Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Kerensa* -> Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 9:08:55)

http://www.mura1925.com/

Podpišite se, no... Mogoče pa je kakšen % možnosti, da kaj pomaga.
 
Da vidimo, koliko nas na RR podpira Murine delavke/ce. Jaz sem se že podpisala.




misa4 -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 9:13:55)

Podpisana[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 9:16:21)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley14.gif[/image]




liliana -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 9:17:57)

Ne bom se podpisala.




Kerensa* -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 9:19:44)

Namen je važen... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




liliana -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 9:24:10)

Namen česa.....?

Da se podišem zgolj zato, da imam potem čisto vest in da drugi vidijo, ker kao sočustujem s socialno ogroženimi, čez dve minuti pa na ta namen pozabim.....?

V takih zbiranjih podpisov v podporo tem in tem jaz ne vidim nobenega pomena in so mi brezvezna......




mika -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 9:25:26)

Jaz tudi ne bom podpisala. Mura se lahko samo tako reši, da gre v stečaj. Ja Ljudje bodo izgubili službe, bo pa prišel nek nov lastnik, z novimi idejami. Sicer najbrž ne bo zaposlil vseh  delavcev, bo pa ohranil zdravo jedro.

To, da bomo davkoplačevalci plačali 25mio socialne pomoči, bomo vsaj vedeli, da jih dobijo delavci in ne lastniki. Mura bi že zdavnaj morala v stečaj in bi danes mogoče bila uspešno prodajna znamka. Mure se v takšnem stanju, kot je, rešit ne da.




rija -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 9:39:40)

Se strinjam z liliano in miko. O kakšni eksistenci je govora? z 380 euri plače?
in kaj misliš, kje bo končal denar, ki bi ga eventuelno dobili od države?

tam, kjer je že ves ostali.....

ne vidim smisla v takem podpisovanju.





diva 4 -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 9:48:56)

Se strinjam z liliano,miko in rijo. Nimam kaj dodat.




MLADAMAMICA -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 9:49:37)

IZVIRNO SPOROČILO: misa4
Podpisana[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 

jaz tudi... zato se vse to tudi dogaja, težko je nekaj podpisat [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
no comment




mika -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 9:58:55)

IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: misa4
Podpisana[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  

jaz tudi... zato se vse to tudi dogaja, težko je nekaj podpisat [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
no comment


Zato pa res ne. Enostavno ne bom podprla, da gre naš denar spet v nič. Če se zamenja vodstvo z nekim strateškim razvojem, pa kupim majice in podpišem kar hočejo, doniram....ni problema. samo tega kar današnje vodstvo  počne, ne bom podpirala.




alda -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 10:01:39)

Podpisala in to zato, da če ne drugo pomagamo preprečiti še dodatno stisko ljudi ob izgubi delovnega mesta, ko pa je že zaslužek tako sramotno nizek [sm=smiley19.gif]
a vendar je !!
hujša stiska bo verjemite ko bodo ti ljudje na zavodu , s še bolj ničevimi nadomestili in zavestjo, da zdaj jih pa nihče ne rabi [sm=smiley19.gif] ker grem stavit da 95% teh delavk druge službe ne bi dobilo !




Lunca1 -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 10:49:53)

Se strinjam, samo ni samo stečaj tisti, ki postavi ljudi na cesto. Bojim se, da tudi če se bo Mura izvlekla, bodo morali dati kar nekaj ljudi na zavod. na dolgi rok bo po moje ostala samo še Murina blagovna znamka, ostali ki pa delajo na drugih programih, pa bodo po moje žal ostali brez dela.




hmm... -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 13:28:53)

Podpisala.




vika1 -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 13:43:17)


IZVIRNO SPOROČILO: mika

Jaz tudi ne bom podpisala. Mura se lahko samo tako reši, da gre v stečaj. Ja Ljudje bodo izgubili službe, bo pa prišel nek nov lastnik, z novimi idejami. Sicer najbrž ne bo zaposlil vseh  delavcev, bo pa ohranil zdravo jedro.

To, da bomo davkoplačevalci plačali 25mio socialne pomoči, bomo vsaj vedeli, da jih dobijo delavci in ne lastniki. Mura bi že zdavnaj morala v stečaj in bi danes mogoče bila uspešno prodajna znamka. Mure se v takšnem stanju, kot je, rešit ne da.


Čista resnica [sm=bravo.gif]





Kerensa* -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 14:35:05)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
čez dve minuti pa na ta namen pozabim.....?

