 22:02:38)

IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

Živjo, moj 11mesečnik že 3 tedne počasi joka - cirka po 3x na noč. Prej je spal bolj mirno. Vročine nima in tudi čez dan ni jokav. Trenutno dobiva dvojkice.
Sem pa danes opazila, da ima pleničko manj mokro kot običajno. A je to uroinfekt ali kaj drugega? Tudi blato ima cirka 3 tedne malo manj zbito , vendar ne tekoče. Prosim za vaše nasvete. Hvala.


kot si že napisala sama, morda je vzrok v izraščanju zob.
sem imela enak problem pred par tedni, le da je moja poleg manj lulanja, bila še neješča. smo jo peljali k zdravniku, saj sem takoj posumila uroinfekt (ki smo ga že preboleli pred meseci). zdravnica je povedala, da se v tej vročini več potijo, zato posledično tudi lula manj.




Stran: [1]