Medicinski helikopter (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


r1ta -> Medicinski helikopter (23.7.2009 23:49:49)

Danes se je v bližini zgodila nesreča in ponesrečenca je prišel iskat policijski helikopter. Zanima me koliko medicinskih helikopterjev premore Slovenija, če kdo ve?

In še nadalje, ali so policijski/vojaški helikopterji opremljeni z vso potrebno opremo pri prevozu ponesrečenca ali je dovolj že samo prevoz, brez opreme?

In še v nadaljevanju kam gre ves denar davkoplačevalcev, denar ki ga namenimo za zdravstvo, zdravstvena zavarovanja ipd.?




Oceania -> RE: Medicinski helikopter (24.7.2009 7:40:43)

Reševalnega helikopterja nimamo. Take prevoze kot vem opravljata vojska in policija. Oprema je pa mobilna.




Volga -> RE: Medicinski helikopter (24.7.2009 7:43:41)

Vem za policijskega, ko gre po novorojence, gre inkubator recimo z njim. Iz bolnice do LJ in tako.




Splišni -> RE: Medicinski helikopter (24.7.2009 8:50:01)

Poglej, tule je en članek, kjer je malo razloženo, kako je s tem:

http://www.gasilci.org/modules/news/article.php?storyid=3372

Kaj je od decembra 2007 novega, pa ne vem. Prav veliko verjetno ne.




Anonimen -> RE: Medicinski helikopter (24.7.2009 8:56:30)

IZVIRNO SPOROČILO: r1ta


In še v nadaljevanju kam gre ves denar davkoplačevalcev, denar ki ga namenimo za zdravstvo, zdravstvena zavarovanja ipd.?


Za druge nujne stvari - za tanke, odpravnine, liposukcijo...




Ribica ** -> RE: Medicinski helikopter (24.7.2009 11:38:16)

Na Brniku je dezuren vedno en helikopter, med. ekipa je v stalni pripravljenosti, imajo pa vso opremo - vcasih je vojaski, vcasih policijski oz. nekaj podobnega. Sem ze malo pozabila, ampak smo si zadnjic vse to ogledali, ko smo imeli ogled letalisca.




Šarki -> RE: Medicinski helikopter (24.7.2009 12:11:41)


IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Sem ze malo pozabila, ampak smo si zadnjic vse to ogledali, ko smo imeli ogled letalisca.

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]to je bila pa plodna ekskurzija[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] no, sem gre denar[sm=smiley36.gif]




r1ta -> RE: Medicinski helikopter (24.7.2009 12:55:32)

Ja, madona, dobro da policija in vojska premoreta helikopterje, o tem, da je vso opremo urgentne pomoči treba v helikopter vsakič na novo naložiti in pripraviti pa ne bi. Če bi Slovenija premogla malo več pameti bi lahko bil vedno vsaj en helikopter urgentne pomoči v pripravi. Tako pa reševanje ponesrečencev poteka po principu kdor prvi pokliče, prvi dobi pomoč. Ne glede na stopnjo poškodbe. Vsaj tako sem jaz razumela ta članek: http://www.hnmp.info/?p=164
Sramotno! 




Ancy -> RE: Medicinski helikopter (24.7.2009 13:10:25)

Res je, medicinskega helihopterja nimamo. Sej tudi pristajališča zanj ni, v LJ pristaja pod gradom in potem z rešilcem do bolnice, bo pa baje helipet na novi urgenci (ko/če bo).




mika -> RE: Medicinski helikopter (24.7.2009 13:18:36)

A ni bil nekaj let nazaj razpis za urgentni helikopter, pa se je zraven vmešala politika in iz tega ni bilo nič. takrat je kandidiral naš sovaščan, kjer sem prej stanovala in je nastal cel cirkus okrog tega, potem pa je vse potihnilo.




Colt -> RE: Medicinski helikopter (27.7.2009 19:12:49)

Policija ima dva helija ki sta več kot odlično primerna za medico prevoze. To sta AB-212 in AB-412. Sicer mislim da je plan da bodo novo A-109 power tudi spremenili v letečo ambulanto... Oprema je mobilna (kot je že nekdo povedal) in dejstvo je da zadnje leto/dve....večinoma medico (nesreče, medbolnišnični prevozi itd) opravi policija. Vojska pa ima v domeni GRS službo, gašenje itd... Tako je to v principu in približno takšen je dogovor. Ima pa vojska recimo 9 Bell-412 helikopterjev, torej je tudi bolj fleksibilna in ažurna v odzivu. Je pa treba povedati da niti policija, niti SV oz posadke le teh, niso krive za občasne zamude pri posredovanju, temveč gre ponavadi za birokratske ovire/pooblastila in mencanje odgovornih. Posadke obeh ( SV in policija) pa so tako al tko ene najboljših v EU. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Kar pa se tiče strogo reševalnega helija (medico) pa je projekt HNMP zelo dobro tekel kar par mesecev. Preveč dobro. In ga je blo treba skenslat. Namreč helič je bil Eurocopter EC 135, mnogo tišji, gospodarnejši in udobnejši za ponesrečenca, kot so mnogo večji Bell-i. Ampak je blo treba skenslat, takoj ko se je politika vmešala, je blo konec.


Grega




Stran: [1]