No, če bi pa takoj po podpisu pozabila, da si podpisala, potem pa res nima smisla. Podpis v znak solidarnosti (če ne drugega), čeprav sam od tega nimaš nobene konkretne koristi, kvečjemu lastno zavedanje, da na nek način si pa vseeno pomagal in misliš nanje - da.




pikica* -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 15:21:39)

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Jaz tudi ne bom podpisala. Mura se lahko samo tako reši, da gre v stečaj. Ja Ljudje bodo izgubili službe, bo pa prišel nek nov lastnik, z novimi idejami. Sicer najbrž ne bo zaposlil vseh  delavcev, bo pa ohranil zdravo jedro.

To, da bomo davkoplačevalci plačali 25mio socialne pomoči, bomo vsaj vedeli, da jih dobijo delavci in ne lastniki. Mura bi že zdavnaj morala v stečaj in bi danes mogoče bila uspešno prodajna znamka. Mure se v takšnem stanju, kot je, rešit ne da.


Točno to bi napisala tudi sama. Mura je bila socialni projekt. "Reševalo" se jo je samo zaradi delavcev, nihče pa ni razmišljal o tem, kako podjetje prestrukturirati in postaviti zdrave temelje. V tem primeru bi namreč večina teh delavcev, ki so danes na ljubljanskih ulicah, še vedno prejemala plače (najbrž lepše kot so jih sedaj), mi pa se ne bi pogovarjali o podpisih v podporo Muri.




bori2 -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 15:23:00)

Podpisala sicer sem, se pa pridružujem mnenju uporabnic, da je za Muro potrebno kaj več kot "dobra volja" ringarajevk. Načeloma se tudi meni stečaj zdi edina rešitev, še posebej če bo posledično nov lastnik znal ohranit bistvo Mure in ga zapeljat v pravo smer.

Mi je pa hudo, no. Kako ne boš solidaren z ljudmi, ki komajda preživijo,...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.7.2009 15:24:39)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Kerensa* -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 15:27:41)

Saj je vseeno, ali je Mura socialni projekt in ali obstane ali ne - podpis je znak solidarnosti, da nekomu za delavce/ke Mure ni vseeno (pa ne glede na to, ali gre firma v maloro ali ne).




liliana -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 15:51:53)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
čez dve minuti pa na ta namen pozabim.....?

No, če bi pa takoj po podpisu pozabila, da si podpisala, potem pa res nima smisla. Podpis v znak solidarnosti (če ne drugega), čeprav sam od tega nimaš nobene konkretne koristi, kvečjemu lastno zavedanje, da na nek način si pa vseeno pomagal in misliš nanje - da.


To je namen teh podpisovanj ja.....in o tem sem govorila, ko sem pisala v prvi osebi ednine......o lastni potrditvi, da si pa ti pomagal.....in najlažje je dati podpis.....pa potem dodati, da ni važno ali gre podjetje v maloro ali ne.....važno je, da delavci in vsi ostali vidijo, da sočustvuješ z njihovim trpljenjem......jaz se pa s tem pač ne strinjam......




Kerensa* -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 15:55:49)

Zame je podpis znak solidarnosti (moje, seveda). Ne pozabim, da sem se podpisala in za moje pojme s podpisom pokažem (čeprav brez posebne koristi), da mi ni vseeno. Ne potrjujem sebe, ampak s podpisom potrdim moje strinjanje z namenom. V tem primeru je zame namen pomoč Murinim delavcem/kam in ker se strinjam s tem, da se jim pomaga (ne glede na to, ali Mura obstane ali ne), sem se podpisala. Glede tega, ali naj Mura obstane ali ne, nisem opredeljena, ker situacijo preslabo poznam, vem pa zelo dobro, kaj je finančna stiska in vidim, da so Murini/e delavci/ke v njej. Tega jaz pač ne pozabim.




liliana -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 16:03:44)

Kerensa, ne vem zakaj tako trdovratno ponavljaš "brez posebne koristi"......

Bi pač podpisala.....Murini delavci bi videli, da si podpisala.....ti pa si dala na forum.....in vsem glasno povedala, da si podpisala.......




Kerensa* -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 16:05:37)

Aha, v TEM je zate point... zdaj razumem. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




botrca -> RE: Zbiranje podpisov za Murine delavke/ce (23.7.2009 16:20:49)

IZVIRNO SPOROČILO: bambina

ne bom podpisala.


enako




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>